Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 15-12-2007, julka
Szanowny Panie Burmistrzuja z pytaniem o lodowisko, a dokładniej kiedy w Milanówku powstanie dobre lodowisko. Takie które będzie zamrażane po przez rury. A jeśli już ma powstać to w ZSG nr.3 (dyr. Krzysztof Filipiak), dlatego że to właśnie do tej szkoły chodzi mistrzyni Polski (w swojej kategorii). Z poszanowaniem Julia Żelazna
Odpowiedź 21-12-2007

Szanowna Pani,
W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na lata 2005-2013 nie przewidziano budowy lodowiska. W przypadku wzrostu dochodów miasta ponad przewidywane, zostanie rozważona możliwość realizacji takiego zadania.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

 

do góry strony
Pytanie 08-12-2007, matt
Witam! Mam pytanie odnośnie tego co jest robione na korcie tenisowym nr 2 przy MOK-u ? widzialem ze zdjeta jest nawierzchnia do tenisa i rozgarnieta jest ziemia.. Czy moze bedzie nowa nawierzchnia?? Pozdrawiam Mateusz!
Odpowiedź 14-12-2007

Szanowny Panie,
Korty tenisowe przy MOK zostaną gruntownie wyremontowane. Wymieniona zostanie nawierzchnia i wybudowany będzie system nawadniający. Zakończenie robót, których rozpoczęcie Pan zauważył, planowane jest na czerwiec 2008r.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 07-11-2007, s.Bożenna Stawecka
Proszę uprzejmie o informację, czy w gminie Milanówek jest możliwość przyjazdu na obóz sportowo - rekreacyjny w czasie wakacji letnich. Chodzi o: zakwaterowanie w szkole i wyżywienie w tej szkole lub w obliżu; dostęp do hali sportowej; stosunkowo łatwy dojazd do Warszawy. Będę bardzo wdzieczna za możliwie szybką odpowiedź na adres: mail. bstawecka@cmw.osw.pl Z wyrazami szacunku. s. Bożenna Stawecka
Odpowiedź 15-11-2007

Siostra Bożeno,
Z rozmów z dyrektorami publicznych szkół i placówek oświatowych z Milanówka wynika, że
w czasie najbliższych wakacji letnich nie ma możliwości wynajęcia budynków lub ich części ze względu na remonty szkół w tym kuchni, braku łóżek do przyjęcia dzieci i młodzieży na obozy letnie, plany urlopowe administracji i obsługi itp.
Proponuję - ewentualny kontakt z dyrektorami szkół niepublicznych (społecznych i prywatnych) w Milanówku - być może któraś z tych placówek będzie mogła Siostrze pomóc.
Załączam informacje o tych placówkach.
1. Integracyjna Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 18, Milanówek, ul. Spacerowa 3,
Dyrektor Dorota Targońska, tel. 0227583244
2. Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, Milanówek, ul. Brzozowa 1,
Dyrektor Anna Jaskólska, tel. 0227249793
3. Gimnazjum Społeczne Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego, Milanówek, ul. Brzozowa 1,
Dyrektor Urszula Kiełczewska, tel. 0227583402

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-10-2007, kuba
Witam pana mam takom małom proźbe czy mugł by pan Burmistrz powiedzieć panu rafałowi Lipskiemu z szkoły nr. 1 żebyśmy za w-f co 2 dzień biegali na w-f bardzo prosdze wozdrawiam.
Odpowiedź 12-10-2007

Kubo,
Rozmawiałam z p. Rafałem Lipskim i w miarę  możliwości, (wprawdzie nie co 2 dzień) więcej  będzie biegał z uczniami na lekcjach w-f . Cały wrzesień przygotowywał dzieci do zawodów w biegach przełajowych, ale nie przewidział, że uczeń zgubi pałeczkę (zdarza się to także olimpijczykom). Pan Rafał także obiecał porozmawiać z uczniami na temat biegów i ustalić harmonogram zajęć, w których biegi zajmować będą ważne miejsce.

Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Elżbieta Przeździecka
Dyrektor Zespołu Szkół Gminnych Nr 1


 

 

  do góry strony
Pytanie 31-08-2007, Łukasz
Witam Serdecznie. Mamy dwie bardzo ładne hale sportowe ale jak do tej pory nie było na żadnej z nich rozgrywanych jakich kolwiek turniejów piłki siatkowej, która cieszy sie niezwykłym powodzeniam nie tylko w naszym mieście. Stąd kieruje prośbe o rozpatrzenie zorganizowania jakiegoś turnieju, może nawet ligi podobnej jak w Grodzisku.Co Pan na to, chętnych napewno nie zabraknie.
Odpowiedź 10-09-2007

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie na zorganizowanie turnieju piłki siatkowej informuję, że Miejski Ośrodek Kultury w miesiącu sierpniu zorganizował turniej piłki siatkowej parami.
Od września została powołana sekcja piłki siatkowej mieszczącą się przy Miejskiej Hali nr 2. Instruktorzy prowadzący tą sekcję na pewno postarają się o organizację turnieju, który mam nadzieje bardziej zainteresuje naszych mieszkańców, gdyż turnieje siatkówki halowej organizowane przez MOK w latach ubiegłych nie znalazły zainteresowania wśród drużyn z Milanówka.
Jednocześnie chcę zwrócić uwagę na fakt, że w Grodzisku Maz. wszelkie turnieje jak i liga organizowane są przez stowarzyszenia i kluby działające na terenie tego miasta.
Każdy mieszkaniec Milanówka może założyć stowarzyszenie i zająć się organizacją jak i przeprowadzeniem wszelakich imprez sportowych i kulturalnych. Oczywiście Miejski Ośrodek Kultury służy pomocą merytoryczną.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-08-2007, kamil
witamCzy czyta pan bibułę milanowską,w ostaniej ukazał się artykuł pt Sport w ptasim raju, co pan o tym sądzi ?
Odpowiedź 30-08-2007

Szanowny Panie!
Oczywiście, że czytam "Bibułę Milanowską".
Co do artykułu, to odniosłem wrażenie, że miał być dowcipnie krytyczny a wyszedł tylko złośliwy.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-08-2007, Łukasz
Witam, czemu nie będą miały miejsca zawody na ulicy Wójtowskiej? teraz tam najczęściej młodzież spędza czas wolny czas grając w piłkę,Pozdrawiam
Odpowiedź 22-08-2007

Szanowny Panie,
W przyszłym roku planujemy zorganizować turnieje sportowe na jednym z trzech boisk ze sztuczną trawą:
Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Literacka 20
ZSG NR 3, ul. Żabie Oczko 1
Zespół Szkół Nr 2, ul. Wójtowska 3

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 14-08-2007, Łukasz
Witam,mam pytanie do Pan Burmistrza w sprawie obiektów sportowych powstałych w nie tak odległy czasie. Czemu nie są organizowne turnieje przy boiskach na ul. Wojtowskiej lub na Hali nr. 2, tylko przy tej brzydkiej nawierzchni jak znajduje sie przy ul. Sportowej.czekam na odpowiedźPozdrawiam
Odpowiedź 17-08-2007

Szanowny Panie
W odpowiedzi na pytanie dlaczego turniej piłkarski odbywa się na boisku przy basenie informuję, że turniej ten ma już swoją tradycję. Już po raz 8 w miesiącu sierpniu jest organizowany właśnie w tym miejscu. Na pewno stan boiska nie jest zadowalający, będziemy się starali, aby w latach następnych zmodernizować ten teren.
Najbliższy turniej piłkarski organizowany w ramach kalendarza imprez miejskich na nowej hali przy ZSG nr 1 odbędzie się w listopadzie (Mistrzostwa Szkół).
MOK organizuje rocznie około 40 różnych imprez sportowych w 15 dyscyplinach.
Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną dlatego MOK organizuje ligę siódemek, ligę oldboyów i dwa turnieje piłkarskie w roku.
Mam nadzieję, że szkoły jak również różne stowarzyszenia i organizacje też włączą się w organizację imprez piłkarskich.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-08-2007, Wojtek
Czy jest szansa na większą ilość porządnych boisk do piłki nożnej? Mam na myśli boiska ze sztuczną trawą w stylu tego przy szkole na ulicy wójtowskiej. O ile się nie mylę jest to jedyne boisko tego typu w naszym mieście. Na dodatek jest ono bardzo często zajęte i ciężko się do niego dostać, a ludzi chcących grać w piłkę jest naprawdę sporo.
Odpowiedź 14-08-2007


Szanowny Panie,
W bieżącym roku wybudowane zostaną dwa boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy: jedno przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Literackiej, drugie przy Zespole Szkół Gminnych nr 3 przy ulicy Żabie Oczko. W latach następnych, w ramach budowy Centrum Sportu i Rekreacji „Grudów”, powstanie teren sportowy z boiskami przy ulicy Szkolnej.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 16-07-2007, Agnieszka
Dobry dzień! Kiedy się odbędą zawody w pływaniu?? Pozdrawiam
Odpowiedź 19-07-2007
Wakacyjne zawody pływackie zostały przeniesione na 14 sierpnia godz.12.00.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony


Wersja do druku