Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 25-06-2017, Iwona P
WtamP.BURMISTRZ.JESTEM MIESZKANKA MILANOWKA,NIC SIE NIE DZIEJE WOKOL DZIECI,MLODZIEZY,WAKACJE RACZEJ SPEDZA MIEDZY BLOKOWISKAMI TAK JAK SIE TO DZIEJE NA OS.TBS.BYL BASEN JUZ GO NIEMAA TO DLA DZIECI,ZRESZTA DLA KAZDEGO WSPANIALY ODPOCZYNEK.Z TEGO CO WIDZE TO NIE PLANUJE PANI NIC W TYM KIERUNKU ZROBIC!TO JEST PRZYKRE!!!PROSZE O JAKAS INFORMACJE.Z POWAZANIEM IWONA
Odpowiedź 04-07-2017

Szanowna Pani,
Oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży w tym roku jest niezwykle atrakcyjna. Lipiec oraz sierpień można spędzić w Milanówku aktywnie oraz artystycznie. O ofercie można dowiedzieć się na stronie www.mckmilanowek.pl. Milanowskie Centrum Kultury organizuje: półkolonie "Lato w mieście" gdzie dzieci i młodzież działają sportowo, artystycznie i wyjeżdżają na wycieczki. Otwarte zostało Miejskie Podwórko gdzie codziennie pod opieką animatora odbywają się zabawy, warsztaty. Znajduje się tam park linowy, plaża, namiot z aktywnościami sportowymi. Powstał kalendarz wakacyjnych wydarzeń w ramach, którego odbywać się będą teatrzyki, koncerty, warsztaty. Dodatkowo w pracowni kreatywnej KURNIK - od 17-28 lipca odbywać się będą całodzienne bezpłatne warsztaty m.in.: szycie, majsterkowanie, rysunek i malarstwo. Zapraszamy do kontaktu z Milanowskim Centrum Kultury.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aneta Majak - Dyrektor MCK

do góry strony
Pytanie 12-05-2017, Paweł Pływaczewski
Jestem osoba ze znacznym stopniem niepelnosprawnosci otrzymuje zasilek staly i pielegnacyjny.z OPS prowadze jednoosobowe gospodarstwo domowe czy moge sie starac o dofinasowanie na ogrzewanie centranego ogrzewania
Odpowiedź 30-05-2017

Szanowny Panie,
odpowiadając na zadane pytanie należy zauważyć, że instalacja centralnego ogrzewania ma charakter inwestycyjny. Natomiast w katalogu świadczeń z pomocy społecznej nie występuje świadczenie w formie dofinansowania do założenia centralnego ogrzewania. Bowiem art. 39 ustawy  o pomocy społecznej dopuszcza możliwość udzielenia pomocy finansowej ze środków pomocy społecznej jedynie na wykonanie drobnego remontu i naprawy w mieszkaniu podopiecznego. W obecnym stanie prawnym brak jest również możliwości skorzystania z pomocy finansowej na dofinansowanie do centralnego ogrzewania, w ramach środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozostających w gestii Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, gdyż taką możliwość mają jedynie osoby niepełnosprawne o znacznie ograniczonej sprawności, które nie poruszają się samodzielnie. W tej sytuacji wyposażenie mieszkania w centralne ogrzewanie pozostaje jedynie w  sferze możliwości indywidualnych najemcy lub właściciela mieszkania. Jednocześnie  uprzejmie informuję, że w  miarę zgłaszanych potrzeb nadal może Pan korzystać z pomocy rzeczowej w postaci zakupu opału ze środków pomocy społecznej.   


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Krystyna Kott -  Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Milanówku

do góry strony
Pytanie 26-04-2017, KróL
Witam.
Mam 29 lat i jestem mieszkańcem TBS i chciał bym się wyprowadzić od rodziny.
Nie chciał bym się wyprowadzać daleko a widzę że powstają kolejne blok.Pracuje od 10lat też w Milanówku i no dojazd z innych miast po prostu nie jest nikomu jak to się mówi na rękę.

-gdzie mogę dostać informacje o wolnych tam mieszkaniach i ogólnie co trzeba zrobić by dostać tam mieszkanie tak jak moją mama po wpłacie tam jakiejś XXXX zł. kaucji.?
-czy miasto Milanówek i jej rząd pomaga młodzieży takim jak ja w takich aspektach podobnych do MDM(Mieszkanie Dla Młodych)?
czy jest taka możliwość w Milanówku i gdzie szukać więcej informacji?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Odpowiedź 11-05-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie dotyczące wolnych mieszkań w nowobudowanych blokach w pobliżu osiedla TBS informuję, że przedmiotowa inwestycja jest realizowana przez prywatnego developera. Informacje dotyczące siedziby biura dostępne są na terenie prowadzonej budowy.
Jednocześnie informuję, że szczegółowe informacje dotyczące najmu lokali w zasobie TBS w Milanówku uzyska Pan w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Milanówku przy ul.Spacerowej 4 w godzinach pracy Zakładu tj. poniedziałek 10 -18, wtorek - piątek 7 -15, lub telefonicznie +48 22 755 81 89 / +48 22 755 81 87.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Pałuba - p.o. Dyrektora ZGKiM

do góry strony
Pytanie 25-03-2017, leszek.wislocki
Dzień dobry.
Czy woda z wodociągu w rejonie ulicy Inżynierskiej jest zdatna do picia bez przegotowania?
Czy są ogólnie dostępne dane z badania tej wody, jeżeli tak to proszę o informację gdzie można się z nimi zapoznać.
Z poważaniem Leszek
Odpowiedź 18-04-2017

W nawiązaniu do Pana pytania w sprawie jakości wody dostarczanej przez wodociągi miejskie, MPWiK informuje, że jakość wody dostarczanej do sieci wodociągowej spełnia wymogi stawiane wodzie wodociągowej przeznaczonej do picia. Jakość wody jest systematycznie badana przez służby eksploatacyjne, przez niezależne akredytowane laboratorium jak również przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Mazowieckim. Comiesięczne wyniki  uzyskane przez akredytowane laboratorium zamieszczane są na stronie Milanowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji    www.mpwik-milanowek.pl   w zakładce „jakość wody”
Jednocześnie MPWiK prosi o przekazywanie wszystkich sygnałów świadczących o pogorszeniu się jakości wody.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Stępień - Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-03-2017, Karolina
Witam Pani burmistrz chciała bym się zapytać czy w obec obowiązujących przepisów o wycince drzew czy na terenie Milanowka można wycinać klony których obwód przy pniu wynosi ponad 70 cm ponieważ kilka dni temu taka sytuacja miała miejsce.
Odpowiedź 27-03-2017

Szanowna Pani Karolino,
W opisywanym przez Panią pytaniu podstawową kwestią jest lokalizacja działki. Jeżeli znajduje się ona w tzw. strefie ochrony konserwatorskiej, wycinka drzew jest uregulowana ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, która nie określa minimalnych obwodów drzew, na wycięcie każdego drzewa, niezależnie od jego obwodu potrzebna jest zgoda konserwatora.
W przypadku terenów poza strefą konserwatorską, zgodnie ze znowelizowaną ustawą o ochronie przyrody, osoby fizyczne nie prowadzący działalności gospodarczej nie muszą mieć zezwolenia na usunięcie drzew.


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak – kierownik referatu ochrony środowiska i gospodarki zielenią

do góry strony
Pytanie 08-03-2017, Tomasz
Witam.
Adoptowaliśmy psa z milanowskiego schroniska. Mieszkamy w Milanówku i chciałbym się dowiedzieć, czy chodząc z psem, nad którym panuję muszę prowadzać psa na smyczy? Czy spacerowanie z psem luzem (be smyczy) grozi ukaranie w Milanówku mandatem?

Z tego, co się dowiedziałem z przepisów właściciel psa powinien zadbać o to, by pies nie zagrażał otoczeniu. Zgodnie z artykułem 77. Kodeksu Wykroczeń, wymagane jest panowanie nad podopiecznym w miejscach publicznych w taki sposób, by nie stwarzał on zagrożenia dla bezpieczeństwa innych ludzi i zwierząt.

Jeśli jest to istotne, to pies jest średniej wielkości i jest pozytywnie usposobiony do ludzi i zwierząt, jest po szkoleniu na psa towarzyszącego.

Będę zobowiązany za informacje
Z poważaniem
Tomasz
Odpowiedź 24-03-2017

Dzień dobry,
W odpowiedzi na Pana maila odnośnie wyprowadzania psów bez smyczy, uprzejmie informuję, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Milanówka właściciele psów zobowiązani są do prowadzania psa na uwięzi, jednakże dopuszcza się prowadzenia psa bez smyczy tylko w miejscach mało uczęszczanych, głównie poza ścisłym centrum, pod warunkiem, że właściciel sprawuje kontrolę nad zachowaniem psa. Poniżej zamieszczam link z Regulaminem. http://bip.milanowek.pl/viewfile/10565/UCH_VII_87.pdf


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak – kierownik referatu ochrony środowiska i gospodarki zielenią

do góry strony
Pytanie 30-01-2017, milanleaks.pl
Szanowni Państwo,
Na mapie będącej załącznikiem do MPZP Śródmieście nieruchomość przy ul. Literackiej 15 oznaczona jest jako "willa Jarosławka" natomiast na opisie szlaku turystycznego (http://milanowek.pl/93,35) opisana jest jako "willa Kwieka". Która z tych nazw jest właściwa?
z poważaniem
milanleaks.pl
Odpowiedź 15-02-2017


Szanowni Państwo,
Na mapie zasadniczej stanowiącej podkład użyty do opracowania rysunku MPZP Śródmieście rzeczywiście widnieje nazwa "willa Jarosławka". Jednak ta nazwa nie jest treścią MPZP, tylko treścią użytą na mapie Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego. W związku z powyższym wyjaśnienia znajdującej się tam nazwy należy szukać w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, gdyż w Gminnej Ewidencji Zabytków nieruchomość przy ul. Literackiej 15 nie jest opisana żadną nazwą. Jeżeli  jednak chodzi  o opis willi Kwieka to proszę zwrócić uwagę, że na szlaku Mały Londyn wille mają właściwe nazwy zapisane w cudzysłów np. willa  ”Wildowa”, willa „Bożenka” czy willa „Romin”, natomiast willa Kwieka nie jest wzięta w cudzysłów, gdyż jest to opis willi, która należała do Hipolita Kwieka, była więc willą (kogo? czego?) Kwieka.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Piotr Obrębski - Główny specjalista w Referacie Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego

do góry strony
Pytanie 30-01-2017, milanleaks.pl
Szanowni Państwo,
Jakie jest pochodzenie nazwy willa "Wandzin"? We wszystkich znanych nam dokumentach pojawia się nazwa willa "Wandów", tymczasem Państwo posługują się nazwą willa "Wandzin". Czy wynika to z jakichś dokumentów bedących w Państwa posiadaniu?
z poważaniem
milanleaks.pl
Odpowiedź 14-02-2017

Szanowni Państwo,
Urząd Miasta Milanówka nie posiada dokumentu z którego wynikałoby nadanie nazwy Willa "Wandzin" budynkowi siedziby Urzędu. Nazwa Willa "Wandzin" pojawia się w dokumentach będących w posiadaniu Urzędu np. na karcie gminnej ewidencji zabytków wykonanej w 2008 r. na zlecenie przez Regionalny Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków. Niemniej faktycznie nazwa Willa "Wandów" jest również spotykana w niektórych innych źródłach np. jako nazwa dawnej księgi wieczystej (hip. Willa "Wandów") nieruchomości przy ul. Kościuszki 45 (zgodnie z zapisami księgi wieczystej zgromadzonymi w Podsystemie Dostępu Do Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych, prowadzonym w Internecie przez Ministerstwo Sprawiedliwości - ekw.ms.gov.pl). Z kolei w opracowaniu pn. "Milanówek studium historyczno - konserwatorskie" autorstwa Tadeusza Zagrodzkiego z roku 1988, nazwa willi opisana jest jako Willa "Wandówka".
Powyższe wskazuje, że nie ma spójności w nazewnictwie przedmiotowego obiektu, zaś obecnie utarło się używać nazwy Willa "Wandzin".


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Fabisiak - Kierownik Referatu GNPP


do góry strony
Pytanie 05-12-2016, Dariusz
Proszę o wymianę oprawy oświetlenia ulicznego przy ul. Łącznej 10
Odpowiedź 20-12-2016

Szanowny Panie,
W związku z Pańskim zgłoszeniem awarii oświetlenia ulicznego pragnę poinformować, że polecenie naprawy zostało przekazane wykonawcy konserwacji lamp ulicznych - awaria powinna zostać usunięta w najbliższym czasie.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 02-12-2016, Bartosz Bart
Witam,

Proszę o wyregulowanie świateł na skrzyżowaniu ul. Staszica z Królewską. W godzinach szczytu częstotliwość ich zmiany powoduje korki w ul. Królewskiej. Po przejechaniu ok 10 samochodów swiatła zmieniają się na czerwone.
Odpowiedź 05-12-2016

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pana postulat o modyfikację algorytmu zmiany świateł na sygnalizatorach zlokalizowanych na skrzyżowaniu ul. Królewskiej i ul. Staszica pragnę poinformować, iż z uwagi na fakt że wspomniane skrzyżowanie znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 719 właściwym adresatem tej prośby powinien być Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie (Rejon Drogowy Grodzisk Maz.). Niemniej jednak, Pański wniosek zostanie przekazany właściwemu zarządcy drogi.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony


Wersja do druku