Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 13-10-2007, Paweł
Pytam poraz kolejny !!!Kiedy będzie posprzątane centrum miasta ze zgniłych i rozdeptanych liści i żołędzi ?!?!?!Coś czuję, że te pytania do Pana nie docierają i w Poniedziałek pofatyguję się do Pana osobiście.Cos mi tu śmierdzi łapówkarstwem w referacie Ochrony Środowiska. Ale tym zajmie się CBA, co juz zostało zgłoszone.
Odpowiedź 16-10-2007

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na  maila z dnia 13.10.2007r. uprzejmie informuję, że centrum miasta gruntownie sprzątane jest jeden raz w tygodniu, zgodnie z harmonogramem prac.
W tym tygodniu prace w centrum miały miejsce w nocy z 15 – 16. 10. 2007r.

Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 10-10-2007, Paweł
Szanowny Panie Burmistrzu !Z przykrościa musze stwierdzić, że od początku objęcia przez Pana stanowiska Burmistrza, podziwiałem i szanowałem Pana postępowania. Niestety wraz z nadejściem jesieni muszę stwierdzić, że chyba coś Wam jako Urzędowi nie układa się współpraca z firmami porządkowymi. Pomijam sterty liści, rozdeptanych i zmielonych żołędzi w centrum miasta i nie tylko, ale nie rozumiem sterty smieci walających się po ulicach i przy przepełnionych śmietnikach. Powiem krótko - WSTYD !!! Może zmienimy nazwę miasta z "Miasta Ogród" na " Miasto DZIKI Ogród" ???Z Poważaniem Paweł P.
Odpowiedź 12-10-2007

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na maila uprzejmie informuję, że drogi i chodniki w centrum miasta sprzątane są gruntownie jeden raz w tygodniu, na pozostałym terenie rzadziej wg. harmonogramu prac. Ponadto teren miasta sprzątany jest zgrubnie.
Jeśli chodzi o kosze, są one opróżniane raz dziennie.
Dołożę wszelkich starań aby miasto Milanówek było czyste. Podejmę działania aby zmniejszyć uciążliwość powodowaną podrzucaniem odpadów z gospodarstw domowych do ulicznych koszy. 

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-10-2007, Katarzyna
Witam,mam pytanie:kiedy będą pograbione liście w centrum miasta i nie tylko???Jak tyle lat mieszkam w tym mieście takiego syfu nie widziałam.Co sie stało z Wami???Ciekawe na co idą pieniądze z podatków?
Odpowiedź 12-10-2007

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że drogi i chodniki są sprzątane w centrum miasta jeden raz w tygodniu.
Jeśli chodzi o tereny skwerów miejskich, liście zostaną zgrabione i sprzątnięte do końca tego tygodnia.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 07-10-2007, Bogusia
Panie BurmistrzuJak co roku w maju zgłosiłam Pani Krawczyk potrzebę przycięcia gałęzi w pasach chodnikowych ulic: Wojska Polskiego od Północnej, Podgórna, Kościuszki i Piasta. Przynajmniej raz w miesiącu przypominałam o swojej prośbie. W sierpniu doczekałam się przycięcia odrostów wokół drzewa rosnącego w chodniku przy cmentarzu (aby przejść trzeba było wychodzić na jezdnię).Nadal nie są przycięte gałązie klonów na ulicy Piasta, co powoduje zwężenie chodnika. Ile razy jeszcze będę zmuszona przypominać o przycięciu gałęzi?Na ulicy Podgórnej między Wigury a Grodeckiego wystają gałęzie z posesji nie zamieszkałej, dodatkowo przy krawężniku ustawiony jest kosz na śmieci. Jeżeli Państwo nie możecie tych gąłęzi przyciąć ani wymóc tego na właścicielach, to chociaż przesuńcie ten kosz.Dlaczego idąc głównymi ulicami muszę wychodzić na ulicę albo się schylać? Aż strach pomyśleć jak to będzie z odśnieżaniem, jeśli Urząd ma takie tempo załatwiania spraw.
Odpowiedź 09-10-2007

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na zapytanie e-mailowe, z dnia 07.10.2007 r., dotyczące konieczności przycięcia gałęzi w  pasach chodnikowych, uprzejmie informuję, że służby miejskie dokonają przycięcia gałęzi, w wymienionych przez Panią miejscach, w terminie do 20 października br.
 

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 07-10-2007, Aneta
Panie burmistrzu uważam że na Cmentarzu miejskim powinny być pojemniki do sortowania odpadów przecież tam jest tona szkieł, plastiku oraz metalu. Wrzucanie tego do jednego kontenera nie jest najlepszym rozwiązaniem, w momencie kiedy kontroluje sie czy mieszkańcy na posesjach sortują śmiecie. Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź
Odpowiedź 12-10-2007

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że teren cmentarza nie znajduje się pod nadzorem Miasta – jest administrowany przez rzymsk.-kat. Parafię św. Jadwigi.
Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów w mieście Milanówku ustawiane są przy budynkach wielorodzinnych. Mieszkańcy prywatnych posesji segregują odpady w systemie workowym.
Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów na cmentarzu nie były by dobrym rozwiązaniem, ponieważ problemem mogło by być tak zwane podrzucanie śmieci bytowych jak również fakt wyrzucania odpadów (np. zniczy) do pojemników bez rozdzielania na poszczególne frakcje.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-07-2007, Monika Wałkowska
Szanowny Panie Burmistrzu, Czy jest szansa, aby w Milanówku powstał punkt zbioru makulatury, gdzie każdy mógłby dostarczyc zgromadzoną makulaturę?( np. 2-3 godz. jeden raz w tygodniu) Dziękuję za odpowiedz Z poważaniem Monika Wałkowska
Odpowiedź 17-07-2007
Dzień dobry,
W odpowiedzi na Pani maila z dnia 15.07.2007 r. uprzejmie informuję, że w Milanówku funkcjonuje system selektywnej zbiórki odpadów, a każdy mieszkaniec naszego miasta może oddać między innymi surowcami wtórnymi zgromadzoną makulaturę. Odpady odbierane są raz w miesiącu zgodnie z harmonogramem odbioru dostępnym min. w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, tam również, może Pani zasięgnąć szczegółowych informacji odnośnie systemu selektywnej zbiórki odpadów.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony
Pytanie 29-06-2007, Szanujący Zieleń Obywatel
Witam,Chcielibyśmy zawiadomić o wycinaniu wielu drzew na końcu ulicy Chopina ( nieogrodzony zalesiony plac). W ciągy ostatnich dni prowadzona jest prawdopodobnie nielegalna wycinka - szkoda pięknych drzew. Prosimy o interwencję - Milanowianie
Odpowiedź 03-07-2007

Szanowni Milanowianie,
Uprzejmie informuję, że wycinka drzew odbywa się na terenie sąsiedniej Gminy - Grodzisk Mazowiecki, jako, że ta część ulicy Chopina znajduje się poza granicą Miasta Milanówka.
O fakcie wycinania drzew z tego terenu, została poinformowana Straż Miejska Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Grodzisk Maz.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony
Pytanie 28-05-2007, ila
Witam,Mam do Pana bardzo ważne pytnie co moge zrobić aby pozbyć sie parkowania na mojej posesji 2 "szambiarek" Myśle ze sytuacja ta jest uciążliwa dla wiekszej liczby lokatorów ale nie chcą sie odzywać potroche ze strach potroche aby uniknąć kłótni z właścicielami pojazdów .Myśle że pojazdy wywożące nieczystości powinny być parkowane w miejscach do tego wyznaczonych jest to bardzo uciążliwa sytuacja czy są przepisy nasze gminne które reguluja takie sytuacje PozdrawiamIla
Odpowiedź 31-05-2007

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na maila z dnia 28.05.2007r. uprzejmie informuję, że miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego miast Milanówka określają szczegółowe warunki użytkowania terenu.
Jednocześnie przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie odbioru nieczystości ciekłych muszą spełnić odpowiednie wymagania określone:
1) w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2005 r. Nr 236, poz.2008), Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 30 grudnia 2005r. w sprawie szczegółowego sposobu określania wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia (Dz. U. z 2006 nr 5 poz. 33).
2) w Zarządzeniu Burmistrza Miasta Milanówka Nr 89/IV/06 z dnia 11.09.2006r.w sprawie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.
Ponadto jeśli będzie miała Pani pytania w  tej sprawie proszę o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Milanówku, ul. Kościuszki 45 bud. B I piętro, lub pod numerem tel.: (22) 758-30-61 wew.212, 221.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki       
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 18-05-2007, Krzysztof
Czy w naszym Mieście Ogrodzie są środki na ochronę dębów przed szkodnikami ,których działalność już widać na znacznej części drzewostanu . Jesli nie zostaną podjete natychmiastowe działania to jeszcze przed końcem wiosny bedziemy mieli jesień . Na ulicy Wysockiego oraz osiedlu " BERLINY " WYGLADA TO MARNIE , może by referat ochrony środowiska razem z zrzadem wspólnoty wypracował metodę uzdrowienia naszego drzewostanu przed całkowita degradacją .
Odpowiedź 24-05-2007

Szanowny Panie Krzysztofie,
Uprzejmie informuję, że sprawą złego stanu zdrowotnego dębów zajmie się Ogrodnik Miejski. Po wykonaniu oględzin drzew, z udziałem specjalisty, i stwierdzeniu przyczyn złego stanu oraz sposobów ratowania dębów, zostanie Pan powiadomiony, jak również Mieszkańcy Miasta, na łamach Biuletynu Miasta Milanówka.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 13-05-2007, Maria
Szanowny Panie Burmistrzu,Bardzo podobają mi się wszelkie akcje związane z ochroną środowiska i ogrodami. Wiele się ostatnio mówi o tzw. bioróżnorodności i wartości roślin rodzimych w naszych ogrodach. Dlatego też chciałabym prosić, by podczas kolejnej akcji sprzedaży sadzonek na terenie Urzędu Miasta oferta szkółek zawierała także rodzime, odporne na szkodniki, choroby i suszę gatunki. Chciałabym także poprosić o prelekcję na temat możliwości wykorzystania naszych polskich gatunków na różnego typu działkach - zalesionych i nasłonecznionych.Zachęcam również Państwa, aby w rozpoczętym właśnie konkursie na najpiękniejszy ogródek przyznać nagrodę dla najpiękniejszego ogrodu ekologicznego. Być może zachęciłoby to mieszkańców naszego pięknego miasta do uprawy ogrodu w ten właśnie sposób.Pozdrawiam,Maria
Odpowiedź 15-05-2007

Szanowna Pani Mario,
Uprzejmie informuję, że przekazałem list Ogrodnikowi Miejskiemu celem wzięcia pod uwagę Pani propozycji przy realizowaniu kolejnych zadań związanych z edukacją ekologiczną i ochroną przyrody.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku