Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 08-07-2007, Milan
Gdzie się nie pojedzie to w każdym mieście jakoś wygląda stadion piłkarski a u nas?? co to jest stadion??? czy może stadionik 120 miejsc siedzących i Milan ma grać w V lidze to jest śmieszne. Kibice gości przyjadą i zajmą wszystko. Płyta boiska co rok wymieniana heheh co się z nią dzieje ?? W ogóle niby miasto ma pieniądze a żałują na wybudowanie stadionu chociaż takiego jak jest na Pogoni Grodzisk Maz. ale po co wybudować stadion jak lepiej wybudować drugą hale sportową.Czy może pan burmistrz był by chętny powiedzieć parę słów na ten temat ?? Czekam z odpowiedzią .
Odpowiedź 12-07-2007

Szanowny Panie,
Nie chcę polemizować w sprawie zasadności budowy hali sportowej przy Zespole Szkół Gminnych nr 1, bo jest to temat bezprzedmiotowy. Stadion sportowy jest sukcesywnie modernizowany i co roku jego stan i wyposażenie ulegają poprawie. Trzeba pamiętać, że nasza drużyna piłkarska jest dopiero w V lidze.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 23-06-2007, adam
1. Czy inwestycja o nazwie Centrum Sportu i Rekreacji Grudów w związku z oddaniem do użytku hali sportowej nr2 została zakończona ?Jeśli nie co będzie dalej w Centrum ?2. Dlaczego Panowie obsługujący Miejska Halę Sportową nr1 zostali przeniesieni do CSiR Grudów ?3. Czy Miejska Hala Sportowa nr1 pozostanie nadal Miejską czy szkolną ? Jeśli Miejską co się będzie w niej działo ?4. Jaką rolę pełni koordynator d/s sportu w Milanówku, jakie ma zadania ?Adam Matusiak
Odpowiedź 29-06-2007

Szanowny Panie!
Oto odpowiedzi:
1.Budowa hali sportowej oraz rozbudowa szkoły to I-szy etap inwestycji o nazwie Centrum Sportu i Rekreacji "Grudów". W II-im etapie planowana jest budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią wraz z zapleczem oraz kręgielnią. Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym realizacja tego zadania przewidywana jest na lata 2009-2011.
2.Decyzja o przeniesieniu panów obsługujących MHS nr1 do MHS nr2 wynika
z posiadanego przez Nich doświadczenia jak również należytego wywiązywania się z powierzonych obowiązków.
3.MHS nr1 pozostaje halą miejską /podobnie jak MHS nr2/ w strukturze organizacyjnej ZSG nr3. W hali tej prowadzone będą lekcje w-f /w pierwszej kolejności uczniów ZSG nr3 a następnie innych szkół z terenu Milanówka /, ćwiczenia i treningi klubów sportowych oraz zorganizowanych grup mieszkańców Milanówka.
4.Zgodnie z nazwą koordynator d/s sportu koordynuje działania w zakresie sportu i rekreacji na terenie Miasta. Do jego zadań należy m.in.:
  - opracowanie rocznego kalendarza imprez sportowych i rekreacyjnych     objętych patronatem Burmistrza Miasta
  - organizowanie ogólnodostępnych, cyklicznych imprez sportowo-              rekreacyjnych dla Mieszkańców Milanówka
  - współpraca ze szkołami, stowarzyszeniami i klubami sportowymi przy organizacji zawodów sportowych i rekreacyjnych
  - pomoc przy planowaniu i organizowaniu "Akcji" letniej i zimowej dla dzieci i młodzieży.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

 

do góry strony
Pytanie 23-06-2007, Wojtek Wądołowski
Witam. Zwracam się jeszcze raz z pytaniem o skatepark który miał powstać w lipcu 2007r. Przyczynił się Pan do budowy 2 hal sportowych, toru dla rolkarzy oraz boiska na Turczynku. Było by bardzo miło dla wszystkich skater-ów jak i tych co skaczą na BMX-sie. Zyskał by Pan jeszcze większe uznanie. Po prostu nie ma gdzie ćwiczyć.Pozdrawiam. Wojtek Wądołowski Wojt@$
Odpowiedź 28-06-2007

Wojtku,
Informuje, że w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z firma wykonującą elementy wyposarzenia SkateParków. Wstępne ustalenia przewidują zakończenie I etapu prac (montaz rampy) do końca sierpnia br.

Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-06-2007, Tomek
Witam, moje pytanie brzmi nastepujaco- mam 18 lat i ostatnio czesto gram w piłke nozna na nowym boisku przy ul. Wójtowskiej, miłym zaskoczeniem jest dla mnie duza ilosc zaintersowanych, młodych ludzi i tu własnie pojawia sie problemy, wiem, ze budowa drugiej hali tez jest potrzebna, ale prosze wybaczyc, ale niestety na juz istniejacej hali, wiekszosc czasu jesienno-zimowo-wiosennego jest zajeta przez panów z old boyów, ligi firm powiatu grodziskiego itp., a przeciez te hale miały byc dla młodziezy??? Nie orientuje sie w kosztach, ale sadze, ze za jedna taka hale mozna byłoby wybudowac wiele takich boisk ze sztuczna nawierzchnia, które z pewnoscia w wiekszosci wykorzystywane byłyby przez młodziez. Jest tyle miejsc na takie przyszłe inwestycje- tereny przy basenie, tereny przy gimnazjach. Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!
Odpowiedź 06-06-2007

Szanowny Panie,
W bieżącym roku wybudowane zostaną dwa boiska sportowe z syntetyczną nawierzchnią: przy Szkole Podstawowej nr 2 i przy Zespole Szkół Gminnych nr 3. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne, które zostało dostrzeżone przez radnych Milanówka, a dochody miasta pozwoliły na zaplanowanie odpowiednich kwot na ten cel w budżecie. Ponieważ hala sportowa jest obiektem umożliwiającym korzystanie z niej przez cały rok, budowa nowej hali była bardziej uzasadniona i uzyskała pierwszeństwo przed modernizacją istniejących boisk.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-05-2007, Wojtek
Witam.Już kiedyś zwracałem sie z proźbą o zbudowanie skateparku w Milanówku. Odpowiedź była że w Lipcu. Teraz nadchodzi moje pytaie: Czy w 100%powstanie w lipcu skatepark???. Ja i moi koledzy jeździmy na Street-cie. Nie mamy wogule gdzie jeździć. Jeśli jest to potrzebne zbierzemy podpisy o zbbudowanie skateparku(jeśli tylko jest to potrzebne). Pozdrawiam. Wojtek.W(Wojt@$)
Odpowiedź 21-05-2007

Drogi Wojtku!
W ubiegłym roku wykonana została nawierzchnia asfaltowa terenu skate-parku.
Obecnie trwają uzgodnienia dotyczące zakupu urządzeń. Ze względu na wysokie koszty urządzeń, zagospodarowanie skate-parku prowadzone będzie etapowo w latach 2007-2008.

Z poważaniem
Jerzy wysocki
Burmistrz miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 16-04-2007, daniel
czy będą korty kryte
Odpowiedź 19-04-2007

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytania w sprawie krytych kortów informuję, że nie
planujemy budowy ani zadaszenia istniejących kortów ponieważ:
- w Milanówku są już dwie pełnowymirowe hale sportowe na których można
grać w tenisa w sezonie zimowym
- w najbliższej okolicy w Grodzisku Maz. i Brwinowie istnieją kryte korty
- bliskość wiaduktu ze względów bezpieczeństwa uniemożliwia przykrycia
kortów balonem.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 02-04-2007, Łukasz
Witam,Wracam uporczywie do sprawy toru rolkarskiego. Zasłaniacie się Państwo jakimś "regulaminem", a mnie zwykłemy mieszkańcowi naszego miasta nie chodzi o regulamin, a o to bym mógł pojeździć z rodziną w niedzielę po pięknym torze, a nie po ulicy.Próbowałem wczoraj (niedziela). Cały dzień wszystko zamknięte na głucho. Skończyło się na jeździe po ulicy - ani bezpieczne, ani zgodne z przepisami. A tor stoi pusty :( Kilku sympatycznych chlopaków grających w środku w piłkę powiedziało mi, że trzeba "przez dziurę" albo "górą". To przecież jakieś kuriozum - młodzież by pograć w piłkę wchodzi na boisko przez płot i to z rowerami... Czy i my mamy tak wchodzić z rolkami?! Panie Burmistrzu, regulaminy piszą ludzie i powinni je pisać dla innych ludzi ,a nie dla siebie. Proszę o zdjęcie kódki w wolne dni. Może Strażnicy Miejscy? Może dozorca? Może założyć kamerę jeżeli się czegoś obawiamy...Z pewnością znajdziecie Państwo metodę by tak piękny obiekt służył w pełni miastu i jego mieszkańcom. I dajcie, proszę młodzieży grać w piłkę czy jeździć na rolkach, a nie pić piwo po skwerkach.Liczę na zrozumienie i serdecznie pozdrawiam,Łukasz
Odpowiedź 06-04-2007

Szanowny Panie,
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Starostwo Powiatowe od 23 kwietnia br. będzie czynne dodatkowe wejście na teren sportowy przy Zespole Szkół Nr 2 od strony ulicy Krakowskiej.
Zostanie tam zamontowana furtka, która będzie otwarta non stop.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-03-2007, Łukasz
Szanowny Panie Burmistrzu,Dziękuję za odpowiedź w sprawie toru rolkarskiego.Niestety wydaje się, że potwierdza ona moje obawy. W przesłanym Regulaminie widnieje zapis mówiący, że "korzystanie z obiektów jest możliwe w godzinach pracy szkoły ... do godziny 20.40". Nie są tu wymienione dni, w których szkoła pracuje. Moją i mojej rodziny interpretacją tego Regulaminu jest możliwość korzystania z toru w tygodniu, w popoludnia i wieczory. I to jest świetne - można pojeździć po pracy. Niestety obawiam się ,że szkoła może nie pracować we wszystkie soboty, a już szczególnie w niedziele. A to przecież wtedy ciężko pracujący mieszkańcy Milanówka mają czas i możliwość zaznania własnaj czy rodzinnej aktywności fizycznej. I wielka, wielka szkoda gdyby tor stał wtedy zamknięty a ludzie jeździliby na rolkach czy wrotkach po ulicach.Bardzo więc proszę o bardziej szczegółowe informacje w tej mierze i ewentualne otwarcie obiektu w dni wolne. Tym bardziej, że można przecież otworzyć sam tor, nawet bez nadzoru - a asfaltu przeciez zniszczyć sie nie da. Będziemy bardzo wdzięczni Miastu za podjęcie i ostateczne wyjaśnienie tego tematu.Serdecznie Pana pozdrawiam,Łukasz
Odpowiedź 09-03-2007

Szanowny Panie Łukaszu,
Sprawa, o której Pan pisze jest uregulowana w punkcie 11 Regulaminu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 28-02-2007, Łukasz
Szanowny Panie Burmistrzu,Wraz z całą rodziną jesteśmy miłośnikami jazdy na rolkach. Z wielką radością przyjęliśmy wieć budowę toru rolkarskiego przy szkole przy ulicy Wójtowskiej. Tor otwarto jesienią, nie było więc zbyt wielu okazji by z niego skorzystać. Probowaliśmy pojeździć pewnej niedzieli. Niestety, ogrodznie było zamknięte i skończyło się na jeździe po jednej z milanowskich ulic.Zbiża się wiosna więc już teraz cieszymy sie na wspólne rodzinne rolki, a jednocześnie martwimy, że być może znów zastaniemy tor zamknięty na głucho i narażeni będziemy na niebezpieczeństo jazdy ulicami.Mam jednak nadzieję, że nasze zeszłoroczne doświadczenie można wytłumaczyć tym, że tor był jeszcze nowiutki (choć już po uroczystym otwarciu), a sezon zbliżał się do końca.Panie Burmistrzu, bardzo liczymy na to, że w wolne dni czy popołudnia ten piekny obiekt bedzie ogólnodostępny i da szansę bezpiecznego i aktywnego wypoczynku milanowskim rodzinom. Wydaje się, że nic nie stoi temu na przeszkodzie, ponieważ boisko wewętrzne i szkoła mają swoje niezależne ogrodzenia.Bardzo liczę na potwierdzenie i serdecznie Pana pozdrawiam,Łukasz z Rodziną
Odpowiedź 08-03-2007

Szanowny Panie Łukaszu,
W odpowiedzi na Pana list, informuje, że jest możliwe korzystanie z toru wrotkarskiego i boiska na terenie Zespołu Szkół nr 2 przy ul.Wójtowskiej, na zasadach ustalonych w regulaminie, który przesyłam w załączeniu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-11-2006, Monika
Panie Burmistrzu, Ponad 20 lat temu, zimą, ja i moi koledzy spedzaliśmy codziennie mnóstwo czasu jeżdżąc na łyżwach. Oprócz lodowiska wylewanego na boisku przy szkole podstawowej nr 2, funkcjonowało też fantastyczne lodowisko na kortach - z muzyką i oświetleniem. Potem nastąpiło kilka cieplejszych zim i jakoś tak lodowisko na kortach zniknęło. Dzisiaj wożę moje dzieci do Warszawy na sztuczne lodowiska przy centrach handlowych. Jeśli jest mróz korzystamy z lodowiska przy 'dwójce'. Te przy centrach czynne są niezaleznie od pogody. Dlaczege muszę jeździć aż do Warszawy? Czy Milanówek nie mógłby zainwestować w sztuczne lodowisko? Może współnie z Grodziskiem Maz albo Brwinowem? Jestem pewna, że znalazłoby sie sporo chętnych na taką atrakcję.- Zresztą pewnie i szkoły byłyby zainteresowane dostępem do lodowiska. Pozdrawiam Monika Gładkowska
Odpowiedź
Szanowna Pani,
Budowa sztucznego lodowiska nie jest, jak na razie, brana pod uwagę w planach inwestycyjnych miasta. Istnieje możliwość budowy takiego lodowiska na terenie Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Szkolnej w II etapie realizacji inwestycji, ale wymaga to decyzji Rady Miasta oraz przeznaczenia dodatkowych środków finansowych. Taki wariant zostanie przedstawiony Radzie Miasta łącznie z wnioskiem o ujęcie w budżecie miasta realizacji II etapu budowy CSiR Grudów na rok 2009.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony


Wersja do druku