Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 28-10-2017, Artur Mak
Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć od kiedy będzie czynne lodowisko w sezonie 2017/2018
Odpowiedź 03-11-2017

Szanowny Panie,
Planujemy otworzyć lodowisko w grudniu tego roku. Trwa obecnie procedura przetargowa, którą mamy nadzieję zakończyć do 10 listopada.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aneta Majak
Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury


do góry strony
Pytanie 01-05-2017, Janusz Maciszewski
Jestem emerytem i staram się preferować aktywny tryb życia .Dlaczego nasze miasto nie może porozumieć się z Grodziskiem Mazowieckim odnośnie ulg dla emerytów chcących korzystać z basenu ? Jeżdżę do Żyrardowa tam nie ma problemu .
Odpowiedź 09-05-2017

Szanowny Panie,
Dziękujemy za zgłoszenie takiej potrzeby, rozważymy możliwość podjęcia działań w tej kwestii.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-12-2016, Grzegorz
Szanowna Pani Burmistrz,

Czy w 2017 roku będzie otwarty basen ?
Odpowiedź 28-12-2016

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie dotyczące działalności basenu w sezonie letnim 2017 roku, uprzejmie informuję, że zgodnie z ekspertyzą dotyczącą oceny stanu technicznego kompleksu basenowo-rekreacyjnego z kwietnia 2016 r. niestety nie jest możliwe jego funkcjonowanie jako stricte kąpieliska. Urządzenia infrastruktury obsługujące kąpielisko z uwagi na wiek są mocno wyeksploatowane, a przeprowadzane bieżące naprawy wpływały jedynie na stan wizualny nie usuwając skutków degradacji,  dlatego też zapewnienie czynnej działalności kąpieliska wymaga jego całkowitej modernizacji, a wręcz nowej inwestycji.
Jednakże nie zamyka to drogi do udostępnienia mieszkańcom terenu basenu w formie zbliżonej do tegorocznej tj. w postaci miejsc do plażowania, boisk do gry w siatkówkę plażową, a także skorzystania z plenerowych aktywności.
Jednocześnie nadmieniam, że w ramach projektu "Polsko-Norweskiej wymiany dobrych praktyk" przy ścisłej współpracy Gminy opracowana zostanie koncepcja zagospodarowania terenu obecnego basenu jako strefy rekreacyjno-wypoczynkowej, która zostanie poddana konsultacjom społecznym z mieszkańcami.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Pałuba - p.o. Dyrektora ZGKiM

do góry strony
Pytanie 22-06-2016, Grzegorz
Szanowna Pani Burmistrz,

do kogo trzeba się zgłosić lub kogo można poprosić aby na milanowskim orliku dokonano naprawy kosza na boisku do koszykówki.
Niestety na skutek działań przez młodzież, kosz osiadł trochę na elementach go podtrzymujących oraz cała konstrukcja została trochę wygięta. Efektem tego jest brak trzymania pionu przez kosz oraz jego wysokość, która jest 10 cm za niska.
Aby bardziej doprecyzować, chodzi tutaj o kosz od strony placu zabaw dla dzieci.
Odpowiedź 03-10-2016

Szanowny Panie,
Serdecznie przepraszamy za opóźnienie w odpowiedzi na Pana pytanie.
W sprawach Orlika prosimy kontaktowac sie z Milanowskim Centrum Kultury, a dokładnie z Panem Krzysztofem Dudkiewiczem - Specjalistą ds. administracji pod numerem 22 758 32 34.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aneta Majak - Dyrektor Milanowskiego Centrum Kutlury

do góry strony
Pytanie 31-05-2016, krzysztof
Czy w tym roku bedzie otwarty basen
Odpowiedź 22-06-2016

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie dotyczące otwarcia basenu w sezonie letnim 2016 roku, uprzejmie informuję, że stan techniczny urządzeń infrastruktury obsługujących kąpielisko miejskie uniemożliwia dalszą  eksploatację basenu oraz brodzika.
Jednakże teren kąpieliska (oprócz części okalającej nieckę basenu)  nie zostanie zamknięty dla mieszkańców. Do dyspozycji będą miejsca do plażowania, dwa boiska do gry w siatkówkę plażową, a także możliwość skorzystania z plenerowych aktywności, takich jak: kometka, gry i zabawy sportowe, gry planszowe, zręcznościowe, zabawy animacyjne, teatrzyk dla dzieci oraz seanse filmowe Milanowskiego Kina Letniego.    


 


 


 


 


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ewa Tatarek  - Dyrektor ZGKiM

do góry strony
Pytanie 23-05-2016, Kamil Sikora
Reprezentuje Jeździecki Klub Sportowy w skokach przez przeszkody działający na terenie Miasta Milanówek. Chciałbym aby miasto było promowane przez naszych utalentowanych jeźdźców i ich konie na zawodach regionalnych mazowasza oraz w kraju i za granicą. W tym celu chciałbym umówic spotkanie aby nawiązać współpracę w tym zakresie. Proszę o kontakt mailowy na adres kamil.sikora@norwegian-finance.pl albo telefon na numer +48 666 323 333. Kamil Sikora.
Odpowiedź 06-06-2016

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na wiadomość, informuję, że kalendarz spotkań burmistrza prowadzony jest przez Sekretariat Burmistrza Miasta Milanówka. W sprawie ustalenia konkretnego terminu spotkania proszę o kontakt pod numer telefonu 22 22 758 30 61 wew. 217,222.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maciej Jastrzębski - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-05-2016, Obserwator
Szanowna Pani Burmistrz, dlaczego nic się nie dzieje w sprawie budowy boiska wielofunkcyjnego przy ZSG 1 w Milanówku? Koncepcja i projekt powstały już ponad rok temu, a efektów brak.
Odpowiedź 24-05-2016

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie o stan prac nad budową kompleksu sportowego przy ul. Szkolnej uprzejmie informuję, że proces projektowania zakończył się 3 lutego 2016 r. wydaniem decyzji nr 112/16 Starosty Grodziskiego o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę. Projekt zakłada budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego, bieżni lekkoatletycznej, skoczni w dal i wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą oraz budynku szatniowego z zapleczem sanitarnym i administracyjnym, trybuny modułowej oraz infrastruktury technicznej (odwodnienie, oświetlenie, wod.-kan.). Wieloletnia Prognoza Finansowa Miasta Milanówka zakłada budowę wspomnianego obiektu w latach 2018-2019 – w tych właśnie latach zabezpieczone zostały środki finansowe na realizację przedsięwzięcia.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 31-08-2015, Karol
Szanowna Pani Burmistrz,

Czy jutro (1 września) będzie jeszcze czynny basen w Milanówku (podobno ma być 35 stopni) ?
Odpowiedź 03-09-2015

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że basen miejski w sezonie letnim 2015 czynny był w okresie od dnia 25.06.2015 do dnia 31.08.2015r. Jednocześnie nadmieniam, że wszelkie informacje dotyczące kąpieliska miejskiego w Milanówku można uzyskać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z siedzibą przy ul. Spacerowej 4 lub pod nr tel. 22 755-81-89 wew. 106Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ewa Tatarek - Dyrektor ZGKiM

do góry strony
Pytanie 27-08-2015, Maciej Urban
Dzień dobry,
Mam prośbę o poprawę osadzenia urządzenia na siłowni zewnętrznej koło boiska Orlik. Urządzenie nr 5 służące do ćwiczenia bocznych wymachów nogami, rusza się w czasie ćwiczenia. Obawiam się, że się niedługo wywróci lub spowoduje wypadek osoby ćwiczącej lub po prostu się uszkodzi. Mam wrażenie, że od początku było źle zamontowane.

Pozdrawiam,
Maciej Urban
Odpowiedź 14-09-2015

Szanowny Panie,
zgłoszona przez Pana uwaga zostanie wyegzekwowana od wykonawcy w ramach roszczeń gwarancyjnych.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 01-06-2015, Mariola Karczewska
Szanowna Pani Burmistrz,

kiedy w Milanówku planowane jest otworzenie placu zabaw, który choć trochę przypomina plac zabaw zlokalizowany nad stawami Goliana w Grodzisku Mazowieckim ? Jest to wręcz modelowy plac zabaw, którego życzyłabym sobie w moim mieście. Najważniejsza rzecz to plac bez piasku ! Fantastyczne sprzęty i co ważne nieszablonowe. Plac wart skopiowania.

Pozdrawiam serdecznie,
Mariola Karczewska
Odpowiedź 09-06-2015

Szanowna Pani,
Informuję, że obecnie trwają czynności w celu doposażenia placu zabaw na terenie TBS przy ulicy Jedwabnej, oraz wyłonienia wykonawcy placu zabaw przy ZSG 1 przy ulicy Królewskiej.
Wyjaśniam  również, że w obecnej chwili jesteśmy na etapie procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy
zagospodarowania terenu Amfiteatru przy zbiegu ulic Fiderkiewicza i Krótkiej. W ramach realizacji tego
obiektu powstaną m.in. plac zabaw, siłownia napowietrzna, strefa zabawy piaskiem, strefa odpoczynku. Obiekt
będzie zapewniał relaks i aktywny wypoczynek dla użytkowników w różnym wieku.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM


 

do góry strony


Wersja do druku