Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 14-05-2014, Ela
Witam serdecznie. Jestem mieszkanką bloku przy ul. Krakowskiej 11a (wejście z tyłu sklepu społem).Na tę stronę wychodza moje okna i balkon. jest to wysoki parter. Tuż pod moim balkonem stoi lampa oswietleniowa, taka jak na skwerze i.t.p z dwiema okragłymi kulami. świeci intensywnie prosto w okna. Mam zatem pytanie, czy możby ją usunąć lub przesunąć, albo wyłączyc choć jedną zarówkę? Bardzo proszę o zrozumienie starszej osoby.
Odpowiedź 22-05-2014

Szanowna Pani,
Po zapoznaniu się z sytuacją w terenie, informuję, że nie ma możliwości zamiany żarówki na  mniejszą,  ponieważ jest to najmniejsza żarowka jaką  można montować do tego typu lamp. Przesunięcie w inne miejsce też jest niemożliwe ze względu na usytuowanie chodników i drzew. Usunięcie tej lampy nie może być rozważane ze względów bezpieczeństwa osób, które poruszają się pasażem;  o oświetlenie tego miejsca występowali mieszkańcy i najemcy.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 28-04-2014, klara
Szanowny Panie jaką liczbę mieszkańców chciałby pan ,żeby miał Milanówek ? Jaką ma na dzień dzisiejszy? Jaką miał w latach 70 i 80 ? bardzo mnie interesuje Pana zdanie co do pańskiej wizji w tym temacie. Dziękuję
Odpowiedź 06-05-2014

Szanowny Panie
W latach 70-tych, 80-tych i 90-tych, liczba mieszkańców Milanówka utrzymywała się na stałym poziomie pomiędzy 14 a 15 tysięcy, z tendencją niewielkiego wzrostu.  Obecnie, według stanu na koniec 2013 r., Milanówek zamieszkuje ponad 16,2 tys. osób. Jeśli chodzi o wizję przyszłości, to moim zdaniem liczba mieszkańców nie powinna przekroczyć 20 tys., tak , aby Milanówek zachował swój charakter Miasta Ogrodu o dominującej zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej, na działkach generalnie co do zasady o normatywie nie mniejszym niz 1000m2 z biologicznie czynną powierzchnią 50-75%.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-04-2014, Radosław Fastyn
Jakie są dalsze plany rozbudowy centrum handlowego na terenach Mifamu?
Za osłoną budynku biurowego od ul Królewskiej i budynków od strony Tesco teren został wyczyszczony do gołej ziemi, ale robi się to tak, aby jak najmniej było widać z zawnątrz.
Czy wydano zgodę na budowę tam osławionego OBI lub innego marketu? Czy zarząd miasta zamierza zamienić Milanówek w Janki bis, z wszystkimi tego konsekwencjami dla mieszkańców i lokalnej komunikacji?
Odpowiedź 29-04-2014

Szanowny Panie,
Urząd Gminy nie posiada informacji na temat planów rozbudowy obiektów na terenach po dawnej fabryce MIFAM oraz informuję, że nie została wydana ostateczna decyzja o warunkach zabudowy dla opisanego przez Pana terenu. W odpowiedzi na drugą część zapytania, informuję, iż Urząd dąży do rozwoju Milanówka opierając się przede wszystkim na zasadzie zrównoważonego rozwoju miasta-ogrodu.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Piotr Kalbarczyk- Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego


 

do góry strony
Pytanie 14-04-2014, krzysztof
Panie burmistrzu dlaczego niema informacji bip kto wygrał przetarg nasprzątanie ulic
Odpowiedź 17-04-2014

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Utrzymanie czystości i porządku na terenie miasta Milanówka w okresie od maja do listopada 2014 roku”, został już wyłoniony wykonawca. Odpowiednia informacja została już zamieszczona w BIP-ie.


 


                                                                                       Z wyrazami szacunku
                                                                     z up. Burmistrza Miasta Milanówka
                                                                                             Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 01-04-2014, Elzbieta O
Bardzo proszę o informację dlaczego w Milanówku wycinane są stare, zdrowe drzewa ? Np. topola k.piekarni p.Witaszczyka albo topole koło Tesco ?
Komu lub czemu te stare, zdrowe drzewa przeszkadzały ?
Odpowiedź 07-04-2014

Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani e-mail, uprzejmie informuję, że opisywane przez Panią drzewa wycięte zostały z powodu złego stanu zdrowotnego oraz zagrożenia jakie stwarzały dla bezpieczeństwa ludzi i mienia.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Łyszcz  - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


 

do góry strony
Pytanie 24-03-2014, Krzysztof Rojek
Dzień dobry,
Zgodnie z oświadczeniem na stronie MPWiK "100% udziałów w Milanowskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. posiada Gmina Milanówek reprezentowana na Zgromadzeniu Wspólników przez Burmistrza Miasta Milanówka - Jerzego Wysockiego". Pomijam fakt, że woda i ścieki w Milanówku są najdroższe w rejonie, moje pytanie dotyczy opłat za wodę i ścieki - kiedy MPWiK uzyska zdolność dokonywania płatności za wodę i ścieki "poleceniem zapłaty", którą zaoferowało swoim klientom w dniu powstania, a nie ma tej opcji do dnia dzisiejszego?
Z poważaniem.
Odpowiedź 07-04-2014

Szanowny Panie,
W temacie dokonywania opłat Spółka jeszcze nie wprowadziła „Polecenie zapłaty ”.  Powodem jest bardzo mała ilość Mieszkańców chętnych do korzystania z takiej funkcji .
W przypadku większej ilości chętnych, spółka ponownie podejmie negocjacje z bankiem.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Sebastian Budziszewski -  Prezes Zarządu Spółki MPWiK


  

do góry strony
Pytanie 12-03-2014, daniel
Dzień dobry.
Kupilem dzialke na terenie Milanówka, chciałbym sie dowiedziec z kim się mam skontaktowac aby uzyskać informacje jak zapłacic za tę działke podatek gruntowy..
Odpowiedź 12-03-2014

Szanowny Panie,
proszę w sprawie podatku od nieruchomości kontaktować się z pracownikami Urzędu: Małgorzatą Beta lub Ewą Szelachowską telefon (22) 758 30 61 wew. 175 lub 104.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bożena Sehn - Skarbnik Miasta

do góry strony
Pytanie 08-03-2014, KS
Szanowny Panie Burmistrzu,
dlaczego pozwala Pan na zasmiecanie naszego Miasta banerami, jakie wiszą przy Piasta i Wrszawskiej? Przecież obrazaja one Pana i caly urzad. Jestem kategorycznie im przeciwny. Tez nie jestem zawdowolny, ze wzrosla opata za smieci ale mozna przeciez rozmawiac a, nie wieszac takie niewiadomo co! Probowal Pan rozmawiac z tworcami tych banerow? Co nimi kieruje? Kto jest ich tworca i kto jest wlascicielem tych dzialek?
Odpowiedź 11-03-2014

Szanowny Panie,
dziękujemy za Pana opinię. W ostatnim czasie otrzymujemy wiele podobnych zgłoszeń. Chciałabym Pana zapewnić, że nie popieramy takiego sposobu prezentowania poglądów. Jak pisałam już wcześniej narusza on dobre imię gminy, obraża organy władzy i zaśmieca nasze Miasto. Dlatego też podejmiemy stosowne kroki prawne, aby zaprzestać tego typu działań.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Patrycja Jankowska - Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej – Rzecznik Prasowy


 

do góry strony
Pytanie 06-03-2014, Małgorzata Janiszewska
Szanowny Panie Burmistrzu
Przede wszystkim chciałabym podziękować za przemiły gest Urzędu wobec 80-latków. Kwiaty i dyplom są wspaniałym gestem wobec najstarszych mieszkańców naszego Miasta. dziękuje w imieniu swoim i Mamy.
Przy okazji chciałabym wrócić do sprawy spowalniaczy prędkości na ulicach Piotra Skargi i Sportowej. Po moim pytaniu z ubiegłego roku powstały takie spowalniacze na ul. Mickiewicza i Podgórnej, gdzie ruch jest o wiele mniejszy.
A sprawa druga - proszę o wyjaśnienie jak duże są koszty ustanowienia ulicy Sportowej ulicą jednokierunkową (przynajmniej na odcinki od Brzozowej do Basenu)? W okresie letnim mieszkańcy osiedla nie mają możliwości ani wyjazdu ani wjazdu.
Z poważaniem M. Janiszewska
Odpowiedź 19-03-2014

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pytania w formie elektronicznej z dnia 08.03.2014 r. w sprawie spowalniaczy na ulicy Piotra Skargi i Sportowej oraz ustanowienia ulicy Sportowej ulicą jednokierunkową na odcinku od Brzozowej do Basenu uprzejmie informuję, że działania związane ze wprowadzeniem nowej organizacji ruchu i sposób oznakowania drogowego regulują przepisy ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2013 r.    poz. 260 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. 2003 r. Nr 170 poz.1393). Dla potrzeb wprowadzenia nowej organizacji ruchu, niezbędne jest opracowanie stałej organizacji ruchu. Zadanie to zostanie zgłoszone do potrzeb budżetowych na 2015 r.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik TOM


 

do góry strony
Pytanie 04-03-2014, Aldona
Dzień dobry. chciałabym podzielić się swoją opinią na temat transparentów wywieszanych przez "kogoś" na ul Warszawskiej i Piasta oraz do ulotek wręczanych mieszkancom pod sklepami i Kościołami na terenie Milanówka. Mam wrażenie że jakaś osoba która "utraciła kontakt z rzecziwistością" w sposób kategoryczny zniesławia Miasto Milanówej jednocześnie Mieszkańców a także publicznie znieważa urzędników państwowych/ urzędników Miasta Milanówka co godzi w dobre imię Miasta i jejgo Mieszkanców. Nie wiem jaki to ma cel, Nie podoba mi się sposób manifestowania poglądów tych osób. Jako mieszkanka Milanówka czuję się urażona i dotknięta tym i mam nadzieję że milanowscy urzędnicy to widzą i podejmą coś w tej sprawie. Trudno to nazwać nie inaczej jak wybrykami chuligańskimi bo można przeciez w inny sposób wyrażać swoje poglądy, ale nie znieważając mieszkańców i urzędników państwowych. W każdym innym mieście w Polsce nie dochodzi do takich sytuacji a ktoś uznał Milanówek za "eldorado" wybryków chuligańskich. Liczę że zwrócicie Państwo na to uwagę. Dziękuję, pisała Aldona.
Odpowiedź 07-03-2014

Szanowna Pani,
jest Pani kolejną osobą, która zwraca nam uwagę na zaistniałą sytuację. Jak pisaliśmy wcześniej, my również nie akceptujemy takiej formy wypowiedzi poglądów. W związku z coraz liczniejszymi zgłoszeniami i prośbami Mieszkańców, o zajęcie się tą sprawą postanowiliśmy podjąć stosowne kroki prawne. Nie będziemy tolerować zachowań, które rzutują nie tylko na wizerunek Milanówka ale uderzają również w samych Mieszkańców.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Patrycja Jankowska - Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej – Rzecznik Prasowy

do góry strony


Wersja do druku