Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 26-04-2010, Marcin
Dzień dobry Panie Burmistrzu,na co rocznej imprezie "Dzień Milanówka" organizowana jest dyskoteka pod chmurką. Jestem młodym dj'em z Milanówka i jeżeli byłaby możliwość zagrania na imprezie to chętnie bym z niej skorzystał. Posiadam własny sprzęt.PozdrawiamMarcin B.
Odpowiedź 27-04-2010

Panie Marcinie,
Przekazałem Pańską propozycję dyrektor MCK pani Annie Osiadacz i wyraziła chęc współpracy nie tylko na Dniu Milanówka, ale i podczas innych imprez dla młodzieży. Proszę powołać się na korespondencję ze mną i zadzwonić w tej sprawie pod numer 22 758 32 34, pani dyrektor czeka na kontakt.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 26-04-2010, Robert.W.
Szanowny Panie Burmistszu.Mam Prożbe,czy można było by postawić jakie AUTOMAT Z KAWĄ,CHERBATĄ W MILANOWSKIM CENTRUM KURTURY pszy Ul;Koscielna 3.Nieraz by sie napili KAWY,CZY CHERBATY,a niema gdzie.W MILANOWSKIM CENTRUM KULTURY.Z Góry Dziekuje.
Odpowiedź 27-04-2010

Szanowny Panie,
Automat taki zostanie udostępniony odwiedzającym Milanowskie Centrum Kultury 15 maja. Umowa już została zawarta. Będzie również automat z zimnymi
napojami: sokami i wodą.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 11-03-2010, anna
"Niezwykłym akcentem piątkowej XXXIV sesji Rady Miasta Milanówka, była wizyta naszych tegorocznych Olimpijczyków z Vancouver - Luizy Złotkowskiej i Sławomira Chmury, którzy pojawili się w asyście swojego pierwszego trenera Krzysztofa Filipiaka. Były gratulacje, wzruszenia, wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz wiele radości". Te słowa z info na stronie miasta wprawiły mnie w niekłamane zdumienie. Tak bardzo, że wybrałam dla wypowiedzi nie kategorię "sport" a właśnie "kultura i rozrywka" (dla wybrańców). Trudno mi oprzeć się wrażeniu, że gospodarze spotkania zatracili poczucie poprawności... Zamiast chwalić się swoim iście oszałamiającym przeżyciem należałoby może POMYŚLEĆ, czy nie właściwsze byłoby spotkanie sportowców z dziećmi i młodzieżą (wiadomo, że bohaterowie też mają ograniczony terminarz i wszystkich nie zadowolą). Wszak nasze miasto ma młodym niewiele do zaproponowania, a przedstawianie im właściwych wzorców i wyzwań to obowiązek każdego kto ma wpływ na proces edukacyjno-wychowawczy. Szkoda. Proszę nie odpowiadać, to tylko opinia.
Odpowiedź 12-03-2010

Szanowna Pani,
Pani sugestia, by zorganizować spotkania młodych olimpijczyków z młodzieżą szkolną jest bardzo słuszna. Nie ma lepszej formy zachęcenia młodych ludzi do aktywności sportowej, niż przykład ich kolegów – z tego samego miasta, z tej samej szkoły. Dlatego też, cieszę się, iż nasi olimpijczycy, Luiza Złotowska i Sławomir Chmura, oprócz pojawienia się na sesji Rady Miasta, w swoim napiętym harmonogramie znaleźli również czas na spotkania z młodzieżą w ZSG nr 3, do której sami uczęszczali jako uczniowie. Dodam, iż kolejna okazja do bezpośredniego kontaktu z Luizą i Sławkiem nadarzy się już niebawem – w kwietniu, w ramach Dnia Olimpijczyka.
Natomiast, nie zgodzę się z Pani opinią, iż nasze Miasto ma niewiele młodym do zaoferowania. Nasza baza spotowo-rekreacyjna to dwie hale, korty tenisowe, tor wrotkarski, strzelnica, ścianka wspinaczkowa, kąpielisko miejskie (latem) a zimą lodowisko, a także pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz obiekt sportowy „Orlik”, którego otwarcie planujemy w kwietniu br. Na terenie Miasta działają sekcje sportowe, które grupują miłośników szachów, koszykówki, tenisa ziemnego, łyżwiarstwa szybkiego, piłki nożnej strzelnictwa oraz turystyki rowerowej. Każdy młody człowiek, jeśli naprawdę chce, może znaleźć coś dla siebie.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 28-02-2010, bbM
Witam! Jakiś czas temu (przed świętami Bożego Narodzenia) napisałem do Szanownego Pana Burmistrza z zapytaniem o konkurs tańca (nowoczesnego,Break dance, itp) dla młodzieży gimnazjalno-licealnej i w odpowiedzi napisał Pan, że taki konkurs się odbędzie. Mamy już Marzec a o żadnym konkursie jeszcze nic nie słychać.. Wie Pan coś o przewidywanym terminie owego konkursu?Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!
Odpowiedź 01-03-2010

Szanowny Panie,
Pani Anna Osiadacz - Dyrektor MCK prosi o kontakt w tej sprawie pod numerem tel. 22 758 32 34.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-02-2010, Robert.W.
Panie Burmistrzu DZIĘKUJĘ ZA TAK PIĘKNIE ORGANIZOWANE BALE I IMPREZY W MILANOWSKIM CENTRUM KULTURY. To jest potrzebne bardzo. Jest gdzie SPĘDZIĆ MILE CZAS, ODERWAĆ SIĘ OD RZECZYWISTOŚCI. Dużo Pomysłów Życzę. Tata DZIECKA Robert. Dziecko było tak ZACHWYCONE BALEM, ŻE NIE CHCIAŁO IŚĆ DO DOMU.
Odpowiedź 17-02-2010

Szanowny Panie,
Bardzo nas cieszy fakt, że podobają się Panu - a szczególnie Pańskiemu dziecku - imprezy organizowane dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przez Milanowskie Centrum Kultury. Maila z Pańską opinią przekazałem Pani Dyrektor MCK, która bardzo dziękuje za miłe słowa. Zapraszamy na comiesięczne poranki teatralne dla dzieci w MCK (najbliższy 14 marca - spektakl pt. "Wiosna u Kubusia Puchatka"). Kolejne duże imprezy dla dzieci odbędą się 30 maja z okazji Dnia Dziecka oraz podczas Dnia Milanówka 29 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta

do góry strony
Pytanie 09-01-2010, Wanda
Witam serdecznieMilanowskie Centrum Kultury właśnie szykuje się do koncertu noworocznego, o którym dowiedziałam się z naszego Biuletynu. Jest jeszcze dużo czasu do koncertu, a już nie ma zaproszeń. Jakimś cudem Pani znalazła dla mnie miejscówkę z czego się niezmiernie cieszę. Mam zatem takie pytanie. Czy to nie kolejny sygnał, że Milanówek powinien mieć Centrum Kultury na miarę potrzeb mieszkańców?
Odpowiedź 14-01-2010

Szanowna Pani,
Rzeczywiście ostatnio życie kulturalne w naszym mieście kwitnie, a liczne imprezy cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Milanówka.
Cieszę się z tego faktu, podobnie jak licznie odwiedzający Milanowskie Centrum Kultury Milanowianie. Zasadność zbudowania Centrum Kultury na miarę potrzeb Miasta jest bezdyskusyjna, dlatego właśnie propozycja takiej inwestycji została wpisana w projekt Wieloletniego Planu Inwestycyjnego, wstepnie na rok 2013, ale dokonamy wszelkich starań, aby termin ten w miarę możliwosci przybliżyć.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 11-12-2009, Robert
Szanowny Panie Burmistrzu.Mam w Imieniu Dziecka mojego i w Naszym BARDZO SERDECZNIE PODZIEKOWAĆ Z PIEKNE ZROBIONE MIKOŁAJKI W CENTRUM KULTURY MILANÓWKA.Tak było fajnie,że sie NASZE DZIECKO I MY nienudzilismy sie.DZIEKUJEMY BARDZO,I JAK NAIWJECEJ TAKICH IMPREZ.Robert.W.
Odpowiedź 11-12-2009

Panie Robercie,
To bardzo miłe kiedy można przeczytać takie pozytywne słowa, tym bardziej, że wszyscy wiemy, że dzieci są wyjątkowo szczerą publicznością i kiedy się nudzą - trudno im to ukryć. Centrum Kultury stara się organizować imprezy, w których uczestniczą aktywnie najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, przy wielu okazjach, najbliższa to bal karnawałowy. Poza tym, każdego miesiąca zapraszamy na Poranek Teatralny, już 10 stycznia spektakl pt. "Calineczka" (szczegółowy program teatrzyków na nadchodzących kilka miesięcy w aktualnym Biuletynie).
Jeszcze raz dziękuję za pochwałę - przekażę Pańskie podziękowania na ręce Dyrektor MCK. To ważne, że piszecie Państwo nie tylko kiedy coś nie wychodzi,  ale dzielicie się z nami także dobrymi emocjami - daje to motywację do dalszej pracy.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 21-11-2009, marta
Dzień dobry.Mam 23 lata, a więc zaliczam się jeszcze do młodzieży. Przed wyborami w poprzedniej kadencji obiecywał pan klub młodzieżowy, nie wyszło. Przed obecną kadencją obiecywał pan to samo. Został rok. Klubu nie ma. Czy tą kadencję również zakończy pan na obiecankach, a przed następną znowu obiecywał to samo?Dla młodzieży w Milanówku nie ma nic, dla maluchów i emerytów owszem, a nas tylko przegania się ze skwerka na skwerek.
Odpowiedź 26-11-2009

Witam,
Sprawa tworzenia możliwości spędzania wolnego czasu przez młodzież w naszym mieści leży mi  na sercu i proponuję spojrzeć na nią kompleksowo.
Po pierwsze, sport. Mamy już m.in. dwie hale sportowe i skate-park, na którym urządzane są mistrzostwa kraju; a teraz budujemy dwa nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią. Myślę, że spotkają się one z pozytywnym przyjęciem przede wszystkim właśnie młodzieży. Otwarcie pierwszego z nich już 5 grudnia. Zapraszam!
Po drugie, kultura. Kiedy rok temu pani Anna Osiadacz obejmowała funkcję dyrektora ośrodka kultury (dziś Milanowskiego Centrum Kultury), poleciłem, by planując działania pamiętała o młodzieży – zarówno planując imprezy cykliczne, jak i jednorazowe. Myślę, że oferta kulturalna świadczy o tym, że tak właśnie jest i można było przekonać się o tym zarówno podczas masowej imprezy, jaką jest Dzień Milanówka, jak i podczas kameralnych wydarzeń, organizowanych w specjalnie zaaranżowanym do tego obiekcie – dawnym „Jedwabnym Zakątku” przy ulicy Warszawskiej. Takiego miejsca do tej pory u nas w ogóle nie było. I jest to bardzo dobry przykład na to, że gdy jest dobry pomysł, a samorząd może pomóc, to pomagamy. I jest tego efekt.
Pamiętajmy także o tym, że Milanówek leży bardzo blisko Warszawy. Podkreślam, że nie chcę przez to stwierdzić: po ofertę spędzenia czasu jedźcie do Warszawy. Nie. I powyżej wspomniane działania o tym świadczą. Chodzi mi tylko o to, że nie możemy, bo to nie ma sensu, konkurować ofertą ze stolicą. Powinniśmy tworzyć pewne unikatowe rzeczy, których tam się nie znajdzie, a „tu u siebie” mieć możemy.
Jeśli będą ku temu warunki, to przyjdzie czas i na klub. Dzisiaj niestety tej deklaracji nie mogę spełnić, bo możliwości Miasta w tej chwili na to nie pozwalają.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 19-11-2009, bboy Marek
Witam serdecznie! W naszym mieście organizowane są różnego rodzaju koncerty, recytacja wierszy itp. a nie ma nic związanego z tańcem. Są szkoły tańca ale nie o to mi tutaj chodzi. Chodzi mi głownie o to, że mógłby być zorganizowany konkurs taneczny (coś al'a popularne "You can dance") w którym chętnie wzięli by udział młodzi ludzie z Milanówka i pokazaliby, że rozwijamy się także w kierunku tańca. Mamy dużą scenę w MCK na której występowała by młodzież, którą oceniały by dobrane osoby (np przedstawiciel jednej ze szkół tańca w Milanówku,przedstawiciel urzędu i jedna osoba z jednej z Milanowskich szkół). Warto by przygotować coś takiego jeszcze przed końcem roku, aby ewentualna wygrana była rodzajem "prezentu" Bożonarodzeniowego :)Serdecznie pozdrawiam!
Odpowiedź 20-11-2009

Szanowny Panie,
Pomysł jest bardzo interesujący i z pewnością zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Jak wyjaśnia dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury Anna Osiadacz, termin przedświąteczny nie jest możliwy, ponieważ do każdego konkursu należy stworzyć regulamin, ogłosić nabór (z minimalnym okresem kilku tygodni na zgłoszenie), przy dużej ilości kandydatów zrobić casting, ponadto należy zabezpieczyć środki na nagrody i zaprosić profesjonalne jury. Niemniej, konkurs na pewno zostanie zorganizowany. Szczegółowe pytania proszę kierować pod numer 0-22 758 32 34 lub mailowo sekretariat@ckipmilanowek.pl

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 03-10-2009, Magdalena Smolewski
Milo mi, ze znalazlam cos o mojej Mamie - Marii Plociennik,na Panstwa stronie.Wybieram sie fo Milanowka i z przyjemnoscia poznam Pana Burmistrza.Dr Magdalena Smolewski
Odpowiedź 05-10-2009

Szanowna Pani Magdaleno,
Serdecznie zapraszam.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku