Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 12-09-2009, DOROTA
DZIENDOBRY PANIE BURMISTRZU CHCIALABYM SIE DOWIEDZIEĆ CZY WIADOMO COŚ NA TEMAT BUDOWY CZWARTEGO ETAPU TBS CZY DOJDZIE ON DO SKUTKU?
Odpowiedź 14-09-2009

Szanowna Pani,
Odpowiadając na pytanie uprzejmie informuję, iż obecnie trwają prace przedwstępne mające na celu uruchomienie na terenie miasta Milanówka IV etapu budowy mieszkań w ramach TBS.
Działania te polegają m. in. na prowadzeniu negocjacji przed przystąpieniem do kupna przez Gminę terenów pod budowę, jak również na ustalaniu źródeł finansowania przyszłej inwestycji.
Mam nadzieję, że nasze zamierzenia w tej dziedzinie zostaną zrealizowane.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-05-2009, Karolina
Witam Panie Burmistrzu chciałabym się dowiedzieć czy wiadomo juz czy nastapi kontynuacja budowy mieszkan w ramach tbs i czy wiadomo juz gdzie będzie jej likalizacja? Z góry dziekuję za odpowiedz.
Odpowiedź 21-05-2009

Szanowna Pani Karolino!
Jestem przekonany o potrzebie kontynuacji budowy mieszkań w ramach TBS, żadne decyzje w tej sprawie nie zostały jednak jeszcze podjęte.

Z poważaniem
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrz Miasta

do góry strony
Pytanie 23-04-2009, KAROLINA
SZANOWNY PANIE BURMISTRZU CHCIALABYM SIE DOWIEDZIEC W KTORYM MIEJSCU BEDZIE REALIZOWANY ETAP BUDOWY TBS I NA KIEDY PAN PRZEWIDUJE ODDANIA BUDYNKOW DO ZAMIESZKANIA
Odpowiedź 24-04-2009

Szanowna Pani,
Odpowiadając na pytanie uprzejmie informuję, iż w chwili obecnej podejmowane są wstępne działania mające na celu kontynuację budowy mieszkań w ramach TBS na terenie miasta Milanówka.
Jednakże na tym etapie procesu przygotowawczego trudno jest określić zarówno dokładną lokalizację przyszłej inwestycji, jak również prognozowany termin przekazania mieszkań do zasiedlenia.
Ponadto nadmieniam, że osoby zainteresowane najmem lokali w TBS w planowanym IV etapie budowy, powinny do końca kwietnia 2009 r. złożyć podania w tej sprawie.
Dodatkowe informacje można uzyskać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Milanówku z siedzibą przy ul. Fiderkiewicza 41 (tel. 0-22 755-81-89, 0-22 755-81-87).


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-02-2009, Mariola Tomczyk
Szanowny Panie Burmistrzu, proszę o informację jaki jest obecnie status uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego dla miasta Milanówek ?Pozdrawiam, Mariola Tomczyk
Odpowiedź 10-02-2009

Szanowna Pani,
Przyznam, że nie zrozumiałem zadanego przez Panią pytania o „status uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego dla miasta Milanówek”. Wszelkie działania planistyczne prowadzone są w oparciu o ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r. (Dz.U. z 2003 r. Nr 80 poz.717 ze zmianami).Uchwalonych i nadal obowiązujących jest 19 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego na terenie Milanówka obejmujących swoimi granicami ok.33% powierzchni miasta. Obecnie w trakcie opracowywania jest „zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Królewska 2”. Mam nadzieję, że o takie informacje Pani się zwróciła.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 31-01-2009, jan
poszukuję w Milanówku działki o powierzchni ca. 1 ha zgodnej z zapisem w miejscowym planie pod usługi handel moze to byc działka usługowo-mieszkaniowa ,lub obiekt nadajacy sie do adaptacji ,rozbiórki.Mozemy poniesc wszelkie koszty budowy infrastruktury potrzebnej do poprawy skomunikowania tej działki z otoczeniemz powazaniemjan sypczuk505024091
Odpowiedź 04-02-2009

Szanowny Panie,
Gmina nie dysponuje gruntem na sprzedaż o wskazanych przez Pana parametrach. Teren który mógłby spełnić Pana oczekiwania znajduje się wzdłuż ulicy królewskiej (po stronie północnej), przy wjeździe do Milanówka od strony Warszawy. Dla wymienionego obszaru obowiązuje miejscowy plan Zagospodarowania Przestrzennego „Królewska II”. Działki stanowią własność prywatną.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-10-2008, Tina
Szanowny Panie Burmistrzu!Chciałabym zapytać dlaczego ogłoszenie o budowie anteny na ul.Wojska Polskiego nie wisiało na słupie ogłoszeń? A za to sąsiad z ul.Ludnej znalazł jako jedyny to ogłoszenie.
Odpowiedź 05-11-2008
Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że ogłoszenia są wywieszane na tablicach ogłoszeniowych Urzędu Miejskiego oraz są zamieszczane na stronie internetowej miasta.
Ponadto chciałbym Panią poinformować, że wniosek w sprawie budowy masztu przy ul. Wojska Polskiego został wycofany.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony
Pytanie 19-10-2008, Piotr
Panie Burmistrzu. Jestem zainteresowany kupnem nieruchomości w Milanówku przy ul. Okrzei/graniczy z archiwum/. Z tego co się zorientowałem to Miasto nie posiada aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. Kupując nieruchomość, gdzie lokal mieszkalny stanowi własność a teren na którym stoi jest w użytkowaniu wieczystym nie mam pewności co będzie dalej z tym terenem i jakie są plany? W związku z tym chciałbym wiedzieć jakie są plany co do tych terenów i gdzie można się czegoś bliżej osobiście dowiedzieć?Pozdrawiam.
Odpowiedź 22-10-2008

Szanowny Panie,
Dla terenu przy ul. Okrzei brak obecnie obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego.
W związku  z powyższym, określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu może nastąpić w drodze decyzji o warunkach zabudowy wydanej na formalny wniosek, w myśl art. 4 ust. 2 i art. 60, o ile spełnione są warunki określone w art. 61 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003r. (Dz. U. Nr 80 z 2003r. poz. 717).Pracownicy Referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta ( ul. Kościuszki 45, Milanówek tel. 758 30 61 wew.215 ) udzielą Panu informacji w interesujących Pana kwestiach.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-10-2008, Karol
Witam serdecznieJestem mieszkańcem Grodziska Mazowieckiego i jestem zainteresowany uzyskaniem mieszkania w systemie tbs które są budowane na terenie Milanówka gdzie i do kogo powinienem się.Z góry dziękuje za odpowiedźKarol Siurdyna
Odpowiedź 13-10-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie uprzejmie informuję, iż w obecnie realizowanym III etapie budowy mieszkań w ramach TBS na terenie miasta Milanówka wszystkie lokale zostały już rozdysponowane.
W przypadku ewentualnych rezygnacji – wolne mieszkania będą przydzielone osobom znajdującym się na liście rezerwowej.
Ponadto pragnę nadmienić, iż z uwagi na duże zainteresowanie tą formą budownictwa planujemy realizację IV etapu inwestycji w tym systemie.
Szczegółowe informacje w tej sprawie może Pan uzyskać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Milanówku z siedzibą przy ul. Fiderkiewicza 41 bądź pod nr telefonów: (0-22) 755-81-89 lub 755-81-87.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-09-2008, Anna
Jakie warunki zabudowy ma działka w Polesiu nr21/1 i 21/2
Odpowiedź 10-09-2008

Szanowna Pani,
Na podstawie tak szczątkowych informacji nie ma możliwości właściwej identyfikacji nieruchomości (brak numeru obrębu, nazwy ulicy). Ponadto na stronie internetowej WWW.milanowek.pl  zamieszczone są karty usług i wnioski do pobrania w celu uzyskania stosownych informacji  w zakresie planowania przestrzennego ( informacja o terenie względnie wypis z Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub też wniosek o Decyzję o Warunkach Zabudowy). Ustalanie warunków zabudowy dla poszczególnej działki w trybie korespondencji o charakterze ogólnym nie jest możliwe.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 14-08-2008, Agnieszka
witam Panie Burmistrzu,chciałabym się dowiedzieć czy istnieje plan zagospodarowania przestrzennego dla Miasta Milanówka, okolicy kolejki WDK, ulice: Miła, Makowa, Wiśniowa, Piękna? czy Urząd w Milanówku powinien mi wydać informację o zagospodarowaniu przestrzennym i warunkaqch zabudowy dla tej okolicy? mam bardzo wąską działkę ok. 14 m2 i chciałam wiedzieć jaka jest możliwość pobudowania domu na niej?Pozdrawiam
Odpowiedź 21-08-2008

Szanowna Pani,
Dla terenu w okolicy kolejki WDK, ulice: Miła, Makowa, Wiśniowa, Piękna - nie ma obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W tej sytuacji określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu może nastąpić w drodze decyzji o warunkach zabudowy wydanej na formalny wniosek, w myśl art. 4 ust. 2 i art. 60, o ile spełnione są warunki określone w art. 61 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003r. (Dz. U. Nr 80 z 2003r. poz. 717). Szerokość Pani działki może istotnie zaważyć na możliwości zabudowy, lecz bez znajomości konkretnego określenia działki (jej numeru ewidencyjnego + obręb) nie jest możliwa ocena jej przydatności pod zabudowę.

           Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku