Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 27-04-2009, Grażyna Michalak
Panie BurmistrzuMieszkam przy ulicy Kazimierzowskiej107 zaraz za łukiem, który jest granica ulicy Nowowiejskiej i Kazimierzowskiej. Na tym łuku bardzo często zdarzaja się wypadki powodowane nadmierną prędkością , tak ze jadące bardzo szybko samochody "wypadają" z drogi i powodują wypadek. Najczęściej taranują ogrodzenie sąsiada, bardzo juz zresztą zniszczone na przestrzeni lat. Było tez tak, ze samochody wpadały na posesję, przy której mieszkam tj.Kazimierzowska 107. Przy tak częstych wypadkach boimy sie o nasze zycie. Moje pytanie brzmi " Czy władze miasta mają zamiar zrobić cos z tym fatalnym miejscem?" Informuję, że znak ograniczjący prędkość dawno jest ustawiony, ale kierowcy nie stosują się do ograniczena.Grażyna Michalak
Odpowiedź 30-04-2009

Szanowna Pani,
Ulice Nowowiejska i Kazimierzowska są w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg w Grodzisku Mazowieckim. Pani głos w tej sprawie zostanie przekazany do tej instytucji.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-04-2009, Piotr
Szanowny Panie Burmistrzu.Kto w Milanowku odpowiada za hydranty przeciw pożarowe (oznakowanie , sprawność)?Kiedy ostatnio w Milanówku przeprowadzony był audyt bezpieczeństwa p.poż. uwzględniający sprawdzenie hydrantów p.poż.?pozdrawiamPiotr Skrzyński
Odpowiedź 22-04-2009

Szanowny Panie,
Hydranty ppoż. montowane na sieci wodociągowej konserwowane są i kontrolowane przez operatora sieci wodociągowej w Milanówku, czyli przez ZWiK. Mapy z naniesioną lokalizacją hydrantów są w posiadaniu jednostek straży pożarnej. Natomiast hydranty wewnętrzne podlegają kontrolom, za które odpowiedzialni są właściciele lub zarządcy budynków.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-04-2009, Danuta
witam,Panie burmistrzu tydzien mija a paich jak lezał na kostce i trelicne tak lezy, czy jescze w tym tyg ktos sie tym zajmie?pozdr
Odpowiedź 16-04-2009

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila z dnia 14.04.2009 r. , uprzejmie informuję, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ulica Wylot zostanie sprzątnięta do końca tego tygodnia.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-04-2009, Danuta
WitamPanie Burmistrzu mam drobne pytanie. Czy plaowane sa prace porzadkwe na ulicha na których zostałą położona trelinka i kostka? Mieszkam na Ulicy Wylot, co prawda mamy od niedawna koste i trelinke ale jest na niej juz tyle piachu, że kurzy sie jak w czasach kiedy był piach. Z góry dziekuje za odpowiedzpozdr.
Odpowiedź 07-04-2009

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na  maila, uprzejmie informuję, że wszystkie ulice w naszym mieście są  objęte  harmonogramem sprzątania  również ulice,  w których  wykonano nową nawierzchnię. Jednocześnie pragnę poinformować, iż z uwagi na natłok praz związanych ze sprzątaniem pozimowym centrum miasta oraz głównych dróg powiatowych i gminnych, ulica Wylot zostanie sprzątnięta  w przyszłym tygodniu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 02-04-2009, Julka
Szanowny Panie BurmistrzuChciałabym pochwalić pomysł powstania zegara słonecznego na tzw. „Dołku”. Jest to inicjatywa bardzo interesująca i godna poświęcenia jej chwili uwagi. Natomiast usytuowanie zegara słonecznego jest niezbyt trafne. W pobliżu - na górce - znajduje się plac zabaw dla dzieci. Teoretycznie dzieciom nie powinno przeszkadzać położenia zegara. Niestety, matki ciągle boją się, iż dziecko zbiegając z górki wpadnie na fragment zegara, tj. bardzo duży kamień. Pomimo, iż matki mają „oczy z tyłu głowy” to jednak mogą nie upilnować malca, zacznie on zbiegać z górki (nawet dla żartu) i rozbije sobie głowę o kamienie. Tzw. „Dołek” to duży obszar i stąd moje pytania: Czy nie można przesunąć zegara w inne miejsce?Albo postawić płotek przy placu zabaw dla dzieci?
Odpowiedź 03-04-2009

 

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na maila, uprzejmie informuję, że zmiana lokalizacji zegara słonecznego, który znajduje się na terenie Amfiteatru jest niemożliwa z uwagi na fakt, iż jest to pomnik przyrody nieożywionej posiadający status nietykalności.
Jednakże w trosce o bezpieczeństwo dzieci korzystających z placu zabaw na  Amfiteatrze, ogrodzimy przedmiotowy plac płotkiem.

Z wyrazami szacunku
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-03-2009, Agnieszka
Witam Pana! Bardzo proszę o zwrócenie uwagi Firmie która ustawia przenośne kabiny wc na ul. Wojska Polskiego w pobliżu cmentarza o ustawianie ich z dala od budynków mieszkalnych , w ostatnim okresie nasiliły się wandlizmy związane z podpalaniem owych kabin co wiąże sie z niebezpieczeństwem zajęcia ogniem również naszych domów w pobliżu rosną drzewa i krzewy co ułatwia rozprzestrzenianiu się pożarów. Z góry dziękuje za interwencję.
Odpowiedź 27-03-2009

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że dołożymy wszelkich starań aby mieszkańcy Milanówka czuli się w naszym mieście bezpiecznie.
W związku z powyższym  zwrócimy uwagę firmie, która  ustawia kabiny przenośne aby nie ustawiała kabin w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 21-03-2009, mariusz
witam,ponownie drąże temat krakowska-dworcowawidze ze lusterko staneło bardzo miło ale hm jak by to powiedziec jest o wiele za małe, powinno byc ze 2 razy wieksze bo aby cos w nim zobaczyc trzeba dojechac zatrzymać sie i przygladac, czy da rade jescze cos z tym zrobic? ono stoi za daleko od krawedzi skrzyzowania dlatego duze by zdecydowanie pomogło, bo na obecna sytuacje i tak trzeba sie zatrzymywac i pilnowacpozdr
Odpowiedź 26-03-2009

Szanowny Panie,
W kwietniu br. nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Krakowskiej zgodnie z którą będzie to skrzyżowanie równorzędne. Lustro nie będzie elementem tej organizacji. Dla poprawy widoczności zostanie jednak pozostawione, trzeba jednak pamiętać, że jest ono tylko elementem pomocniczym przy ocenie sytuacji na drodze i jego rozmiar nie ma większego znaczenia.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-03-2009, Agnieszka
Szanowny Panie,Sprawa dotyczy skrzyżowania Królewskiej z Grudowskiej. Ustawienie świateł jest tragiczne. Wystarczą 3 samochody na ulicy Grudowskiej i stoi się 15 minut, żeby przejechać to skrzyżowanie. Moje pytanie brzmi: kto jest odpowiedzialny za regulację świateł i czy istenieje możliwość zwiększenia czasu na zielone światło rano (między 7.45, a 8.05) kiedy to jest największy ruch w tym miejscu. Serdecznie pozdrawiam, Agnieszka Bolc
Odpowiedź 20-03-2009

Szanowna Pani,
Zarządcą ulicy Królewskiej, która jest fragmentem wojewódzkiej drogi nr 719 Żyrardów – Warszawa, jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. W jego kompetencjach leży m.in. organizacja ruchu, w której skład wchodzi również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach. Do tej pory nikt nie zgłaszał zastrzeżeń dotyczących cykli zmian świateł. Być może jest to Pani subiektywne odczucie. Jeśli jednak problem przejazdu przez to skrzyżowanie będzie narastał, zwrócimy się do zarządcy drogi o dokonanie zmian.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 11-03-2009, mariusz
to może chciaż lustro wizyjne?
Odpowiedź 11-03-2009

Szanowny Panie,
Lustro będzie zainstalowane w terminie do dnia 20 kwietnia br.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 07-03-2009, mariusz
witamkilka miesiecy temu pisałem do Pana w sprawie krzyżówki krakowska-dworcowamiało sie coś zminić i nadal nic, zjechac z dworcowej na krakowską w kierunku wspolej w bezpieczny sposob graniczy z cudem. Przed chwilą wracałem i znowu dzieku temu ze wyhamowałem uniknąłem wypadku, sądze że jest tam wszystko ok tylko przydała by sie organizacja pierszeństwa z prawej strony jak to było przed zmianami, jesli nie tak to chociaż lustro widokowe, które moze pomóc. Nardzo prosze tym razem o konkretną interwencjepozdr Mariusz
Odpowiedź 10-03-2009

Szanowny Panie,
Ponieważ Wydział Komunikacji Starostwa Grodziskiego nie zgodził się na uprzywilejowanie pierwszeństwem przejazdu ciągu ulic Dworcowej i Krakowskiej, opracowanie i uzgodnienie nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu tych dwóch ulic jest nadal nie zatwierdzone.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku