Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 30-11-2017, Darek
Witam.
Szanowna Pani Burmistrz.
W dniu dzisiejszym chcialem skorzystać z atutobusu linni przyśpieszonej D ( odjazd z Grodziska Maz. o 16.24). Uzyskałem informację od nieuprzejmego kierowcy na moją grzeczną prośbę czy autobus może zatrzymać sie na przystanku przy ul. Wojska Polskiego że nie jest to możliwe. Co jest dla mnie dziwne i zastanawiające bo kilkakrotnie korzystałem z tej linni i nigdy wcześniej nie było problemu. Moje pytanie dotyczy czy nie można tak skonstruować trasy aby można było zabierać wiecej osób.? Nadmieniam źe w autobusie były dwie osoby. Panu kierowcy przeszkadzała dodatkowa osoba.
Odpowiedź 11-12-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dn. 30.11.2017 r. w sprawie linii D komunikacji miejskiej uprzejmie informuję, że Pani uwaga zostanie przekazana przewoźnikowi, który rozpatrzy możliwość zatrzymywania się autobusów na przystanku przy ul. Wojska Polskiego. Jednocześnie chciałbym wyrazić ubolewanie z powodu zachowania kierowcy, który został odpowiednio pouczony.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta

 

do góry strony
Pytanie 01-11-2017, Jarek Jankowski
Dzien dobry,

znalazlem frapujacy artykul o planowanych remontach dworcow na naszej linii kolejowej. Czy wie Pani moze jakie sa plany dotyczace milanowskiego dworca?

W artykule jest mowa o remoncie (na szczescie pod nadzorem konserwatora) dworca w pruszkowie i remoncie wszystkich dworcow na linii grodziskiej.
Nasz dworzec to jeden z pozytywnie wyrozniajacych sie budynkow w Milanowku (tylko niestety zaniedbany)
Wiec moze bedzie ochroniony konserwatorsko I uratowany? pieknie by bylo :)

dodatkowe info w linku https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/pkp-zmodernizuje-dworce-w-calej-polsce-do-2023-r/33v0w1q

pozdrawiam
Jarek Jankowski
Odpowiedź 15-11-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 01.11.2017 r. w sprawie planów modernizacji budynku dworca PKP w Milanówku uprzejmie informuję, że Gmina Milanówek nie jest właścicielem ani dzierżawcą obiektu, który stanowi własność PKP S.A. Na chwilę obecną nie są nam znane plany powierzenia dworca Gminie. Z uwagi na powyższe uprzejmie proszę o skierowanie swojego pytania do PKP S.A.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Hubert Walkiewicz
Główny specjalista w Referacie Technicznej Obsługi Miasta

 
do góry strony
Pytanie 24-10-2017, Elżbieta Olba
Szanowna Pani Burmistrz;
Zwracam się do Pani z zapytaniem: dlaczego dwa pierwsze kursy autobusów linii ZM nie pokonują pełnej trasy ustalonej dla w/w linii, tylko "wskakują" do rozkładu jazdy na przystanku Milanówek Dębowa?
Jest to tym bardziej dziwne, że autobusy te wyruszają z bazy w Grodzisku - i tylko te dwa pierwsze kursy (z porannych) robią "na skróty".

Tym samym, pozbawiają nas,mieszkańców dyskryminowanej w zakresie komunikacji zastępczej,północnej części miasta, dwóch porannych połączeń: 5:23 oraz 5:53
Rozwiązanie tej sprawy , w moim przekonaniu, wymaga jedynie odrobiny dobrej woli i decyzji, nie generuje potrzeby dodatkowych nakładów.

Przed zmianą rozkładu (15.10.2017) próbowałam zainteresować tym tematem Pani pracowników (jak widać bezskutecznie) oraz KM. Dyrektor Biura Zarządu KM Pan Marek Dawidowicz, odpowiedział mi,że "trasy zastępcze były konsultowane z samorządami terytorialnymi i tak ustalone, aby mogły zaoferować jak największą dostępność komunikacji zastępczej dla Podróżnych".
Mam wrażenie, że my mieszkańcy północnej części miasta, gdzieś umknęliśmy z tej dostępności bo albo biegamy pod Biedronkę albo na Jedwabnik, żeby "złapać" również te, jadące na skróty autobusy.

Z poważaniem:
Pani wyborca Elżbieta Olba
Odpowiedź 27-10-2017

Szanowna  Pani,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 24.10.2017 r. w sprawie pomijania części północnej miasta przez dwa pierwsze kursy linii ZM uprzejmie informuję, że postulowane przez Panią zmiany mogą zostać wprowadzone przez Koleje Mazowieckie przy następnej zmianie rozkładu jazdy, która nastąpi w dn. 10.12.2017 r. Na chwilę obecną prosimy o korzystanie z bezpłatnej linii D komunikacji miejskiej, której pierwszy kurs w kierunku Grodziska Maz. rozpoczyna się o godz. 05:25 z przystanku PKP Krakowska.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 08-10-2017, Kacper
Szanowna Pani Burmistrz,

chciałbym zapytać się jak to jest, że w związku z utrudnieniami w komunikacji PKP, robi się wszystko dla ułatwienia komunikacji dla mieszkańców tylko jednej strony Milanówka? Nowa trasa autobusów linii ZM, może i szybsza dla części mieszkańców, dla innych będzie stanowić spore utrudnienie w dotarciu do stacji PKP w Grodzisku. Obecnie autobusy jadą trasą z przystankami na Wojska Polskiego i Mickiewicza, które znacznie ułatwiają życie mieszkańcom tej okolicy. Teraz jak rozumiem, w związku ze zmianą trasy, mieszkańcy tych okolic będę musieli przejść i pokonać wiadukt, wydłużając sobie trasę rano o kolejne kilkanaście minut? Czy nie można poprowadzić trasy ZM zachowując dotychczasowe przystanki po drugiej stronie Milanówka (Chodzi tylko o trasę ZM Grodzisk-Milanówek, tak jak jest obecnie)?

Z wyrazami szacunku,
Kacper
Odpowiedź 19-10-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 08.10.2017 r. w sprawie zastępczej komunikacji autobusowej uprzejmie informuję, że trasy linii ZM i ZG nie ulegają zmianie. Przystanki zlokalizowane na ul. Wojska Polskiego i Mickiewicza wciąż są obsługiwane przez autobusy należące do linii ZM. Jedyna zmiana jaka miała miejsce w ostatnim czasie dotyczyła przeniesienia przystanku autobusowego z ul. Prostej/Piłsudskiego na ul. Dębową.


 


Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 05-10-2017, Agnieszka Dyńska
Mam ogromną prośbę o interwencję w sprawie komunikacji zastępczej!!!!!!!!!
Czy ktoś kto ustalał godziny odjazdu autobusów do GRODZISKA przejechał się takim autobusem i zdążył na pociąg w 15 minut!!!!!!!!!!!!
Wątpliwa sprawa, dlatego proszę to uwzględnić, nowym rozkładzie jazdy (do GRODZISKA potrzeba najmniej 20 minut na dojazd a nie 15).
Proszę o więcej informacji o zmianach przystanku.
Pozdrawiam Agnieszka Dyńska.
Odpowiedź 09-10-2017

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 05.10.2017 roku uprzejmie informuję, że od dnia 15.10.2015 roku będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy komunikacji zastępczej, który będzie dostosowany do zmieniającego się rozkładu jazdy PKP.
Chciałbym dodać ponadto, że zmiana godzin kursowania autobusów komunikacji zastępczej leży w gestii Kolei Mazowieckich.
Nawiązując do ostatniej kwestii informuję, że w dniu 15.10.2017 roku przystanek usytuowany na ul. Piłsudskiego w kierunku Grodziska Mazowieckiego zostanie przeniesiony wraz z wiatą na ul. Dębową.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta

do góry strony
Pytanie 03-10-2017, Przemek
Szanowna Pani Burmistrz. Chciałbym się dowiedzieć, kiedy i czy w ogóle planowane jest umieszczenie wiat na głównych przystankach komunikacji zastępczej pkp przy ul. Piłsudskiego i chociaż jednego biletomatu? Oczekuję odpowiedzi na moje pytanie. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź 06-10-2017

Szanowny Panie,
Przy ulicy Piłsudskiego usytuowana jest już wiata dla kierunku Warszawa.
Przystanek w kierunku Grodziska na ul. Piłsudskiego zostanie przeniesiony na ulicę Dębową, gdzie istnieje już wiata.
Co do biletomatów w dniu dzisiejszym Pan Burmistrz jest umówiony na spotkanie z Panem Adamem Gacem z KM w celu ustalenia miejsc ich umieszczenia .


 Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Alekander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta

do góry strony
Pytanie 03-10-2017, Patryk
Witam,

Mam pytanie odnośnie autobusu do przedszkola Kasperek. W jakim celu ustanowione zostały przystanki skoro bus zatrzymuje się tylko tam gdzie spodziewa się zabrać chętne osoby, np. dziś po godzinie 7 rano postanowił ominąć osiedle tbs, bo wczoraj nikt nie czekał. W takim razie może niech kierowca busa zrobi swój rozkład i go porozwiesza na mieście to moje dziecko będzie w stanie dostać się do przedszkola, pół godziny płaczu dziecka też nie było zbyt miłe
Odpowiedź 05-10-2017

Szanowny Panie,
Uprzejmie informujemy, iż podejmiemy stosowne kroki, aby komunikacja miejska działała zgodnie z rozkładem jazdy i z wyznaczonymi trasami.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Dorota Niedzielska
Główny specjalista referatu TOM

do góry strony
Pytanie 17-09-2017, Agnieszka
Szanowna Pani Burmistrz w imieniu swoim i sąsiadów osiedla przy ul.Wojska Polskiego/Zachodnia/Ludna chcielibyśmy podziękować za Usytuowanie przystanku linii zastępczej ZM na ul.Ludnej.Dzięki tej lokalizacji mieszkańcy naszej str Milanówka mają ułatwiony dojazd do Grodziska oraz przyjazd na naszą stronę Milanówka.Bardzo prosimy o postawienie wiaty na ulicy Ludnej oraz ławeczki dla ludzi którzy czekają na odjazd autobusu, zwłaszcza, na zbliżające się niedogodne warunki pogodowe jesienią i zimą i długi termin remontu PKP.Gorąca prośba do Pani Burmistrz o przedłużenie jazdy autobusów ZM z Pod PKP Grodzisk Mazowiecki przynajmniej do godziny 20 ej , ewentualnie 21 ej wieczorem. Godzina 18.30 jest stanowczo za krótką godziną, aby w tym czasie zakończyć pracę w WARSZAWIE załatwić sprawy osobiste, dojechać do Grodziska i dodatkowo wrócić na naszą stronę Milanówka.Niestety po godzinie 18.30 dojazd do Milanówka jest tylko na ulicę Prostą. Od nas jest to bardzo daleko położony przystanek autobusowy, żeby taki kawał drogi po ciemku wracać do domu piechotą.Prosimy o szybką interwencję w tej sprawie.Pozdrawiamy i ufamy w Pani przychylność i zrozumienie.
Odpowiedź 19-10-2017

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na zapytanie w sprawie komunikacji zastępczej uprzejmie informuję, że wiaty przystankowe są już zamontowane. Nawiązując do kwestii wydłużenia godzin kursowania linii ZM informuję, że rozmowy z Kolejami Mazowieckimi nie przyniosły zamierzonego efektu i godziny kursowania autobusów niestety nie ulegną wydłużeniu


 


 


 


Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 05-09-2017, Tomek
Szanowna Pani,
Jak widać po pierwszych dniach - w zakresie komunikacji zastępczej nie wszystko działa świetnie.

Jako użytkownik tej komunikacji mam prośbę o pomoc w zakresie - mam nadzieję - jak najbardziej kompetencji naszego miasta:
1. Przedłużenie trasy komunikacji zastępczej i miejskich autobusów o połączenie centrum miasta z przystankiem WKD.
1.a. Lub nawet do Podkowy (tak jak to robi Brwinów) bądź do np. Owczarni), co dałoby szansę milanowianom pojechać większą liczbą połączeń WKD.
2. Zmianę trasy autobusów do czasu udrożnienia skrzyżowania Okulickiego/Królewska
3. Zwiększenie częstotliwości kursowania WKD z Milanówka do Podkowy. Wg mnie w czasie, gdy pociąg WKD stoi w Milanówku (wg rozkładu 1/2h pomiędzy np. 8:38 a odjazdem 9:08) mógłby wykonać jeden kurs do Podkowy dając szansę pasażerom wejść do pociągu grodziskiego. I w drugą stronę też. Choćby w godzinach szczytu.
Odpowiedź 07-09-2017

Szanowny Panie,
bardzo dziękuję za uwagi. Zbieram je i monituję przewoźnika. Wspólnie mam nadzieję zmusić go do odpowiedniego dostosowania komunikacji do potrzeb pasażerów.


Z poważaniem Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-09-2017, Marcin Wolny
Szanowna Pani Burmistrz,

poniżej przedstawiam swoje uwagi do funkcjonowania zastępczej komunikacji autobusowej na terenie naszej gminy, z prośbą o przekazanie autorom tej koncepcji.

Komunikacja została tak skonfigurowana, że autobusy linii ZG i ZM w kierunku Grodziska odjeżdżają z dwóch różnych przystanków oddalonych od siebie o kilkadziesiąt metrów. Rozkład jazdy obowiązuje w teorii. W rezultacie trzeba wybrać, który przystanek się obstawia i liczyć na to, że to na niego najpierw przyjedzie autobus. . Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby takie poprowadzenie linii, aby autobusy w kierunku Grodziska odjeżdżały z tego samego przystanku.

Co więcej przystanki położone są na ulicy Piłsudskiego, bez wydzielonej zatoczki. Zatrzymujący się autobus każdorazowo blokuje ruch na głównej drodze pomiędzy północną i południową częścią Milanówka, dodatkowo potęgując występujące tam rano spowolnienia w ruchu. Postulowałbym przeniesienie tych przystanków na boczne ulice, tak aby nie blokowały one ruchu na Piłsudskiego.

Liczę również na postawienie wiat przystankowych.

Dziwi mnie puszczenie autobusów ZG w kierunku Grodziska ulicą Królewską, a następnie Okulickiego. Tak przyjęta trasa powoduje ryzyko utknięcia w korku na skrzyżowaniu z Okrężną, na którym obecnie budowane jest rondo. Wydaje mi się, że dużo szybciej autobus dojeżdżałby do PKP Grodzisk poprzez ulicę Dębową i 3 maja, zwłaszcza, że na tych ulicach do pokonania są tylko 1 światła (na trasie przez Królewską jest co najmniej 5 świateł do pokonania). O ile będzie on w stanie "złamać się" na skrzyżowaniu przy basenie.

Łącze wyrazy szacunku
Marcin Wolny
Odpowiedź 07-09-2017

Szanowny Panie,
bardzo dziękuję za uwagi. Zbieram je i monituję przewoźnika. Wspólnie mam nadzieję zmusić go do odpowiedniego dostosowania komunikacji do potrzeb pasażerów.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku