Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 01-12-2008, Bogusław Kopczyński
Witam.Mam pytanie dotyczące odbioru segregowanych odpadów.Otóż .Dlaczego nie są odbierane odpady segregowane w innych workać niż firmy AGATOM .Worki te kosztują od 3,5 zł do 7,0 zł za szt w sklepach ogrodniczych Milanówka i w przypadku większej ilości odpadów trzeba je dokupić.Worki sprzedawane w supermarketach kosztują o,5 zł za szt a są również różnych kolorów i znapisami jakie odpady zawierają.B. Kopczyński
Odpowiedź 05-12-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na maila uprzejmie informuję, że firma AMINEX świadcząca usługi w zakresie odbioru odpadów posegregowanych z terenu miasta Milanówka zaznacza w umowie korzystanie z worków na odpad wyłącznie z logo firmy.
Podpisując umowę i  przystępując do systemu selektywnej zbiórki odpadów jesteście Państwo zobligowani do korzystania z worków z logo firmy AMINEX.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-12-2008, Bogusław
Jakie przepisy regulują wycinanie drzew w Milanówku.
Odpowiedź 05-12-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie z dnia 01.12.2008r, uprzejmie informuję, że wycinanie drzew w Milanówku, jak i w całej Polsce reguluje art. 83 ustawy z dnia 16.04.2004r. o ochronie przyrody /Dz. U. Nr 92, poz. 880 z 2004 r. z późn. zmianami/.

Z  poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-11-2008, Ewelina
Szanowny Panie!Sprawa pustej posesji na rogu ul Piasta i Krasinksiego. Jako ze moja posesja graniczy z ta dzialka mam pytanie czy moznaby jakos uczulic wlascicieli zeby czesciej sprzatali swoja posesje?Chodzi min.o obcinanie winorosli roznacej na siatce, wyrzucanie smieci ktore niestety czesto sa wrzucane przez plot od strony ul. Piasta. Zalegly sie w opuszczonym domu sotjacycm na tej dzialce szczury. Przychodza tez kuny domowe. Dzialka jest pozostawiona sama sobie juz kilka lat. Nie mamy kontaktu z właścicielami zeby ich osobiscie o tych faktach powiadomic.bylaby wdzieczna za pomoc w tej sprawie.Z powazaniem,Ewelina
Odpowiedź 19-11-2008

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pytanie w sprawie opuszczonej i zaniedbanej posesji przy skrzyżowaniu ulic Piasta i Krasińskiego uprzejmie informuję, co następuje:
Powyższą sprawę przekazałem do realizacji przez podległą mi Straż Miejską celem podjęcia stosownych czynności zmierzających do usunięcia sygnalizowanych przez Panią zaniedbań.
Natomiast w sprawie pytania dotyczącego podrzucania śmieci informuję:
Mimo prowadzonych od 10 lat kontroli umów na pozbywanie się odpadów z gospodarstw domowych,  w dalszym ciągu istnieje grupa mieszkańców nie stosująca się do zaleceń prawa, czego efektem są odpady podrzucane pod kosze uliczne. Zobligowałem Komendanta Straży Miejskiej do intensyfikowania działań mających na celu ujawnienie, a następnie ukaranie wynoszących swe odpady na ulicę. Proszę także o bezpośrednie informację do Straży Miejskiej w przypadku zauważenie przez Panią faktu podrzucania odpadów. Telefon do Straży Miejskiej: 986 lub 0- 22 724-80-45, oba czynna całodobowo.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 03-11-2008, Aleksander Markiewicz
Czy istnieją jakieś przepisy (Uchwały Rady Miasta, inne) dot ochrony środowiska uniemożliwiające mi otworzenie na terenie strefy ochrony konserwatorskiej hodowli zwierząt futerkowych?
Odpowiedź 06-11-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że sprawę hodowli zwierząt futerkowych w strefie ochrany konserwatorskiej na terenie miasta Milanówka reguluje Uchwała Rady Miasta Milanówka Nr 353/XXX/06 z dnia 28 lutego 2006 r.  w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku w Milanówku (uchwała dostępna w BIP-ie  na stronie internetowej miasta).
W związku z przyjętą przez Radę uchwałą w strefie ochrony konserwatorskiej nie można hodować zwierząt futerkowych.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki

do góry strony
Pytanie 19-10-2008, Robert
Witam. Czy miasto Milanówek prowadzi programy związane z refinansowaniem kosztów ze środków Unii Europejskiej z tytułu możtażu ekologicznych źródeł pozyskiwania energii np. pompy ciepła, solary. Proszę o w miarę szybką odpowiedź.
Odpowiedź 27-10-2008

Szanowny Panie,
Miasto Milanówek nie prowadzi programów związanych z dofinansowaniem działań związanych z wyzystaniem energii odnawialnej. W tej dziedzinie pomocy udziela bank BOŚ SA w postaci preferencyjnych kredytów dofinansowywanych przez NFOŚiGW.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 03-09-2008, lukasz danilko
witam, czy w Milanówku możliwe jest dofinansowanie do kolektorów słonecznych, (odnawialne źródla energii), pozdrawiam
Odpowiedź 10-09-2008

Szanowny Panie,
Miasto nie dofinansowuje zakupu czy też wykonania instalacji kolektorów słonecznych oraz innych źródeł energii odnawialnej. Takie dofinansowanie można uzyskać z Banku Ochrony Środowiska, który udziela preferencyjnych kredytów na cele wykorzystania energii odnawialnej.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 02-09-2008, Danuta
Szanowny Panie Burmistrzu,Chciałabym się dowiedzieć na jakim etapie jest sprawa tartaku z ulicy Sokolej. Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska z Grodziska Maz. udzielił mi informacji, że po rozpatrzeniu sprawy przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska sprawa trafiła do Urzędu Miasta w Milanówku. Proszę o informacje jakie działania były podjęte przez Urząd w celu zaprzestania przez tartak uciążliwego dla sąsiadów hałasu na terenie przeznaczonym wyłącznie pod zabudowę jednorodzinną (wg lokalnego planu zagospodarowania). Dodam tylko, że bardzo liczę na sprawną interwencję Pana i milanowskich urzędników, ponieważ sprawa tego tartaku ciągnęła się po stronie Urzędu Miasta w Grodzisku prawie 3 lata - niestety bez większych rezultatów (jedyny rezultat to zaprzestanie prac w sobotę wczesnym rankiem).Bardzo proszę o sprawną interwencję i przywrócenie ciszy i spokoju w tym rejonie naszego miasta.Z poważaniem,Mieszkanka Milanówka
Odpowiedź 05-09-2008

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila wyjaśniam, co nastepuje;
Przedsiębiorca, który jest zarejestrowany w Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Milanówku - zgodnie z miejscem zamieszkania, prowadzi działalność na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki przy ul. Sokolej. Poproszony o wyjaśnienie zgodności treści wpisu z prowadzoną faktycznie działalnością, złożył pisemne oświadczenie, 
z którego wynika, że nie prowadzi tartaku oraz nie posiada urządzeń ani maszyn tartacznych do obróbki drewna.
W związku z powyższym odstąpiłem od podejmowania w tej sprawie dalszych czynności, które nie należą do moich kompetencji.
Zgodnie z miejscem wykonywanej działalności gospodarczej, osobą kompetentną do rozpatrywania skarg dotyczących uciążliwej działalności jest Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki.

 Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-07-2008, adam matusiak
Przeczytałem informację że negocjuje Pan z firmą Animex warunki odbioru posegregowanych odpadów. Dlaczego wiec Pani Beata Szumacher podała w Biuletynie nowe zasady odbioru wyselekjonowanych śmieci, uwzględniając konkretne ceny za worek. Czy wymyśliła to sobie sama ?Adam Matusiak
Odpowiedź 31-07-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że ceny za worki są znane, ponieważ dodatkowe worki do pakietu bezpłatnego każdy mieszkaniec może zakupić sobie we własnym zakresie w sześciu placówkach handlowych na terenie miasta Milanówka.
Ponadto, zgodnie z informacją na stronie internetowej miasta, negocjacje dotyczące odpłatnego systemu nadal trwają.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza

do góry strony
Pytanie 08-07-2008, Jan
Z przykrością przeczytałem w ostatnim biuletynie, iż od wrześnie aby móc się pozbyć posegregowanych odpadów będę musiał zakupić worki (oprócz jednego na plastik). Bardzo też zdziwiło mnie tłumaczenie. Opisanym powodem wprowadzenie opłaty jest wzrost kosztów składowania jak również dostosowania unijne gdzie jako kraj członkowski zobowiązaliśmy się do redukcji odpadów. Pytania: Czy segregacja odpadów nie jest po to aby móc dany odpad wykorzystać ponownie a nie składować na wysypisku a co za tym idzie ponieść koszty składowania zamiast przetwarzać?Dlaczego w innych miastach jeśli nie ma odbioru z posesji są duże kolorowe pojemniki gdzie za darmo można wrzucić posegregowane odpady (papier, plastik, szkło)? Po co segregować skoro i tak odpady będą składowane (na to ma iść opłata)a nie przetwarzana np. papier w papierni a metal jako złom? Czy wprowadzenie opłaty nie spowoduje obniżenia motywacji do segregacji a co za tym idzie zwiększenia ilości odpadów co jest na przekór zobowiązań unijnych (po co mi segregować jak wrzucę wszystko do jednego pojemnika i tak zapłacę za jego wywóz ale bez kłopotu przechowywania w osobnych pojemnikach czy workach)? Czy w związku z wprowadzoną opłatą za worki miasto przygotowało w budżecie odpowienią kwotę na sprzątanie okolic Milanówka i innych miejsc gdzie, jak to w takich sytuacjach bywa, Ci co stracą bezpłatną możliwość pozbycia się odpadów będą podrzucać je w różne niedozwolone miejsca aby uniknąć kosztów a pozbyć się kłopotu (niestety trzeba się liczyć, że nie wszyscy są odpowiedzialni)? Tak właśnie się stało np. w Zalesiu Górnym (gm Piaseczno) gdzie po zlikwidowaniu pojemników dramatycznie wzrosło zaśmiecenie okolicznych lasów (na straż pilnującą też trzeba mieć pieniądze). Czy wykorzystana została możliwość poszukania i wybrania alternatywnych firm zajmujących się utylizacją odpadów, których wybór nie spowodowałby wprowadzenie opłaty (w końcu zarówno makulatura jak i złom kosztuje i są tacy, którzy za to płacą)?Dziwi mnie akceptacja Burmistrza bo jako człowiek zorientowany na środowisko naturalne zaakceptował program opłat, który jest nie motywujący do segregacji i przetwarzania odpadów.
Odpowiedź 10-07-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila informuję, że w wyniku trwających obecnie negocjacji prowadzonych z firmą Aminex, nieaktualny stał się termin wprowadzenia opłat za selektywną zbiórkę odpadów,  podany w ostatnim Biuletynie Miasta Milanówka, czyli 01.09. 2008r.
Informacje na temat ewentualnych zmian dotychczasowych zasad selektywnej zbiórki odpadów będą zamieszczane na bieżąco w Biuletynie i na stronie internetowej miasta.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 07-07-2008, Krzysztof
Szanowny Panie Burmistrzu,Z przykrością dowiedziałem się, że od września 2008 worki do segregacji odpadów będą odpłatne (poza przeznaczonym na tworzywa sztuczne). Moja rodzina segreguje śmieci od początku istnienia tej akcji (zaczęliśmy jako pierwsi na naszej ulicy). Jednak w sytuacji gdy do dyspozycji są dwie niewielkie emerytury, a koszty życia stale rosną, od września przestaniemy segregować odpady (poza plastikiem). Obawiam się, że nie będziemy jedynymi, którzy będą zmuszeni tak postąpić. Szkoda, że jedna z najlepszych akcji proekologicznych prowadzonych w Milanówku upadnie.
Odpowiedź 10-07-2008

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana maila informuję, że w wyniku trwających obecnie negocjacji prowadzonych z firmą Aminex, nieaktualny stał się termin wprowadzenia opłat za selektywną zbiórkę odpadów, podany w ostatnim Biuletynie Miasta Milanówka, czyli 01.09. 2008r.

Informacje na temat ewentualnych zmian dotychczasowych zasad selektywnej zbiórki odpadów będą zamieszczane na bieżąco w Biuletynie i na stronie internetowej miasta.

 

Z poważaniem

 

Jerzy Wysocki

Burmistrz Miasta Milanówka

 

 

 

do góry strony


Wersja do druku