Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 17-05-2006, Grażyna Zimowska
Proszę o podanie aktualnego trybu pracy kompostowni przy ulicy Wiatracznej w- Milanówku? (w chwili obecnej za zamkniętymi drzwiami placu kompostowni nic się- nie dzieje, przywożone przez mieszkańców w workach liście i inne odpady zielone- zalegają pod bramami - niemalże na ulicy)
Odpowiedź
W odpowiedzi na Pani pytanie odnośnie
terenu składowania liści przy ul. Wiatracznej w Milanówku, informuję, że na dzień dzisiejszy jesteśmy przed rozstrzygnięciem przetargu na uporządkowanie i obsługę przedmiotowego terenu.
Ze względu na przedłużającą się procedurę postępowania przetargowego codzienna obsługa kompostowni została wstrzymana do czasu ostatecznego terminu rozstrzygnięcia przetargu tj. do połowy czerwca br.
Wszystkie przywożone przez mieszkańców worki z liśćmi i trawą pozostawione przy ogrodzeniu są systematycznie sprzątane.
Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość indywidualnego przywozu liści na kompostownię po uprzednim zgłoszeniu do Referatu Ochrony Środowiska, w celu otwarcia obiektu.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 20-04-2006, Anna
Panie Burmistrzu, kiedy wreszcie powstanie jakas bariera ochronna przed- uciążliwoscia hałasu zwiazanego z PKP, mieszkańcy ul.Warszawskiej, Fiderkiewicza- i innych ulic narażeni są na ciągły, dokuczliwy hałas i w dzień i w nocy. Od- tylu lat nie robi się nic w tym kierunku, czas mija, ludzie głuchną, inne miasta- mają osiagniecia w tej dziedzinie, a w Milanówku nazywanym miastem ogrodem nic- się nie dzieje dla dobra mieszkańców w tej dziedzinie. Już pora intensywnie sie- tym zająć, pilnie potrzebujemy pomocy !!! Liczę na jakąś odpowiedź, Anna.
Odpowiedź
Witam Panią!
Serdecznie przepraszam za tak długą zwłokę w udzieleniu Pani odpowiedzi na zadane pytania, ale niefortunnie wystąpił brak komunikacji Urzędu z serwerem, na którym zainstalowany jest program do komunikacji ze mną. Bardzo proszę o wyrozumiałość i jednocześnie mam nadzieję, że od dziś, komunikacja miedzy nami będzie przebiegała bez zakłóceń.
Poniżej załączam odpowiedź na zadane przez Panią pytanie.
Możliwości finansowych budżetu nie pozwalają na budowę ekranów wzdłuż torów PKP. Podjęte zostaną rozmowy z PKP w tej sprawie.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 11-04-2006, Stefan
Witam, mam pytanie odnośnie pszczół. Czy można trzymać ule na działce- mieszkalnej (oczywiście przy hodowli pszczół rasowych, łagodnych względem- człowieka), a jeżlei tak, to w jakiej ilości? Zgóry dziękuje za odpowiedź i- pozdrawiam, Stefan.
Odpowiedź
Witam Pana!
Serdecznie przepraszam za tak długa zwłokę w udzieleniu Panu odpowiedzi na zadane pytania, ale niefortunnie wystąpił brak komunikacji Urzędu z serwerem, na którym zainstalowany jest program do komunikacji ze mną. Bardzo proszę o wyrozumiałość i jednocześnie mam nadzieję, że od dziś, komunikacja miedzy nami będzie przebiegała bez zakłóceń.
Poniżej załączam odpowiedź na zadane przez Pana pytanie.
W sprawie odległości pasiek od granic sąsiednich nieruchomości obecnie nie ma przepisów prawnych jednoznacznie regulujących powyższą kwestię. Jednakże przepisy kodeksu cywilnego (tzw. prawo sąsiedzkie) określa zasady i granice współżycia społecznego np.: właściciel nieruchomości powinien powstrzymać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości. Należy wziąć pod uwagę dobro sąsiadów, ich zdrowie a nawet życie (znane są wypadki anafilaksji - szczególnego uczulenia niektórych osób, a nawet zgonu w wyniku użądlenia).
Ponadto w Uchwale Nr 353/XXX/06 Rady Miasta Milanówka z dnia 28.02.2006 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Milanówka, którą znajdzie Pan na stronie internetowej miasta www.milanowek.pl/samorzad.temat_rada,uchwaly,4,353 obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe i gospodarskie.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony


Wersja do druku