Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 10-10-2012, Dominik Nowak
Dzień dobry,

Mam prośbę o informację, czy dla terenu cmentarza parafialnego od strony ulicy Barwnej i działki oznaczonej symbolem 69/1 istnieje plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli tak, to kiedy został on uchwalony.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Dominik Nowak
Odpowiedź 18-10-2012

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że zarówno teren cmentarza w części położonej przy ul. Barwnej, jak i teren działki nr ew. 69/1 w obr. 05 - 05 nie jest objęty ustaleniami planu miejscowego. Teren cmentarza w części pomiędzy ul. Północną, ul. Wojska Polskiego i ul. Skromną  jest objęty ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Strefy Ochrony Konserwatorskiej w Milanówku (uchwała nr 201/LVIII/98 Rady Miasta Milanówka z dnia 16 czerwca 1998 r., opublikowana w Dz. Urz. Woj. Warszawskiego Nr 64, poz. 300 z dnia 28 października 1998 r.).
 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Krysiak - Kierownik Referatu GiGP

do góry strony
Pytanie 01-02-2012, Helena
Szanowny Panie Burmistrzu,

czy ul. Wiatraczna na odcinku od Brwinowskiej do WKD jest objęta miejscowym planem zgaospodarowania przestrzennego?
Odpowiedź 03-02-2012

Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że ul. Wiatraczna na odcinku od ul. Brwinowskiej do WKD położona jest na obszarze, na którym nie obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.


 
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Krysiak - kierownik Referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej 

do góry strony
Pytanie 19-09-2011, Artur Bielański
W nawiązaniu do pytania Pana M.P. z 07.09.2011 r. Jestem gorącym entuzjastą Miasta Ogród Milanówek, lubię tu przyjeżdżać do znajomych z nieodległej miejscowości, która nie jest już, niestety, tak ładna jak Milanówek... Kluczowym walorem Milanówka są duże i ładne posesje oraz rzadka zabudowa, dająca "oddech" temu Miastu, jako architekt zwracam na to szczególną uwagę. Podziwiając piękne posesje Milanówka i spacerując w zeszłym tygodniu urokliwą ulicą Orzeszkową zauważyłem, iż na jednej z posesji trwa budowa domu we wczesnym stadium. Tymczasem na działce jest już pobudowany kilkunastoletni, nieduży ale ładny dom. Działka nie ma - jak sądzę - więcej jak 2500-3000m2. Na jakiej więc podstawie wydano pozwolenie na podział istniejącej, a następnie zabudowę wydzielonej, nowej działki i budowę nowego domu na działce (po podziale) daleko poniżej 2500m2 (normatyw, na który powołuje się Pan M.P. na podstawie MPZP)? Co na to Burmistrz oraz nadzór budowalny ?
Odpowiedź 26-09-2011

Szanowny Panie,
Po wizycie na ulicy Orzeszkowej, opierając się na Pańskim opisie z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić którą nieruchomość miał Pan na myśli. Podział przedmiotowej działki został zatwierdzony na podstawie art. 95 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity - Dz. U. z 2010 r. Nr 162 poz. 651 ze zmianami).


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Krysiak - kierownik Referatu GiGP


 

do góry strony
Pytanie 07-09-2011, Maciej Piotrowski
Szanowny Panie,
proszę o wyjaśnienie dlaczego wydaje się decyzje pozwalające na podziały działek na mniejsze niż 2500 m kw., co jest sprzeczne z obowiązującą uchwałą rady miasta nr 201/LVIII/98, z dnia 16.o6.1998r. Dlaczego niszczy się Milanówek - ponoć miasto ogród?
Pozdrawiam
Odpowiedź 13-09-2011

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila informuję, iż podstawą prawną w oparciu o którą dokonywane są podziały geodezyjne nieruchomości jest ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity - Dz. U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603 ze zmianami). W Pańskim zapytaniu podanych jest zbyt mało informacji by można było udzielić bardziej szczegółowej odpowiedzi.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Krysiak - kierownik Referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej

do góry strony
Pytanie 05-09-2011, Anna Dunin
Witam,
jeżdżąc latem po Polsce, nie mogę oprzeć się wrażeniu że Milanówek już bardzo wyraźnie odstaje od porównywalnych wielkością miast w temacie inwestycji w przestrzeń publiczna. Już kiedyś o to pytałam ale powtórzę - dlaczego nie buduje się ani jednego skweru z placem zabaw. To coś bardzo podstawowego. Na tą chwilę chcąc iść z małym dzieckiem na fajny plac zabaw lub na rower do parczku musimy pakować się w samochód i jechać do innego miasta.
Proszę popatrzeć jak wiele dzieję się u bezpośredniego sąsiada czyli w Grodzisku. Ale również w wielu mniejszych miastach w całym kraju. Tu się robi trochę zaściankowo niestety. Co do kolejnego Dnia Milanówka... czy Państwo nie dostrzegają że to jest strasznie niski poziom i chałtura? Tak mamy świętować dzień miasta, które przy każdej okazji podkreśla, że jest miastem artystów? To gdzie oni są? Zafundowaliście nam Państwo kolejny raz widowisko na takim poziomie że aż trochę to straszne...Poziom powinno się podnosić a nie ciągnąć w dól... Taka jest między innymi rola władzy... Z poważaniem Anna Dunin
Odpowiedź 07-09-2011

Szanowna Pani,
Tak jak informowałem Panią we wcześniejszej korespondencji miasto na dzień dzisiejszy nie może sobie pozwolić na tego rodzaju inwestycje, ze względu na kryzys finansów publicznych, który dotyka także naszą gminę. Jednocześnie informuję, że będziemy szukać możliwości pozyskania środków zewnętrznych, dzięki którym będziemy mogli zagospodarować takie miejsca jak np. Amfiteatr.
Dzień Milanówka jest imprezą tłumnie odwiedzaną przez mieszkańców naszego miasta. Odbieramy wiele maili oraz telefonów z podziękowaniami za jej zorganizowanie. Jak to w życiu, w Milanówku mieszkają różni ludzi o różnych upodobaniach, a naszym zadaniem jest zapewnić dla każdego coś interesującego. Jeśli zainteresowana jest Pani innym rodzajem wydarzeń kulturalnych zapraszamy na imprezy w Milanowskim Centrum Kultury, najbliższa - 17-18 września Europejskie Dni Dziedzictwa. Podczas tej imprezy będzie Pani miała okazję spotkać Milanowskich Artystów - program na stronie MCK (www.ckipmilanowek.pl).


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 24-08-2011, Ewa Gołębiowska-Koszańska
Prośba o wskazanie miejsca w internecie ( lub jeżeli nie jest opublikowane to innego źródła) , w którym można zapoznać się z Planem miejscowym dotyczącym Warunków Zabudowy dla terenu położonego u zbiegu ulic Stawy i Plantowej- głównie chodzi o informację czy a jeżeli tak to w jaki sposób można podzielić działki budowlane na tym terenie
Z góry dziękuję za informacje
z poważaniem Ewa Gołębiowska-Koszańska
Odpowiedź 26-08-2011

Szanowna Pani,
Z uwagi na złożoność tematu a jednocześnie brak wskazania precyzyjnej lokalizacji, zapraszam Panią do siedziby Referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta w Milanówku celem szczegółowego zapoznania się z poruszoną problematyką. Na stronie www. milanowek.pl publikowane są jedynie części tekstowe planów zagospodarowania przestrzennego uchwalonych po 2002 roku.


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Krysiak - kierownik Referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej 


 

do góry strony
Pytanie 08-08-2011, Ewelina Psuja
Witam Panie Burmistrzu,
Jestem miszkanką Milanówka (kazimierówki). Mam pytanie co zamierza Gmina zrobić w sprawie wysokiego poziomu wód gruntowych. Ulica Poziomkowa po jednodniowych opadach deszczu zamienia sie miejscami w jeziora. Teraz działki są czesciowo podtopione. Za domami na koncu ulicy wielki rów który mógłby ściągać wodę z terenu ale niestety wyrósł tam las a woda uciekła do nas. Nikt o niego nie dba. Czy jest szansa na poprawe stanu tego rowu i udrożnienie go? Jakie są plany kanalizacji w okolicach naszej ulicy. Z góry dziękuję za odpowiedz. Ewelina
Odpowiedź 30-08-2011

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że rów melioracyjny na końcu ulicy Poziomkowej jest rowem położonym na gruntach prywatnych. Zgodnie z prawem, jego oczyszczenie i konserwacja należy do obowiązków właściciela terenu na którym się znajduje. Miasta dokona analizy możliwości takiego ukształtowania ulicy Poziomkowej, aby wody opadowe można było odprowadzić do rowu. Wymaga to wykonania pomiarów w terenie i, w zależności od rezultatów, przeprowadzenia niezbędnych prac. Być może jeszcze w tym roku uda się poprawić sytuację.
Natomiast w sprawie budowy kanalizacji deszczowej, miasto w przyszłym roku planuje zlecić opracowanie koncepcji odwodnienia całego miasta i sukcesywnie ją realizować.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 24-05-2011, Piotr Paciorek
Dzień dobry, zwracam się z prośbą o udzielenie informacji na poniższe pytania:1. liczba budynków w gminie Milanówek ogółem,2. liczba budynków mieszkalnych w gminie Milanówek, 3. liczba budynków mieszkalnych - jednorodzinnych w gminie Milanówek,4. liczba budynków użyteczności publicznej w gminie Milanówek z poważaniem Piotr Bogusław Paciorek
Odpowiedź 26-05-2011

Szanowny Panie,
Niestety nie jestem w stanie podać Panu danych, o które Pan prosi, ponieważ nie prowadzimy tego typu statystyk.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - p.o. Sekretarza Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-05-2011, Katarzyna
Witam, jestem studentką 3roku Architektury Wnętrz. Jednym z moich przedmiotów jest konserwacja i renowacja zabytków. Zaliczeniem z tego przedmiotu jest prezentacja wybranego obiektu z rejestru zabytków, z tego co znalazłam willa „Waleria” należy do takich. Chciałabym zająć się tym obiektem dlatego też pisze prosząc o pomoc. Niektóre informacje znalazłam na stronie miasta Milanówek, ale potrzebuję wiadomości dotyczące tego co było już zrobione, co się zmieniło, co będzie Chciałabym też zrobić kilka zdjęć jako moja dokumentacja fotograficzna do prezentacji, która będzie odtwarzana w programie Power Point. Później mogę udostępnić zgromadzony materiał Urzędowi Miasta;) Najlepiej byłoby porozmawiać z kimś kto bezpośrednio zajmuje się opieka nad zabytkami w Milanówku, istnieje możliwość skontaktowania się z takowa osobą? Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam Serdecznie.Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedź 12-05-2011

Szanowna Pani,
W nawiązaniu do e-maila dotyczącego wilii Waleria, proszę o kontakt w tej sprawie z Referatem Geodezji i Gospodarki Przestrzennej pod numerem telefonu 0 22 758 30 61 w 243 lub mailowo: wysocka-sawczuk@milanowek.pl

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Krysiak - Kierownik referatu GiGP

do góry strony
Pytanie 04-04-2011,
czy isnieje mpzp dla okolicy ul. krzywej ?podrawiam
Odpowiedź 06-04-2011

Szanowny Panie,
Posesje bezpośrednio przylegające do ulicy Krzywej leżą na terenie dla którego nie obowiązuje MPZP. W chwili obecnej trwa procedura uchwalania nowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru tzw. Śródmieścia który to swoim zasięgiem obejmie przedmiotowy fragment Milanówka.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Krysiak - kierownik Referatu GiGP

do góry strony


Wersja do druku