Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 11-04-2013, Gosia
Szanowny Panie
Czy można przesunąć terminy odbioru liści ze względu na długotrwałe zaleganie śniegu?
Odpowiedź 12-04-2013

Szanowna Pani,
W nawiązaniu do Pani maila uprzejmie informuję, że na dzień dzisiejszy nie planujemy zmiany terminu odbioru worków z liśćmi, mamy nadzieję, że pogoda pozwoli na przeprowadzenie akcji w zaplanowanym terminie, tj. od 22 kwietnia.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią   

do góry strony
Pytanie 11-04-2013, Katarzyna
Panie Burmistrzu!
I jeszcze jedno, tłumaczycie Państwoże tak wysokie stawki za śmieci tym, że są podobne jak w sąsiadujących gminach. Tylko w sąsiadyjących gmianach w tym w Grodzisku, rodziny wielodzietne są inaczej rozliczane. Drugie dziecko 50%, a trzecie i kolejne 0%. Szkoda, że Milanówek tak wybiórczo się wzoruje nie uwzględniając najmłodszych. To o czymś świadczy! i stawia Milanówek w bardzo złym świetle!!!
z poważaniem,
Katarzyna
Odpowiedź 15-04-2013

Witam,
Pani Katarzyno  każda Gmina podejmuje takie działania na jakie ją stać.
Wobec powyższego nie widzę takiej  możliwości, aby wzorując się na Gminie Grodzisk Mazowiecki, której sytuacja finansowa jest znacznie lepsza od naszej wprowadzić jeszcze większe zróżnicowanie opłaty niż te, które Gmina Milanówek przyjęła.
Proszę też o czas, który potrzebny jest na weryfikację nowego systemu i na podjęcie ewentualnych zmian, także  w wysokości opłaty.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią   


 

do góry strony
Pytanie 11-04-2013, Katarzyna
Panie Burmistrzu,
Niepokojące są odpowiedzi jakie otrzymuję od Państwa. Po pierwsze Sochaczew - 6zł, Piaseczno-8zl , Raszyn-9zł gdzie są najniższe stawki odnośnie gosp. odpadami nie są wsiami.
Po drugie zostało podane, iż zostanie u nas zastosowana pomniejszona stawka 6,5zł ale przecież nie od każdej osoby tylko powyżej czwartej.
Nadal uważam, że ustalone stawki są potwornie zawyżone i szkodliwe dla rodzin wielodzietnych. Czy miasto Milanówek dyskryminuje rodziny z dziećmi? i na nich chce się dorabiać? Powtórzę raz jeszcze, że do tej pory płaciliśmy 14,13 zł miesięcznie! Teraz mamy płacić 4x12,5zł + 2 x 6,5zł = 63zł to jest ponad 400% Segregując śmieci i mając 2 kompostowniki w ogrodzie! W naszym przypadku będziemy płacić wysoką stawkę a tych śmieci wcale nie będzie. Po co nam tyle worków??? To jest jakiś bezsens!
z poważaniem,
Katarzyna
Odpowiedź 15-04-2013

Szanowna Pani,
Jeszcze raz informuję, że stawka opłaty może ulec zmianie po rozstrzygnięciu przetargu. Jednocześnie informuję, że obecnie, będąc w systemie selektywnej zbiórki odpadów nie ponosiła Pani żadnych  kosztów, gdyż to Gmina płaci za cały system – i te koszty zostały wkalkulowane w opłatę.
Jeśli chodzi o ilość worków, to musieliśmy przyjąć limit, gdyż zanim ruszy system, nie byliśmy w stanie przewidzieć ile i jakich worków będzie odbieranych z każdej nieruchomości. Natomiast system zakłada, że po pierwszym odbiorze będziemy Państwu dostarczać tyle worków, ile zostanie wystawionych.


Z poważaniem
up. Burmistrza Miasta Milanówka
         Anna Dziemiańczyk - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią   

do góry strony
Pytanie 04-04-2013, Katarzyna
Panie Burmistrzu!

Dlaczego w Milanówku została ustalona najwyższa stawka od osoby za śmieci
Sochaczew -6 złsegregowane/ 12zł niesegregowane
Piaseczno -8 zł /12 zł
Raszyn -9 zł /13 zł
Michałowice -9zł/ 13zł
Jaktorów -9 zł /15 zł
Podkowa Leśna -10 zł /30 zł
Nadarzyn -11 zł /18zł
Grodzisk Maz. -12 zł / 20 zł
Pruszków -12,50 zł /20 zł
Milanówek -12,50 zł /25 zł

Nieprawdą więc jest, że koszt jest podobny jak w innych gminach bo jest NAJWYŻSZY!!! Różnica między 6 zł a 12,50 zł to jest ponad 100% więcej. My z czwórką dzieci będziemy płacić ponad 400% więcej niż do tej pory. Jest to niezrozumiałe kto tu chce się dorobić na dzieciach. Obniżka do 6,5 zł za czwartą osobę w gospodarstwie to stanowczo za mała obniżka.
z poważaniem,
Katarzyna

Odpowiedź 10-04-2013

Szanowna Pani,
Na wstępie przepraszam, za zwłokę w udzieleniu odpowiedzi na Pani maila.
Jednocześnie informuję, że wysokość opłaty w Gminie Milanówek nie różni się aż tak bardzo od stawek przyjętych przez inne okoliczne gminy miejskie. Natomiast wysokość opłaty w gminach o charakterze wiejskim jest rzeczywiście niższa.
Gmina wyszła naprzeciw rodzin wielodzietnych i stawka opłaty została zróżnicowana w zależności od rodzaju zabudowy oraz dodatkowo w zabudowie jednorodzinnej od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość.
Tak jak Pani zauważyła dzięki zróżnicowaniu stawki w Pani przypadku będzie miała zastosowanie zmniejszona opłata, w wysokości 6,25 zł od każdej kolejnej osoby, powyżej czwartej, zamieszkującej nieruchomość.
Jednocześnie informuję, że jeśli zaistnieje możliwość obniżenia stawki opłaty to na pewno to uczynimy.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią   

do góry strony
Pytanie 01-04-2013, Katarzyna
Panie Burmistrzu,
Niepokoi nas bardzo sposób naliczania opłat za śmieci przedstawiony przez Gminę. Mamy 4-kę dzieci i płacimy w tej chwili miesięcznie 14,13zł za odbiór odpadów ( dodam, że kosz 120l nie jest wcale taki pełny). Oczywiście segregujemy śmieci. To co przeczytaliśmy co Państwo proponujecie to chyba zbyt duże koszty! Przedstawiam poni żej link jak naliczać opłaty dla rodzin wielodzitnych, przyjęty w innych gminach i mam nadzieję, że Milanówek nie będzie gorszy.

http://3plus.pl/upload/newsletter/SstanowiskoForumSamorzadowego_w_sprawie_oplat_za_smieci.pdf

z poważąniem,
Katarzyna
Odpowiedź 04-04-2013

Szanowna Pani,
W nawiązaniu do Pani maila, uprzejmie informuję, że stawki opłaty za gospodarowanie odpadami, zostały wyliczone przy uwzględnieniu dotychczasowych kosztów związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych, ilości wytworzonych odpadów wraz z prognozą na 2013 r., oraz wzięto pod uwagę ilość mieszkańców miasta Milanówka jak również stawki opłat jakie funkcjonują w instalacjach. Wysokość opłaty w Gminie Milanówek nie różni się aż tak bardzo od stawek przyjętych przez inne okoliczne gminy.
Jeśli chodzi o dopłaty dla rodzin wielodzietnych gmina Milanówek rozważała również taką możliwość, ale zdecydowaliśmy się na zastosowanie zróżnicowania stawek w zależności od rodzaju zabudowy oraz dodatkowo w zabudowie jednorodzinnej, od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość.
Dzięki zróżnicowaniu stawki w Pani przypadku będzie miała zastosowanie zmniejszona opłata, w wysokości 6,25 zł od każdej kolejnej osoby, powyżej czwartej, zamieszkującej nieruchomość.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią   

do góry strony
Pytanie 24-03-2013, Zachodni wiatr
Panie Burmistrzu.

Czy w związku z pogodą (do końca marca wedle prognoz ma leżeć śnieg) planowana jest zmiana terminu odbioru worków z liśćmi z posesji?
Wielu mieszkańców naszego miasta pracuje zawodowo więc czas na zagrabienie i pakowanie w worki ma tylko w sobotę i niedzielę. Przy obecnych terminach 4 dni!!!

Drugie pytanie dotyczy zbiórki odpadów po 1 lipca, chodzi mi o odpady nieposegregowane.
Mieszkańcy Milanówka mieszkąjacy w zabudowie jednorodzinnej w większości posiadają zwierzęta domowe, a niczym nie zabezpieczony worek dla psa, kota czy nawet kuny nie jest żadną przeszkodą i umożliwia im swobodny dostęp do ich zawartości.
Czy skoro mamy jeszcze trochę czasu może warto przemyśleć ten temat i na nieposegregowane odpady przeznaczyć worki 120L które będą pasować do obecnych pojemników jakie prawie wszyscy mieszkańcy milanówka posiadają.
Oprócz "bezpieczństwa" śmieci umożliwiłoby to również mniejszą częstotliwość odbioru takich odpadów co w rozrachunku byłoby tańsze dla miasta.
Odpowiedź 27-03-2013

Szanowny Panie
W nawiązaniu do Pana maila uprzejmie informuję, że na dzień dzisiejszy nie planujemy zmiany terminu odbioru worków z liśćmi, mamy nadzieję, że pogoda pozwoli na przeprowadzenie akcji w zaplanowanym terminie.


Jeśli chodzi o zmianę pojemności worków na pozostałe odpady z 60 na 120 litrów, to nie widzimy takiej możliwości. Nowy system zakłada odbiór odpadów w workach i  ze względu na ciężar tego rodzaju odpadu (zmieszanego) przyjęliśmy pojemność 60 litrów.


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak
Referat Ochrony  Środowiska
 i Gospodarki Zielenią Urzędu Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-03-2013, Bogdan Kuśpit
Panie Burmistrzu.

Od czerwca/lipca wchodzi w życie ustawa o obowiązku zorganizowania prze samorzad odbioru smieci. W Milanowku podane zostaly zasady tegoz odbioru ktore budza moj niepokoj, i stad pytania:
- limity na ilosc workow przy segregacji (wedlug przyznanych na moj dom norm o 100% za niskie) - rozumiem ze bede musial kupic dodatkowe worki, co bedzie niezgodne z rzeczona ustawa i da mi powod do zaskarzenia wladz w sadach
- druga sprawa to czestotliwosc odbioru smieci - jak rozumiem raz w miesiacu , co w okresach letnich oznacza zagrozenie epidemiologiczne dla moich dzieci

Panie Burmistrzu , wprowadzil Pan wysokie oplaty za wywoz smieci - oczekuje zatem ze zgodnie z ustawa, bez dodatkowych dla mnie kosztow, miasto odbierze wszystkie moje smieci, zrobi to w cywilizowany sposob (czyli rozsadnie czesto) tak bym nie musial wybierac miedzy lasem a posesjami urzedu miasta na skladowanie dodatkowych smieci

Pozdrawiam
Odpowiedź 21-03-2013

Szanowny Panie,
Rada Miasta Milanówka przyjęła, że w przypadku gdy na nieruchomości prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów to przysługuje na 1 osobę następująca ilość worków:
1)w kolorze niebieskim na makulaturę – 1 worek 120 l/ osobę/miesiąc;
2)w kolorze białym na szkło -  1 worek 60 l/osobę/ miesiąc;
3)w kolorze żółtym na metale, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe - 2 worki 120 l/osobę/miesiąc;
4)w kolorze czarnym na odpady zmieszane oraz pozostałe po selektywnej zbiórce wraz
z pozostałymi bioodpadami – 2 worki 60 l/ osobę/miesiąc;
5)w dowolnym worku z wyłączeniem worków, o których mowa w pkt 1- 4 w okresie
od 1 kwietnia do 15 grudnia na odpady ogrodowe i zielone – bez określania limitu.
Na początku, kiedy ten system zacznie obowiązywać zostaniecie Państwo wyposażeni w pewien zapas worków, a następnie przy każdym kolejnym odbiorze odpadów dostaniecie tyle worków ile było wystawionych.
Także myślę, że nie ma podstaw do obaw, że Pana nieruchomość będzie niedostatecznie wyposażona w worki na odpady. 
Odnośnie częstotliwości odbioru odpadów pozostałych po segregacji jak również odpadów ulegających biodegradacji , to zostanie ona zwiększona.
Oczywiście dołożymy wszelkich starań, aby nowy system działał jak najlepiej, bez żadnych niedogodności dla Mieszkańców.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią 

do góry strony
Pytanie 18-02-2013, krzysztof
czy na opady nienadające sie do segregacji np;popiół bedą od1lipca pojemniki na śmieci bo doworków raczej nieda sie sypać
Odpowiedź 21-02-2013

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że nowy system, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2013 r. nie zakłada wyposażenia nieruchomości w jakiekolwiek pojemniki, gdyż będzie obowiązywał wyłącznie system workowy. Natomiast nie widzę przeszkód w sypaniu  popiołu paleniskowego do worka, po jego uprzednim wystudzeniu.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak  - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 12-02-2013, Emilia Otto
Mieszkam przy ul. Krakowskiej i jestem żywo zainteresowana decyzją w sprawie ekranów dźwiękoszczelnych. W Aktualnościach wyczytałam, że miasto planuje zorganizowanie spotkania z mieszkańca zainteresowanymi problemem. I to jest świetny pomysł. Proszę jednak wziąć pod uwagę to, że nie wszyscy zainteresowani będą mogli w takim spotkaniu wziąć udział np. ze względu na pracę. Stąd moje pytanie: czy istnieje możliwość zorganizowania np. sondy ulicznej, dzięki której większość mieszkańców Milanówka miałaby możliwość wypowiedzenia się na zasadzie TAK lub NIE ekranom dźwiękoszczelnym? Ja, jak i moi bliscy sąsiedzi jesteśmy ZDECYDOWANIE PRZECIWNI tej niedorzecznej inwestycji. Pozdrawiam. Emilia Otto
Odpowiedź 13-02-2013

Szanowna Pani,
możliwość budowy ekranów akustycznych wzdłuż torów przebiegających przez Milanówek jest faktycznie jednym z najważniejszych tematów związanych z funkcjonowania naszego miasta. Z prowadzonych rozmów oraz sygnałów przychodzących do nas bezpośrednio wynika, że przeważająca większość Mieszkańców nie zgadza się z realizacją tego przedsięwzięcia. Również władze samorządowe Milanówka są zdecydowanie przeciwne budowie 5-metrowych ekranów, które w oczywisty sposób zakłóciłyby charakter naszego miasta-ogrodu. Mamy również świadomość tego, że określone grono Milanowian – chodzi tu przede wszystkim o osoby zamieszkałe w budynkach znajdujących się wzdłuż ulic Krakowskiej i Warszawskiej – wiąże z tą inwestycją pewne nadzieje. Dlatego zadaniem miejskiego samorządu jest znalezienie rozwiązania, które w możliwie szerokim stopniu zadowoli zarówno jednych, jak i drugich Mieszkańców. Służą temu m.in. narady techniczne, jakie od ponad miesiąca prowadzimy z przedstawicielami różnych instytucji odpowiedzialnych, z jednej strony za szeroko rozumianą ochronę środowiska, oraz z drugiej za przestrzeganie przepisów związanych z ochroną konserwatorską. Pomimo, że trudno dziś mówić o konkretnych rozwiązaniach, atmosfera wszystkich trzech narad oraz nastawienie przedstawicieli zaproszonych podmiotów wskazują na możliwość osiągnięcia rozsądnego kompromisu.
Sugeruje Pani przeprowadzenie sondy w celu poznania opinii większości Milanowian. Pamiętajmy, że by tego rodzaju badanie było miarodajne i wiarygodne powinno zostać wykonane na reprezentatywnej grupie Mieszkańców. W naturalny sposób przedstawicielom milanowskiego samorządu zależy na wysłuchiwaniu zdania osób najbardziej zainteresowanych, tj. samych Milanowian. Między innymi w tym celu, razem z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, planujemy zorganizowanie rozprawy administracyjnej z udziałem Mieszkańców. Niezależnie od tego w dniach 4-6 marca br. Rada Miasta wraz z Burmistrzem organizują cykl spotkań z osobami zamieszkałymi w poszczególnych rejonach Milanówka. Ich wieczorna godzina oraz przestrzenny podział pozwolą na przeprowadzenie dialogu z możliwie szerokim gronem zainteresowanych.     
Poniżej prezentuję harmonogram spotkań z Mieszkańcami:
1. Dla Mieszkańców z północnej części miasta (obszar na północ od torów PKP) w dniu 4 marca br. (poniedziałek) o godz. 18.00 w Zespole Szkół Gminnych nr 3 przy ul. Żabie Oczko 1.
2. Dla Mieszkańców ze środkowej części miasta (obszar pomiędzy torami PKP a ulicą Królewską) w dniu 5 marca br. (wtorek) o godz. 18.00 w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. przy ul. Warszawskiej 18.
3. Dla Mieszkańców z południowej części miasta (na południe od ul. Królewskiej) w dniu 6 marca br. (środa) o godz. 18.00 w Zespole Szkół Gminnych nr 1 przy ul. Królewskiej 69.


 


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Jakub Karpowicz - Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-02-2013, Jarosław Jankowski
Dzieś na portalu www.onet.pl można znaleźć informację dot. niejasnych okoliczności dot. finansowania parku rozrywki i TOWARZYSZĄCEJ MU BIOELEKTROWNI
http://biznes.onet.pl/najwiekszy-park-rozrywki-czy-jedna-z-najwiekszych-,18490,5412595,1,prasa-detal

(link się mógł źle przekleić - artykuł jest w sekcji Biznes)
ponieważ ta inwestycje są w bezpośrednim sąsiedztwie naszej gminy mam prośbę o informację publiczną za pośrednictwem gminy Milanówek na temat szczegółów inwestecji, oraz szczegółową informację czym jest tajemnicza BIOELEKTROWNIA. Pachnie mi to palarnią śmieci!

po
Odpowiedź 07-02-2013

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że ze względu na fakt, że planowana inwestycja nie graniczy w żaden sposób z naszą gminą, nie bierzemy czynnego udziału w postępowaniu dotyczącym przedmiotowej inwestycji.
Wobec powyższego Urząd Miasta Milanówka, nie posiada szczegółowych informacji odnośnie niniejszej inwestycji.
Proponuję więc, aby zwrócił się Pan bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim, który prowadzi tą sprawę, w celu uzyskania szczegółowych informacji.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią
      

do góry strony


Wersja do druku