Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 14-05-2008, Gosia
Szanowny Panie BurmistrzuW imieniu mieszkańców osiedla Jedwabnik I prosimy o zwiększenie częstotliwości patroli straży miejskiej i policji na naszym osiedlu. W dniu wczorajszym tj. 13.05 miała miesjce awaria lini energetycznej, spowodowana grą w piłkę na boisku między blokami. W dniu dzisiejszym tj. 14.05 po interwencji miszkańców zjawił się patrol mieszany i przez 30 minut był spokój. Nieststy, pomimo powtórnych telefonów nikt się już nie zjawił. Jest to "towarzystwo" z poza osiedla i naprawdę trudno z nimi dyskutować.
Odpowiedź 19-05-2008

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na  pismo w sprawie zwiększenia częstotliwości patroli Straży Miejskiej i Policji na osiedlu ” Jedwabnik ” uprzejmie informuję, co następuje:
Przedstawiane przez Panią wnioski przekazałem Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku z poleceniem by  wydał dyspozycję funkcjonariuszom do systematycznego  patrolowania terenu osiedla “Jedwabnik“ celem sprawdzania czy na terenie między blokami  młode osoby grając w piłkę  zakłócają spokój mieszkańców i stwarzają zagrożenie niszczenia mienia i aby podejmowali czynności  zapobiegające takim przypadkom.
Zwróciłem się z prośbą do Komendanta Komisariatu Policji w Milanówku, by z powyższym problemem zapoznał funkcjonariuszy policji patrolujących miasto oraz dzielnicowego osiedla ” Jedwabnik ” i wydał stosowne zalecenia swym podwładnym mające na celu zapobieganie przypadkom zakłócania spokoju.
O stwierdzonych przypadkach niewłaściwego wykorzystywania przez dzieci i młodzież osiedlowego skweru można telefonicznie informować Straż Miejską lub Komisariat Policji, by można było podejmować niezwłocznie działania zapobiegające takim negatywnym zjawiskom.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

 

                                                                           

do góry strony
Pytanie 14-04-2008, Józef Pawlak
Zwracam się z uprzejmą prośbą o informację do Pana Burmistrza w temacie psów w WaszymMieście. W szczególności chciałbym się zapytać, w jaki to sposób jestrozwiązana sprawa tzn. "psich kup", w chwili obecnej?Dodam tylko, że u nas, w Turku od kilkunastu już lat mówi się o "psich WC",niemniej o tym, tylko się póki co mówi. Miasto faktycznie jestzabrudzone "psimi odchodami", o czym niejednokrotnie daje się usłyszeć.W końcu i w moim mieście trzeba będzie podjąć decyzję w przedmiotowejsprawie. Za podzielenie się informacją, jak sobie z tym najlepiej pomóc,z góry w imieniu wszystkich zainteresowanych dziękuję.Józef Pawlak - przewodniczący Komisji Porządku Publicznego i OchronyŚrodowiska Rady Miejskiej Turku.
Odpowiedź 17-04-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że sprawa usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez psy i inne zwierzęta w obiektach i na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego należy do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe.
Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Milanówku (kierownik pani Beata Szumacher, Tel.227583061(2) w.212) zakupił zestawy higieniczne dla zwierząt, które są rozdawane nieodpłatnie mieszkańcom miasta.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 14-04-2008, bartosz
Witam serdecznie!Jestem mieszkańcem naszego Milanówka i mam nadzieję że mój głos w sprawie bezpieczeństwa na naszych drogach coś zmieni!Mieszkamy na ulicy Pewnej i jakiś czas temu /chyba na nasze nieszczęście/wybudowano u zbiegu ulic Wspólna,Północna,Wojska Polskiego rondo.Dzieją się na niej dantejskie sceny.Chodzi o to że niemal każdy łamie na nim prawo drogowe nie stosując się do przepisów!Większość użytkowników jedzie pod prąd,skraca sobie drogę,narażając na ogromne niebezpieczeństwo tych co jadą zgodnie z przepisami!Oczywiście w tym nas/całą moją liczną rodzinę a przede wszystkim dzieci/.Ponieważ jeździmy zgodnie z przepisami.Gorsze jest jednak to że już dwukrotnie zgłaszałem ten problem na Policji.I co?Oczywiście nic.Raz mi powiedziano że tam nie ma ruchu i nie ma radiowozów na tego typu akcje/???/,za drugim razem obiecano patrol,ale oczywiście go nie było!Co za smutny wniosek z tych spotkań z Policją!!Po pierwsze nie ma sił do utrzymania porządku w Milanówku,po drugie się nie chce!!Jako podatnik miasta proponuję od razu rozwiązać naszą placówkę Policji skoro nie potrafią zrobić tak błachej czynności!Piękny budynek,duży,ale chyba tylko na pokaz!!Jeśli jest szansa aby Burmistrz wpłynął na naszego komisarza aby raz na jakiś czas wysłał partol drogowy w okolice przecież często odwiedzane przez mieszkańców/bliskość cmentarza/ to bylibyśmy zobowiązani!Na pewno pomoże to w utrzymaniu porządku a być może zapobieże wypadkowi który po prostu wisi na tym rondzie w powietrzu!P.S. Dziękujemy za regularne utwardzanie naszej drogi i pozdrawiamy całą ekipę pracującą w Ratuszu!Z poważaniem Panie BurmistrzuMieszkaniec ulicy Pewnej w Milanówku
Odpowiedź 17-04-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pismo w sprawie nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami na rondzie u zbiegu ulic Wąska, Północna, Wojska Polskiego uprzejmie informuję, co następuje:
1.Przedstawione przez Pana wnioski przekazałem Komendantowi Komisariatu Policji w Milanówku, który wydał dyspozycje funkcjonariuszom, o częstszym patrolowaniu tego skrzyżowania. Tym nie mniej Komendant Komisariatu Policji zaprasza Pana na rozmowę w celu znalezienia  rozwiązania nurtujących Pana problemów. Z uwagi na brak z Panem kontaktu telefonicznego, proszę o wcześniejsze uzgodnienie terminu powyższego spotkania w dogodnym dla Pana czasie pod numerami telefonów 0-22 7583236 lub 0-22 7583161 (Komisariat Policji w Milanówku).
2.Poleciłem Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku, aby podlegli mu funkcjonariusze kontrolowali wskazane przez pana skrzyżowanie. Jednak chciałbym przy tym zaznaczyć, że w tym przypadku strażnicy miejscy nie posiadają uprawnień do zatrzymywania pojazdów w ruchu. Natomiast każdorazowo, w przypadku ujawnienia popełnienia wykroczenia przez kierujących (niestosowanie się do zasad ruchu, obowiązujących na rondzie) będzie sporządzana stosowna dokumentacja w celu wyciągnięcia konsekwencji prawnych w stosunku do osób popełniających takie wykroczenia.

Z poważeniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 02-04-2008, Stanisław
Witam,Wczoraj w nocy wyjeżdżając z Milanówka w stronę Warszawy, szosą Radziejowice - Warszawa, na skraju miasta, zobaczyłem idącego zygzakiem po jezdni pijaka.Zadzwoniłem z komórki pod numer 112 (godzina połączenia 23:08). Przez ponad minutę (!), do czasu automatycznego rozłączenia połączenia, nikt nawet nie odebrał telefonu, nie włączył sie też żaden automat typu "proszę czekać".Uważam sytuację za karczemną by tak "odbierano" wszechunijny numer alarmowy, pod który dzwoni się m.in. wtedy gdy sekundy mogą decydować o ludzkim życiu (tym razem szczęśliwie tak nie było)Proszę o Pana interwencję w tej sprawie.Policję udało mi się wezwać dopiero o 23:10, z komisariatu w Pruszkowie, korzystając z numeru 997.Pozdrawiam.
Odpowiedź 07-04-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pismo, dotyczące działania alarmowych linii telefonicznych  uprzejmie  informuję, co następuje:
1. Wybranie numeru alarmowego 112 nie spowoduje połączenia z żadną jednostką z terenu Miasta Milanówka. Jest to linia obsługiwana przez koordynatorów ogólnokrajowych służb ratowniczych, tj. policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Dlatego też po wybraniu numeru 112  powinno się uzyskać połączenie z najbliższą (powiatową) jednostką tego typu.
2. Z uwagi na powyższą sytuację - na którą nie mam niestety wpływu – w przypadkach jakiegokolwiek  zagrożenia namawiam do korzystania z miejscowych numerów alarmowych z tym, że:
– nr 986 (straż miejska), 997 (policja) umożliwią połączenie z funkcjonariuszami milanowskich służb mundurowych jedynie przy realizacji połączenia z telefonu stacjonarnego; wybranie tych numerów z aparatu komórkowego z przyczyn technicznych spowoduje połączenie analogicznie ze Strażą Miejską m.st. Warszawy lub najbliższą Komendą Powiatową Policji. Właśnie dlatego połączył się Pan z KPP w Pruszkowie.
– w przypadku konieczności wykonania połączenia z telefonu komórkowego należy dzwonić pod nr 227248045 (Straż Miejska w Milanówku) lub 227583161 (Komisariat Policji w Milanówku). Funkcjonariusze tych jednostek ściśle ze sobą współpracują i po uzyskaniu informacji o jakimkolwiek zagrożeniu, podejmują natychmiastową interwencję.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-04-2008, Beata
Dlaczego Straż Miejska nie zwraca uwagi na nieprawidłowo parkujące samochody na parkingu obok dworca? Przeciez jest wyznaczony pas na kazdy samochód. Dlaczego 1 samocho stoi na dwoch pasach lub jeszcze inaczej - przeciez jesli kazdy samochód zaparkuje prawidlowo, więcej się ich zmieści. Parking ma przykladowo 10 miejsc - a na skutek nieprawidlowego parkowania miesci sie tylko 6 samochodow itp. Przeciez mozna upomnieć kierowców zeby przestrzegali prawidlowego parkowania, Mniejszy tłok bedzie w miejscach gdzie pasów do parkowania nie ma. Czy to takie trudne? czym zajmuje sie straż miejska?
Odpowiedź 02-04-2008

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pismo dotyczące parkowania na parkingach przy dworcu PKP uprzejmie informuję co następuje:
Pasy wyznaczone w strefie płatnego parkowania  - miejsca parkingowe mają jedynie znaczenie orientacyjne. W związku z tym nie ma możliwości prawnych ukarania kierowcy, parkującego poza wyznaczonym miejscem. Natomiast na ustawienie samochodu wpływa przede wszystkim sposób parkowania sąsiednich pojazdów,  ich gabaryty oraz sama kultura drogowa kierowców.
Jednocześnie informuję, że poleciłem Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku, aby podlegli mu funkcjonariusze  zwracali szczególną uwagę  na przypadki zajmowania więcej niż jednego miejsca parkingowego przez kierowców.
Ustosunkowując się do Pani pytania o działalność Straży Miejskiej pragnę poinformować, że zadania jednostki określone są w  art. 11 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych. Ponadto w Biuletynie Miasta Milanówka wymienione są niektóre ważniejsze interwencje, podejmowane  przez  funkcjonariuszy  Straży  Miejskiej. Można się z nimi  zapoznać w artykule  “Z Notatnika Miejskiego Strażnika”.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 25-03-2008, R. Grady
Are you accepting advertising on your site milanowek.pl?Thank You,R. GradyMarketing ManagerZTMC, INC.
Odpowiedź 26-03-2008

Szanowny Panie R.Grady,
Nie akceptuję reklamowania się firm na naszej stronie internetowej.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-03-2008, Zbigniew
Gorąco proszę o interwencję w sprawie oznakowania skrzyżowania ulic Brzozowej i Warszawskiej. Obecnie jest to skrzyzowanie równorzędne /bez znaku/.Dotychczs ul Warszawska przy ZJN była drogą gruntową, a więc pierwszeństwo było oczywiste. Po przebudowie większość kierujących pojazdami ma wątpliwości. Myślę, że czas je rozwiać. To tylko trzy znaki i będzie bezpieczniej. Pozdrawiam Zbigniew Derleta
Odpowiedź 07-03-2008

Szanowny Panie,
Na skrzyżowaniu ulic Brzozowej i Warszawskiej (skrzyżowanie równorzędne) zasady pierwszeństwa przejazdu są określone przepisami ruchu drogowego. Ustawienie znaku pierwszeństwa przejazdu na ulicy Warszawskiej spowoduje wzrost prędkości pojazdów na ulicy Warszawskiej i na skrzyżowaniu, co zwiększy zagrożenie dla pieszych (głównie dzieci i młodzieży) korzystających z kładki nad torami kolejowymi. W tej sytuacji skrzyżowanie nie będzie dodatkowo oznakowywane.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 24-01-2008, Danuta
dlaczego Straż Miejska i Policja nie monitorują teren€w, gdzie są wybudowane parkingi przy dworcu PKP .Bardzo często widać powybijane szyby. Mój samochód wczoraj ok.godz.18.00 został porysowany gwoździem. Straź Miejska na numer telefonu podany stronie internetowej nie odpowiada a policja lekceważy temat. Chyba nic by się nie stało Panom z tych służb, gdyby czasami się przespacerowali przy tych samochodach a nie odbierali tylko swoje dziewczyny czy żony i odwozili do domu? Bo niestety coraz częśćiej właśnie taką sytuację można zaobserwować!
Odpowiedź 28-01-2008

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na  pytanie uprzejmie informuję co następuje:
Parkingi w rejonie dworca  są bardzo często kontrolowane między innymi w ramach kontroli płatnych parkingów oraz w ramach stałego nadzoru przez operatorów miejskiego systemu monitoringu wizyjnego. W wyniku przeprowadzonych wyjaśnień ustaliłem, że Straż Miejska w ostatnich miesiącach nie odnotowała zgłoszeń o szkodach powstałych na parkingach przy dworcu PKP. Nic mi nie wiadomo na temat rozwożenia przez strażników miejskich znajomych lub członków ich rodzin pojazdami służbowymi Straży Miejskiej. W przypadku zaobserwowania przez Panią takich faktów proszę o informację do Pana Andrzeja Cichockiego p.o. Komendanta Straży Miejskiej nr tel. 0-22 724-80-45 alarmowy 986 z podaniem dnia, godziny i kiedy to miało miejsce.
W przypadku stwierdzenia wszelkich uszkodzeń pojazdów, podejrzanych sytuacji lub niewłaściwego zachowania podległych mi strażników, proszę o natychmiastowe informowanie, gdyż tylko wtedy będzie możliwe podjęcie skutecznej interwencji i wyeliminowanie niepożądanych zdarzeń.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-12-2007, Agata
Witam Pana,Jestem mieszkanką Milanówka i dwie sprawy mnie denerwują:1. biegające bez kagańca psy po ulicach,2. śmieci wokół koszy. Prosiłabym o apel do właścicieli, bo to oni pozwalają biegać luzem psom i nie zdają sobie ,,chyba" sprawy że ich psy są groźne. Dzisiaj rano ok. 7,20 na ulicy Piasta róg Kraszewskiego biedały 3 psy (owczarek podchalański, pies podobny do wilczura i trzeci podobny do boksera). Sama bałam się przejść koło nich . Zmieniłam chodnik i niby-bokser za mną. Pozostałe psy właśnie rozrywały umieszczone na koszu śmieci. Po mnie niebawem będą szły dzieci do szkoły. większość ma kanapki, idzie i macha workami - stważa to potencjalne zagrożenie. Wieczorem jest ciemno i dla odmiany nie widać skąd się pojawiają psy. Poinformowałam straż miejską (nie pierwszy raz).Ponieważ biegajace psy po ulicy Piasta to nie przypadek , jak i po ulicy Podleśnej (po której równiez chodzę)prosiłabym o ponowny apel do właścicieli psów. Jest co prawda prośba ochrony środowiska, aby właściciele sprzątali po psach - ja proszę, aby nie wypuszczali ich na ulice bez nadzoru. Ochrona środowiska również zwraca się z prośbą o nie wieszanie śmieci na koszach. Na Piasta róg Kraszewskiego i po drugiej stronie, jest to nagminne - proszę o zobligowanie odpowiednich służb o zlikwidowanie tego zjawiska - włącznie z możliwości usunięcia koszy (niech śmieciuchy, jak im nie wstyd, noszą do samego miasta), A ja i inni mieszkańcy nareszcie nie będziemy musieli skakać pomiędzy śmieciami i zmieniać chodnika z powodu biegajacych psów. Mam prawo czuć się bezpiecznie w swoim mieście i nie chcę oglądać cudzych śmieci (zresztą nie tylko ja).Proszę o pozytywne załatwienie przedstawionych problemów.
Odpowiedź 13-12-2007

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na maila z dnia 10. 12. 2007r. uprzejmie informuję, że Straż Miejska ustaliła właściciela psów biegających ulicą Piasta. Właściciel został pouczony o obowiązkach względem posiadanych psów. Zobowiązał się naprawić ogrodzenie posesji, uniemożliwiając tym samym swobodne bieganie psów ulicami miasta.
Odnośnie drugiego problemu jaki Pani porusza, a mianowicie podrzucania odpadów bytowych do ulicznych koszy przyznaję, jest to niestety bardzo powszechny proceder. Zapewniam Panią, że robię co w mojej mocy aby wyeliminować powyższe nawyki mieszkańców. Posesje w Milanówku kontrolowane są pod względem posiadania umów i rachunków na odbiór nieczystości stałych i ciekłych.
Ponadto edukuję społeczeństwo na łamach Biuletynu jak również rozprowszechniając broszury informacyjne.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 03-09-2007, Gerard
Panie Burmistrzu jestem oburzony zachowaniem Ochroniarzy którzy mieli utrzymać porządek a nie okładać pałkami obywateli, pod koniec imprezy na turczynku byłem świoadkiem takowych zajść, w mojej obecności mej żony i dziecka widzieliśmy jak ochroniarze przy ludziach tłukli ludzi !!!! nawet była taka sytuacja że ludzie zaczeli zwracać uwagę ochroniarzom zakończyło się to tym że osoba zwracająca uwagę dostała czarną pałką po brzuchu !!!!Poprostu brak słów !!!! ciekawi mnie tylko czy zdiecia się nie pokarzą w gazetach , Na następny raz proszę lepiej dobierać firmy ochraniarskie a nie BANDYTÓW !pozdrawiam mieszkaniec Milanówk
Odpowiedź 07-09-2007

Szanowny Panie,
Pragnę zapewnić Pana, w związku z incydentami, jakie miały miejsce podczas Dnia Milanówka (02.09.2007r.), że przy organizacji masowych imprez w przyszłości, zwrócimy baczną uwagę na wybór firmy ochroniarskiej, tak by wyeliminować wszelkie nieuzasadnione, agresywne działania wobec osób, uczestniczących w imprezie.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka 

do góry strony


Wersja do druku