Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 15-05-2007, Katarzyna
Witam serdecznieCzy zastanawiał się Pan nad wybudowaniem akwaparku w Milanówku?.Myślę, że pomysł ten jest napewno bardzo kosztowny ale po jego realizacji Milanówek napewno zdobyłby jeszcze większe uznanie wśród miast i przyciągał do siebie coraz więcej ludzi i inwestorów a także młodzież mogłaby z niego korzystać zarówno w okresie lata jak i zimy.Teren pod taką inwestycję myślę, że jest na terenie starego basenu i boiska znajdującego się obok.To bardzo ciekawy pomysł i myślę, że z pomocą funduszy unijnych dałoby radę to zrobić.Co Pan na to?Będąc ostatnio w Zakopanym spędziłam sporo chwil w tamtejszym akwaparku i od razu pomyślałam o naszym miasteczku.Proszę się nad tym zastanowić.pozdrawiam i życzę sukcesówKatarzyna
Odpowiedź 18-05-2007

Szanowna Pani Katarzyno!
Realizacja Pani pomysłu jest na pewno bardzo kosztowna i z tego względu obecnie niemożliwa.  Wezmę go jednak pod uwagę przy planowanej na lata 2009-2012,zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym, modernizacji kąpieliska miejskiego.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-05-2007, Robert.W.
Szanowny Panie Burmistrzu Mam pytanie.Czy Bedzie Możliwość przy przebudowie Dworca w Milanowku,zrobienie TUNELU OD UL;Krakowskiej na wejście na PERON?I drugie pytanie.Czy jest możliwość,jak BEDĄ ROBIĆ CHODNIK NA UL;NADDAWKI DO KĄCA,BO JA I SOSIEDZI KTURZY MAJĄ DZIECI JEST CIĘŻKO PRZEJEHCAĆ WUZKIEM PO TYCH DOLACH,A JAK SPADNIE DESZCZ TO NIEMA SZANS O PRZEJEHANIE Z WUZKIEM.A ULICĄ I PO DOLACH PRZEJEDZIE SAMOCHUD.PROŻBA O ZROBIENIE CHODNIKA DO KĄCA.Z GURY DZIĘKUJE.I CZEKAM NA POZYTYWNE ODPOWIEDZI.Mieszkaniec MILANOWKA.POZDRAWIAM.
Odpowiedź 08-05-2007

Szanowny Panie!
Nie przewiduje się budowy dodatkowego tunelu umożliwiającego wejście na peron PKP.Ulica Naddawki modernizowana jest etapowo w latach 2006-2008.
W ramach modernizacji wykonany zostanie chodnik oraz nawierzchnia jezdni z kostki betonowej.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 23-04-2007, Anna
Witam Mam pytanie kiedy będzie założone oświetlenie ulicy Macierzanki (nowa ulica)słyszałam że w 2007.Dziękuje
Odpowiedź 25-04-2007

Szanowna Pani,
Budowa oświetlenia w ulicy Macierzanki nie jest ujęta w planach na rok bieżący. Zadanie to zostanie wzięte pod uwagę przy konstruowaniu budżetu na rok 2008.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 23-04-2007, Tomasz
Panie Burmistrzu,W nawiązaniu do informacji dot. wprowadzenia płatnego parkowania przed stacją PKP od 2 maja 2007 proszę o odpowiedź czy jest planowane wprowadzenie abonamentów np. miesięcznych uprawniających do parkowania wg innych, niższych stawek. Jeśli tak to od kiedy i jak wysokie to będą opłaty oraz kto będzie do wykupu takiego abonamentu uprawniony (jeśli są jakieś dodatkowe szczególne kryteria). Proszę o informację, kto określa ich wysokość i mocą jakiego aktu prawnego są wprowadzane. Jak Panu doskonale wiadomo wiele ludzi dojeżdża do pracy pociągiem i konieczność ponoszenia tak wysokich opłat za parkowanie (bo około 20 pln dziennie, przyjmując 8 godzinny dzień pracy i dojazd) będzie dużym wydatkiem w skali miesiąca, bo około 500 pln, dla wielu milanowskich rodzin, wielokrotnie większym niż zakup biletu miesięcznego. Ludzie będą parkować dalej od stacji co skomplikuje im trochę życie, natomiast ulice przy dworcu będą wolne od samochodów, ale czy naprawdę o to chodzi? Przecież w tej chwili nie jest tam aż tak tłoczno. Po co utrudniać funkcjonowanie mieszkańcom Milanówka, bo to tylko oni będą ponosić obciążenia. Milanówek to nie Warszawa gdzie w ciągu dnia jest wielu przyjezdnych, więc wprowadzenie opłat bo również dla nich wydaje się usprawiedliwione. W przypadku Milanówka jest niestety inaczej. Opłaty za parkowanie będą zubażały tylko rodziny tu mieszkające. Bardzo proszę o konkretną i wyczerpującą odpowiedź.Z poważaniemTomasz
Odpowiedź 25-04-2007

Szanowny Panie,
W strefie płatnego parkowania nie przewiduje się abonamentów uprawniających do tańszego korzystania z wydzielonych miejsc postojowych. Celem wprowadzenia płatnego parkowania jest zapewnienie możliwości postoju na krótki okres, np. na zrobienie zakupów, co obecnie jest praktycznie niemożliwe. Wydzielenie ok. 20 miejsc w centrum Milanówka na ten cel spowoduje zmniejszenie liczby miejsc parkingowych, ale w zamian zostały wybudowane nowe w ulicy Krakowskiej. Nie przewiduje się nagłego powiększenia deficytu parkingów. Sytuacja po wprowadzeniu opłat za parkowanie w centrum będzie pod ścisłą kontrolą pracowników Urzędu Miejskiego oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej i w zależności od rozwoju zdarzeń podejmowane będą następne działania.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 14-04-2007, Krzysztof
Szanowny Panie Burmistrzu,Jestem właścicielem działki położonej przy Marszałkowskiej 7. Działka moja tyłem sąsiaduje z działką Miasta połozoną przy ul. Szkolnej. Na tej działce miało powstać centrum sportowe. Prace budowlane przy zespole szkół zostały zakończone, zniknęli robotnicy, materiały itp. Chciałbym wiedzieć, jakie są obecnie planu zagospodarowania tej działki?Dziękuję,Krzysztof Szuba
Odpowiedź 19-04-2007

Szanowny Panie,
Teren działki gminnej nr ew. 63 przy ul. Szkolnej przeznaczony jest na realizację   II etapu inwestycji: budowa Centrum Sportu i Rekreacji „Grudów”. Powstaną tam: boisko do gry w piłkę ręczną, 2 boiska do koszykówki i siatkówki, tor łyżwiarski, teren zabawowy dla dzieci i budynek zaplecza socjalno-sportowego. Przewidywany termin rozpoczęcia inwestycji określony jest na rok 2009.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-04-2007, Kamil Kobyliński
Szanowny Panie BurmistrzuUprzejmie proszę o informacje, w jakim terminie (rok i kwartał) planowana jest budowa kanalizacji w ulicy Wierzbowej.Z poważaniemKamil Kobyliński
Odpowiedź 13-04-2007

Szanowny Panie,
Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Wierzbowej przewidziana jest na rok 2008. W bieżącym roku wykonana zostanie dokumentacja projektowa.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 03-04-2007, joanna
Szanowny Panie Burmistrzu,dziękuję za odpowiedź dotyczącą planu osuszenia ulicy Jasnej. Jest to dla mnie i moich sąsiadów bardzo dobra i miła wiadomość za którą dziękujemy. Nie otrzymałam natomiast odpowiedzi na drugą część pytania: kiedy mogę spodziewać się przyłącza kanalizacyjnego do nojej narożnej działki u zbiegu ulic Nowowiejskiej i już wspomnianej Jasnej. Serdecznie pozdrawiam, H. Joanna Staniszewska
Odpowiedź 06-04-2007

Szanowna Pani,
Bardzo przepraszam za nieuwzględnienie drugiego pytania w odpowiedzi na poprzedni         e-mail, co czynię teraz. Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym na lata 2005 – 2013 uchwalonym przez Radę Miasta budowa kanalizacji sanitarnej na nieskanalizowanym odcinku  ulicy Jasnej przewidziana jest na rok 2010. Termin ten jest związany z budową kanału w ulicy Nowowiejskiej który będzie zbierał ścieki z południowo-zachodniej części miasta i odprowadzał je do istniejącej sieci, a którego budowa  planowana jest na rok 2009.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka


  do góry strony
Pytanie 27-03-2007, Marek
WitamCzy i kiedy jest przewidziana instalacja odprowadzaniaścieków na ulicy Pewnej?Pozdrawiam serdecznie MarekProszę o odpowiedź na adres mark.s@onet.pl
Odpowiedź 05-04-2007

Szanowny Panie,
W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na lata 2005 – 20013 budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Pewnej nie jest przewidziana. Ta część miasta będzie mogła być skanalizowana po wybudowaniu przepompowni ścieków w okolicach ulicy Małej, co przewidziano na rok 2011. W przypadku otrzymania wsparcia finansowego z Unii Europejskiej rozpoczęcie budowy kanalizacji sanitarnej może ulec przyspieszeniu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-03-2007, Marek
WitamJestem nowym mieszkańcem Milanówka i chciałbym się dowiedzieć czy i kiedy jest planowana kanalizacja sanitarna ulicy Pewnej.Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź 16-03-2007

Szanowny Panie,
Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Pewnej nie jest ujęta w Wieloletnim Planie Inwestycji na lata 2005 - 2013. Oznacza to, że budowa kanalizacji w tych latach nie będzie realizowana. Przyspieszenie terminu budowy będzie możliwe po otrzymaniu środków z Funduszu Spójności z Unii Europejskiej, o które wystąpiliśmy już z wnioskiem.

 

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-03-2007, robert
Panie Burmistrzu,mam pytanie;Czy bedzie kiedys zrobiona ULICA I CHODNIK OD ULICY;KRAKOWSKIEJ DO ULICY;CZUBINSKIEJ?,Jest tam BARDZO CIEZKO PRZEJECHAC ZWUZKIEM,PO TYCH WERTEPACH I DZIURACH.Z GURY DZIEKUJE ZA ROZPATRZENIE MOJEJ SPRAWY,A wogule JESTEM ZADOWOLONY,ZE JEST Z PANEM TAKI KATAKT.ROBERT.
Odpowiedź 15-03-2007

Szanowny Panie,
W roku 2007 nie planujemy budowy nawierzchni jezdni ani chodnika w ul. Krakowskiej na odcinku Wspólna – Czubińska. W ramach bieżącego utrzymania dróg prowadzone będzie równanie nawierzchni. W przyszłości rozważymy możliwość budowy chodnika.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku