Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 21-11-2008, Agnieszka
Pragnę zauważyć że oświetlenie ulic na ul.Mickiewicza,Kościuszki i na ul.Warszawskiej jest wyłączane o godz. 6 30 kiedy jest jeszcze zupełnie ciemno.Mnóstwo ludzi podąża do dworca w egipskich ciemnościach.Proszę o interwencję w tej sprawie,bowiem przed nami jeszcze miesiąc coraz krótszych dni.Pozdrawiam
Odpowiedź 25-11-2008

Szanowna Pani,
Wieloletnie doświadczenie wykazało, że w okresie od 30 września do 25 czerwca optymalne warunki oświetlenia ulic uzyskuje się poprzez  włączenie oświetlenia 20 minut po zachodzie i wyłączenie 30 minut przed wschodem słońca. Oświetleniem w naszym mieście sterują zegary elektroniczne zaprogramowane według powyższych parametrów. Zdarza się wyjątkowo, że na skutek dużego zachmurzenia, w czasie gdy lampy są wyłączone, można odnieść wrażenie  „ciemności” na ulicach. Nie jest to jednak całkowita ciemność, widoczność w tych nielicznych i krótkich okresach czasu jest zachowana.  Jeśli jednak lampy uliczne nie świeciły się w zaprogramowanym czasie, proszę zgłaszać takie fakty do Urzędu Miejskiego.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka     

do góry strony
Pytanie 15-11-2008, Ewelina
Szanowny Panie!Mieszkam na ul.Z.Krasińskiego.chciałbym zgłosic notoryczne wyrzucanie śmieci domowych do koszy znajdujących się na skrzyzowaniu Krasińskiego z ul. Piasta. Szególnie ten proceder odbywa się w późnych godzinach nocnych lub bardzo wcześnie rano. Kosz publiczny jak wiadomo nie sluży do odprowadzania prywtnych śmieci z domu. Kosz jest potem caly poobwieszny...w lato nie dało się przejśc bo temperatura powodowała szybkie psucie sie odpadków wiec wiadomo jaki był zapach.dodatkow torby sa rozszarpywane przez bezdomne psy ktore zawartosc potrafia rozniesc na pol chodnika. Kilka razy zauważyłam że osoby wyrzucajace (nie sa one z mojej okolicy) przyjeżdzaja rowerami obładowanymi takimi torbami i zawieszja je na koszach wzdłuz ul. Piasta. Może warto by albo zdjąć kosze albo załozyc nawet atrapy kamer monitorujących co być może odstraszyłoby skutecznie i zakonczylo ten proceder? Dziekuje z góry za zainteresowanie się tą sprawą...Pozdrawiam serdenicze,Ewelina
Odpowiedź 19-11-2008

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pytanie w sprawie opuszczonej i zaniedbanej posesji przy skrzyżowaniu ulic Piasta i Krasińskiego uprzejmie informuję, co następuje:
Powyższą sprawę przekazałem do realizacji przez podległą mi Straż Miejską celem podjęcia stosownych czynności zmierzających do usunięcia sygnalizowanych przez Panią zaniedbań.
Natomiast w sprawie pytania dotyczącego podrzucania śmieci informuję:
Mimo prowadzonych od 10 lat kontroli umów na pozbywanie się odpadów z gospodarstw domowych,  w dalszym ciągu istnieje grupa mieszkańców nie stosująca się do zaleceń prawa, czego efektem są odpady podrzucane pod kosze uliczne. Zobligowałem Komendanta Straży Miejskiej do intensyfikowania działań mających na celu ujawnienie, a następnie ukaranie wynoszących swe odpady na ulicę. Proszę także o bezpośrednie informację do Straży Miejskiej w przypadku zauważenie przez Panią faktu podrzucania odpadów. Telefon do Straży Miejskiej: 986 lub 0- 22 724-80-45, oba czynna całodobowo.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-11-2008, Ewelina
Szanowny Panie!Kilkakrotnie zgłaszalismy z mieszkańcami ul. Krasińskiego problem do Strazy Miejskiej dotyczacy 2 agresywnych psów, ktore sieja postrach wśród przechodniow na ul. Piasta i Krasińskiego. Nie daja spac w nocy bo o 4tej rano biegaja wyjąc lub ujadając przeraźliwie po posesji właściciela. Tej Pani zabrano juz raz psa, miała też sprawy w sadzie grodzkim dotyczace pogryzienia przechodniów przez jej psa. Ta Pani znowu wziela psy pod opieke. Straz Miejska zaslania sie ze Pani jest chora psychicznie, ale z ta Pania mieszkaja jej dzieci. Jeden z psów nalezy do corki tej Pani, bo pojawil sie jak sie ona wprowadzila.Właścicielka czesto jest pod wplywem lakoholu przez to zostawia otwarta furtke czy brame i psy bezkarnie biegaja po ulicy, czasami zdarza sie ze zaatakuja inne psy biegajace po ulicy lub wyprowadzane na spacer. Mowa o właścicielce posesji przy ul.Krasinskiego 1. Czy bylby Pan w stanie cos zrobic z tym problemem? Istnieje on od lat i jakos do tej pory nie znaleziono na niego sposobu zeby go rozwiazac.A do kolejnej tragedii o krok.Pozdrawiam,Ewelina
Odpowiedź 20-11-2008

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na maila uprzejmie informuję, że w sytuacji gdy psy będą biegać bez nadzoru po terenach miejskich proszę 
bez zwłocznie informować Straż Miejską pod nr tel. 986.
Ponadto informuję, że z każdego zdarzenia Straż Miejska przygotuje notatkę służbową i gdy te zdarzenia będą się powtarzać, psy zostaną odebrane właścicielom.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 23-10-2008, Agnieszka Kaflik
Szanowny Panie Burmistrzu,Zwracam się z prośbą o poinformowanie czy przewidywane jest zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskij, Łącznej i Skośnej. Przez skrzyżowanie to prowadzi droga do Szkoły Podstawowej nr 1 dzieci m.in. z ulic Łącznej, Okrzei, Staszica, Dębowskiej oraz osiedla "Berliny". Przejscie przez pasy na ulicy Nowowiejskiej jest niebezpieczne i utrudnione ze względu na duży ruch samochodowy, który z pewnością się zwiększy po otwarciu sklepu TESCO.Dlatego też, jeżeli nie przewidywaliby Państwo zainstalowana sygnalizacji świetlnej na ww. skrzyżowaniu, uprzejmie proszę o rozważenie takiej możliwości lub ewentualnie utworzenie progów spowalniających, aby zapobiec takiej tragedii jak miała miejsce w poniedziałek w Grodzisku Mazowieckim na ul. Orzeszkowej.Z poważaniem,Agnieszka Kaflik Milanówek
Odpowiedź 30-10-2008

Szanowna Pani,
Zarządcą ulicy Nowowiejskiej jest Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim, na którym ciąży obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Nie mamy informacji o zamierzeniach PZD w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Łączną. Pani uwagi prześlę do zarządcy drogi celem ustosunkowania się.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 23-09-2008, Robert.W.
Szanowny Panie Burmistszu.Mam 2 pytanie.Czy można by było skosić te wysokie zielsko,które sie znajduje na całej ulicy Naddawki,ktura znajduje sie po lewej stronie ulicy,bo to smierdzi i uczula,i jest bardzo wysokie.2 pyt.Kiedy bedzie spotkanie z Mieszkańcami Milanówka,od ul Naddawki?By można było umieszczać w internecie na stronie Milanówka,o spotkaniu.Pozdrawiam Ciepło Pana Burmistsza.Mieszkaniec Milanówka.
Odpowiedź 24-09-2008

Szanowny Panie Robercie,
Uprzejmie informuję, że koszenie chwastów na ul. Naddawki, jest przewidziane na ostatni tydzień września. Koszenie wykona firma zajmująca się pielęgnacją zieleni miejskiej na terenie Milanówka.
O moich spotkaniach z Mieszkańcami każdorazowo jest z dużym wyprzedzeniem umieszczana informacja na stronie www.milanowek.pl, w Biuletynie Miasta oraz na słupach ogłoszeniowych usytuowanych w różnych punktach Miasta.

Z  poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 08-09-2008, Maciej
WitamSzanowny panie Burmistrzu chciałbym się dowiedzieć czy w naszym mieście na wzór Grodziska maz. są przeprowadzane kontrole przez straż miejską posiadania przez gospodarstwa domowe rachunków/faktur za wywóz śmieci oraz nieczystości płynnych. Jest to jedna z form walki z nieszczelnymi zbiornikami na ścieki oraz z wyrzucaniem śmieci do lasów.Z poważaniem Maciej
Odpowiedź 10-09-2008

Szanowny Panie  Macieju,
W odpowiedzi na Pana pismo w sprawie przeprowadzania przez Straż Miejską kontroli posiadania rachunków – faktur za wywóz nieczystości stałych oraz płynnych przez właścicieli gospodarstw domowych z terenu Milanówka uprzejmie informuję, co następuje.
Straż Miejska w Milanówku już od kilkunastu lat przeprowadza systematycznie kontrole pod kątem posiadania umów i rachunków za wywóz nieczystości stałych i płynnych przez właścicieli wszystkich nieruchomości (gospodarstwa domowe, siedziby firm) położonych na terenie miasta Milanówka i jest to jedno z podstawowych realizowanych przez nią  zadań.
Ponadto Straż Miejska podejmuje interwencje i kontrole każdorazowo po otrzymaniu zgłoszenia o niezgodnych z prawem przypadkach pozbywania się nieczystości, a gdy jest  to potwierdzone  osoby naruszające w tym względzie prawo ponoszą konsekwencje prawne.
 
Z  poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 31-07-2008, Piotr Flis
WitamProszę o skierowanie służb porządkowych na ul. Wiosenną w Milanówku w celu skoszenia zarośli. Kilka krotnie sprawa była zgłaszana telefonicznieZ poważaniemPiotr Flis
Odpowiedź 04-08-2008

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana pytanie z dnia 31.07.2008r, uprzejmie informuję, że ul. Wiosenna jest ujęta  w harmonogramie koszenia chwastów na terenie miasta Milanówka i będzie wykoszona w pierwszym tygodniu sierpnia.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bogdan Korycki
Zastepca Burmistrza

do góry strony
Pytanie 08-07-2008, Andrzej
WitamSzanowny Panie Burmistrzuchciałbym uzyskać od Pana informacje na jakim etapie jest wdrażanie w naszym mieście w okolicach stacji PKP (centrum miasta) strefy płatnego Parkowania. Ostatnio zauważyłem, że w Grodzisku Maz. taki system już funkcjonuje wiec ciekawi mnie kiedy i u nas nie bedzie probelmu zaparkowanych na cały dzień samochodów w mieście.PozdrawiamAndrzej
Odpowiedź 09-07-2008

Szanowny Panie,
W centrum Milanówka jest wyznaczona strefa płatnego parkowania obejmująca części ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Jak na razie nie zauważa się deficytu miejsc płatnych. W przypadku zwiększenia się zapotrzebowania na wolne, ale płatne miejsca parkingowe, zostanie przeanalizowana sprawa powiększenia strefy płatnego parkowania..

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-07-2008, Agnieszka
Dzien dobry mam pytanie czy mozna by na ul.Krótkiej zainstalować spowalniacze ruchu,ponieważ jeżdzą tu jak warjaci a przecież na dołku jest plac zabaw dla dzieci kiedyś dojdzie do tragedi. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam mieszkanka Milanówka
Odpowiedź 09-07-2008

Szanowna Pani,
Dokonamy analizy zagrożeń związanych z rozwijaniem nadmiernych prędkości na ulicy Krótkiej. W przypadku potwierdzenia zagrożenia bezpieczeństwa, rozważymy zastosowanie progów zwalniających na wysokości „amfiteatru”.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-06-2008, Mariusz
WitamChciałbym prosić Pana, o pomoc w wynagrodzeniu funkcjonariusza Straży Miejskiej Pana Andrzeja Millera nr legitymacji 14. Prośbe swoja motywuje tym, iż w dniu dzisiejszym 10.06.2008zagubiłem portfel ze wszystkimi dokumentami wraz z dokumentami samochodu i spora gotówka, a wyżej wymieniony pracownik Straży Miejskiej przechodzac zauwazyl zamieszanie i dotarł do osób które znalazły i były w posiadaniu mójego portfela. Sporządził odpowiednie wnioski od osóby które miała ten portfel. Pan Andrzej nie czekając, aż ktoś sam sie zgłosi osobiście zajął sie sprawą i poszukiwaniem mojej osoby aż do skutku, i dzieki niemu juz w godzine portfel z cała zawartościa wrócił do mnie. Niestety jako osoba pracująca na stanowisku państwowym odmówił jakiego kolwie drobnego prezentu za pomoc tłumacząc że to jego obowiazek pomagać. prosze wiec o docenienie Tego człowieka bo żadko zdażają sie teraz ludzie pracujący z takim zaangażowaniem w kierunku pomocy obywatelowi.Pozdrawiam i czekam na odp czy moge liczyc na jakąś pomocMariusz Młynarski
Odpowiedź 12-06-2008

Szanowny Panie,
Jako osobie sprawującej nadzór nad funkcjonowaniem  Straży Miejskiej w Milanówku jest mi niezmiernie miło  przyjmować tak pozytywne spostrzeżenia dotyczące pracy  jej  funkcjonariuszy.
Uwzględniając Pana sugestie -  za nienaganną postawę etyczno-moralną postanowiłem  wyróżnić starszego inspektora Andrzeja Milera nagrodą pieniężną.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku