Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 12-11-2014, oneciątką
Jaki jest koszt utrzymywania reklamy burmistrza na portalu onet i wp?
Odpowiedź 13-11-2014

Koszty kampanii wyborczej ponoszone są przez poszczególne komitety wyborcze. W związku z tym tego typu pytanie proszę skierować do pełnomocnika komitetu, który zgłasza kandydata na burmistrza.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-10-2014, Sebastian Olejnik
Witam Pana!
Chciałbym się dowiedzieć kiedy zamierzacie Państwo wykonać pracę związaną z przyłączeniem działki przy ul.Jabłonowa 5 do kanalizacji.
Mija kolejny miesiąc od wpłaty przez Nas nie małej kwoty pieniędzy, a do tej pory nie mamy żadnej informacji na ten temat.

Odpowiedź 31-10-2014

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana Pytanie uprzejmie informuję, że prace związane z budową przykanalików sanitarnych zostały przekazane do realizacji do Milanowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. O dokładny termin realizacji przyłącza należy się dowiadywać pod numerem telefonu  22 729 04 33, 22 758 30 61 wew. 218 .


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 05-10-2014, Ola
Czy w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi na stonie internetowej miasta zostanie zamieszczona informacja o zarejestrowanych komitetach wyborczych, kandydatach na stanowisko burmistrza oraz radnych? Byłoby dobrze, gdyby mieszkańcy mieli możliwośc zapoznać się z taką listą na stronie miasta przed wyborami.
Odpowiedź 06-10-2014

Szanowna Pani,
W chwili obecnej Miejska Komisja Wyborcza przyjmuje od komitetów wyborczych zgłoszenia list kandydatów na radnych.  Dopiero po upływie terminu na składanie zgłoszeń, czyli po 7 października br., będzie wiadomo jakie komitety zgłosiły na terenie Milanówka swoich kandydatów na radnych i będą znane nazwiska tych kandydatów. Oczywiście takie dane znajdą się na stronie miasta i w BIP w zakładce Wybory samorządowe 2014. Natomiast zgłoszenia kandydatów na burmistrza można składać do 17 października więc dopiero po upływie tego terminu możliwe będzie podanie do wiadomości publicznej nazwisk wszystkich kandydatów.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - Sekretarz Miasta

do góry strony
Pytanie 05-10-2014, Karol W.
Szanowny Panie Burmistrzu

Czy myślał Pan może nad wprowadzeniem karty mieszkańca ? Np na podobnej zasadzie co wprowadza właśnie Grodzisk Maz.. Moim zdaniem to dobra opcja korzystna i dla Miasta i dla Mieszkańców.
Odpowiedź 07-10-2014

Szanowny Panie,
W 2013 roku Miasto wprowadziło Kartę Dużej Rodziny 3+, która przewiduje zniżki dla rodzin wielodzietnych. W planach na przyszłą kadencję przewidywana jest Karta Seniora upoważniająca do zniżek na usługi realizowane przez Miasto. Pomysł wprowadzenia karty mieszkańca jest godny uwagi, jako kolejna propozycja dedykowana Mieszkańcom przez samorząd.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-10-2014, Krzysztof Jankowski
W niedalekiej przyszłości mam zamiar się przeprowadzić do Milanówka na ul Marzanny. Co z szerokopasmowym internetem ? Kiedy ewentualnie w tym rejonie będzie ? Z góry dziękuję za odpowiedż. Krzysztof J.
Odpowiedź 14-10-2014

Szanowny Panie,
Obecnie jest realizowany projekt, którego celem jest również budowa punktów dostępu do Internetu dla mieszkańców Milanówka w miejscach użyteczności publicznej.
Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami pod adresem: „http://bip.milanowek.pl/1864,0”


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Jacek Wojdyła - Referat Informatyki


 

do góry strony
Pytanie 28-09-2014, Anna B.
Witam.Chciałabym starać się o mieszkanie w TBS.Interesuje mnie jakie są szanse na takie mieszkanie,jak długo trzeba czekać,gdzie złożyć stosowne podanie.Dodam,że mieszkam w Milanówku,ale nie jestem zameldowana.
Odpowiedź 07-10-2014

Szanowna Pani,
Odpowiadając na Pani e-maila uprzejmie informuję, iż wszystkie mieszkania z zasobu Towarzystwa Budownictwa Społecznego na terenie miasta Milanówka są zasiedlone.
W przypadku rezygnacji z najmu do zawarcia umowy kierowane są osoby z listy ubiegających się o lokal w tym zasobie.
Jeżeli jest Pani nadal zainteresowana tą formą budownictwa mieszkaniowego proszę o złożenie w tut. Urzędzie stosownego pisma.


Z poważaniem
z up. Burmistrza  Miasta Milanówka
Ewa Tatarek - Dyrektor ZGKiM


 

do góry strony
Pytanie 17-09-2014, Agnieszka
Witam,
Mieszkam w domku jednorodzinnym gdzie skrzynka pocztowa jest notorycznie zapychanna ulotkami, książeczkami i innymi smieciami reklamowymi ani ja ani nikt z mojej rodziny nie czyta tego i od razu ląduje to w koszu, doszło do tego że nakleiłam odpowiednie naklejki na skrzynkę o nie wrzucaniu druków bezadresowych , przyczepiłam tabliczką na furtką , bramę ale niestaty to nie pomogło, smieci nadal są wrzucane. Myslę że z problemem tym boryka się większosć mieszkańców Milanówka. Więc tu moje pytanie co można z tym zrobić, czy jest na taką okolicznosć jakis przepis gdzie zgłosić sprawę, ?
Odpowiedź 22-09-2014

Szanowna Pani,
Mam świadomość, że opisany przez Panią problem wrzucania niechcianej poczty do skrzynek jest uciążliwy dla mieszkańców. Niestety jako Urząd Miasta nie mamy możliwości podejmowania interwencji w takich sprawach.  Nie ma podstaw do zgłoszenie problemu na Policję, ponieważ wrzucanie korespondencji do skrzynki nie jest wykroczeniem. Jedyną możliwością pozostaje kontakt z firmami, których reklamy dotyczą, zidentyfikowanie firm/osób dystrybuujących te ulotki i poinformowanie ich, że nie życzy sobie Pani wrzucania tych informacji do skrzynki. W przypadku nie zastosowania się do Pani prośby przysługuje Pani prawo wystąpienia do sądu cywilnego o wydanie zakazu naruszenia posiadania.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - Sekretarz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 29-07-2014, milanleaks.pl
Dlaczego na stronie UMM dotyczącej przetargów (tj http://bip.milanowek.pl/1762,0)
brak jest informacji o tym przetargu:
http://otodom.pl/lokal-uzytkowy-milanowek-439,92m2-1022000-pln-id29804213.html ?
Odpowiedź 08-08-2014


W odpowiedzi na poniższe zapytanie informuję, iż na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Milanówkaw  jest specjalnie przygotowana zakładka: Gospodarka nieruchomościami (http://bip.milanowek.pl/1390,396,gospodarka_nieruchomosciami), na której znajdują się jedynie informacje dotyczące dzierżawy i sprzedaży nieruchomości gminnych. Sprzyja to przejrzystości i łatwości wyszukiwania nieruchomości gminnych przeznaczonych do przetargu czy dzierżawy. Ponadto informuję, że wszelkie informacje odnośnie przetargu na zbycie nieruchomości położonej przy ulicy Warszawskiej 18A znajdują się w tej zakładce pod adresem: http://bip.milanowek.pl/1916,0
 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Teresa Matuszewska-Gajewska - Inspektor w Referacie Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego

do góry strony
Pytanie 10-06-2014, Stanisław
Szanowny Panie Burmistrz,
Co z ulicami Zachodnia, Zamenhoffa i Plant owa w naszym mieście, firma zajmująca się przebudowa, ustawiła krawężniki, zaczęła kłaść kostkę brukowa na chodnikach, a nawierzchnia drogi, którą podobno ma być asfaltową, na razie przypomina tor przeszkód z kamieniami. Proszę o interwencję tej sprawie, ponieważ dziury się już wyrobił takie, że są ciężkie w pokona iu osobowa.

Pozdrawiam,

Stanisław
Odpowiedź 18-06-2014

Szanowny Panie,
W związku z trwającą modernizacją linii kolejowej Warszawa – Skierniewice oraz umożliwieniem przejazdu po tych ulicach pojazdom z budowy, w chwili obecnej zostanie tylko poprawiony stan tych ulic zapewniający bezpieczny przejazd, a prace wykończeniowe zostaną rozpoczęte po zakończeniu inwestycji kolejowej.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM 

do góry strony
Pytanie 19-05-2014, Dariusz
Kiedy bedzie skończona kanalizacja na wojska polskiego bo nie widać końca robotu ?
Odpowiedź 20-05-2014

Szanowny Panie,
Zgodnie z przyjętym harmonogramem robót, Wykonawca pod koniec czerwca bieżącego roku powinien przystąpić do odtwarzania nawierzchni jezdni po robotach budowlanych budowy kanalizacji sanitarnej w ulicy Wojska Polskiego.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Maista Milanówka
Zbigniew Skłodowski - Jednostka Realizacji Projektu

do góry strony


Wersja do druku