Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 05-12-2017, Adam Krawczyk
Witam .Ponownie zapytanie o fatalną ul.Brwinowską,czy ktoś z władz wybranych przez nas łaskawie pofatyguje się aby zobaczyć stan w/w ulicy szczególnie między nr 32 a 34.Nie kończące się kałuże i nawierzchnia zdarta przez nic nie dające spychacze,obniżona o kilkanaście cm od pobocza.Wjeżdżając na posesję zastanawiam się kiedy zawisnę.Za uszkodzone podwozie oczywiście przekażę urzędowi fakturę do zapłaty (ale przecież to nie zarządzający zapłacą ,tylko podatnicy czyli my.I na koniec rada ,nie spychacz tylko tłuczeń i nie taczka jak rok temu tylko wywrotka .Pozdrawiam i czekam na naprawę Adam
Odpowiedź 02-01-2018

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 05.12.2017 r. uprzejmie informuję, że w związku ze złym stanem ul. Brwinowskiej wykonawca wcześniejszego równania ulicy został zobligowany do poprawienia stanu drogi do końca 2017r. Dotyczyć to będzie całej długości ulicy Brwinowskiej.
W uzupełnieniu powyższej informacji dotyczącej poprawy stanu ulicy Brwinowskiej, chciałbym poinformować że w związku z wykonaniem równania i uzupełnienia kruszywem ulicy, która nastąpiła w momencie wystąpienia , bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych ( w nocy bardzo duże opady deszczu ), stan drogi w obrębie skrzyżowania z ulicą Nadarzyńską, będzie jeszcze poprawiony.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 27-11-2017, Piotr Bartosik
Witam,
ponad 9 tygodni temu został zgłoszony do Państwa fatalny stan ulicy Iwaszkiewicza. Pomimo wielokrotnego kontaktu telefonicznego do dnia dzisiejszego ulica nie jest naprawiona. Harmonogram który był zamieszczony na Państwa stronie ni jak nie ma się do stanu faktycznego.
Stan nawierzchni jest fatalny - delikatnie rzecz biorąc - przejazd autem to nie lada wyczyn.
Proszę o pilną interwencję w przedmiotowej sprawie.
Odpowiedź 11-12-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dn. 27.11.2017 r. uprzejmie informuję, że  ul. Iwaszkiewicza została poddana w ostatnim czasie zabiegom wyrównawczo-uzupełniającym. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że zapewnimy cykliczne równanie drogi w celu utrzymania jej stałej przejezdności.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta

 

do góry strony
Pytanie 21-11-2017, dariusz
Proszę o wyrównanie ul Kasprowicza
Odpowiedź 04-12-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 21.11.2017 r. uprzejmie informuję, że wyrównanie ulicy Kasprowicza wraz z uzupełnieniem dołów nastąpi w bieżącym cyklu równania ulic po północnej stronie Miasta. Przewidywany okres wykonania robót - do 20.12.2017 r.


 


 


Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta
     
      
 

do góry strony
Pytanie 20-11-2017, Jerzy
Szanowna Pani Burmistrz
Kolejny raz zwracam się z prośbą w sprawie ulicy Długiej (od nr 20 do ulicy Podwiejskiej) która jest w coraz gorszym stanie a ostatnie wyrównanie 10 października br jeszcze bardziej pogorszyło stan ulicy. Wiosną była podobna sytuacja i dlatego kolejne wyrównania bez zasypania tłuczniem istniejących dołów jest wyrzucaniem pieniędzy. Prośby telefoniczne do Referatu Technicznego Obsługi Miasta niestety pozostają głuche na bolączki mieszkańców.
Najgorsze błotniste bajoro wodne na całej szerokości ulicy jest przy posesji 12A gdzie nie ma możliwości przejścia na chodnik po drugiej stronie ulicy. Sprawa doprowadzenia ulicy Długiej do wymaganego bezpieczeństwa jest BARDZO PILNA i oczekujemy natychmiastowego działania, chociażby na pewne minimum czyli zasypanie istniejących dołów.
Z poważaniem
Jerzy
Odpowiedź 04-12-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 20.11.2017 r.  uprzejmie informuję, że wyrównanie ulicy Długiej wraz z uzupełnieniem zadoleń zostanie przeprowadzone podczas najbliższego cyklu równania ulic po południowej stronie miasta. Przewidujemy, że zakończenie robót nastąpi w terminie do 20.12.2017 r. Jednocześnie chciałbym nadmienić, że do czasu modernizacji ulicy, przewidzianej w 2018 r., będziemy cyklicznie wykonywać na tej ulicy zabiegi wyrównawcze. Należy zaznaczyć, że prace te nie przynoszą długofalowych efektów w związku z brakiem odwodnienia na ulicy.


 


Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta
     
 
     
 

do góry strony
Pytanie 18-11-2017, Beata
Szanowna Pani Burmistrz
Zwracam się z prośba o wyrównanie i uzupełnienie kruszywem ulic: Lipowej, Sadowej,Ruczaj i Sołeckiej,drogi te są drogami gruntowymi i powinny być naprawiane na bieżąco ,a nie dwa razy w roku wyrównane po środku równiarką.Niedawno była robiona ulica Lipowa minął tydzień a ulica wygląda jak by nie była ruszana.My mieszkańcy tych ulic pokonujemy je kilka razy dziennie,a jazda nimi jest prawie sportem wyczynowym wręcz ekstremalnym .Szanowna Pani Burmistrz wrzucenie w dołki 2 łopat kruszywa nie rozwiąże problemu bo tak są naprawiane wszystkie drogi gruntowe w Milanówku,może warto zrobić coś raz a dobrze a nie robić bo mieszkańcy piszą i dzwonią to wyrównamy na chwilę- będzie spokój .Czy ktoś kontroluje naprawy dróg?Bo z tego co widać to raczej nie, bo gdyby były na pewno nie zostały by oddane jako przejezdne.
Z poważaniem
MIlczarek
Odpowiedź 14-12-2017

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 18.11.2017 r. uprzejmie informuję, że prace wyrównawczo-uzupełniające na ulicach Sadowej, Ruczaj, Sołeckiej zostały wykonane w zeszłym tygodniu. Ulica Lipowa z kolei zostanie poddana zabiegom konserwacyjnym w ramach reklamacji wykonanych robót. Ponowna naprawa powinna zostać przeprowadzona do końca tego tygodnia. Pragnę zaznaczyć, że zapewnimy cykliczne równanie przedmiotowych ulic w celu utrzymania ich stałej przejezdności. Jednocześnie należy zaznaczyć, że brak infrastruktury odwodnieniowej na drogach gruntowych nie gwarantuje trwałości wykonanych prac.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta

     
 

do góry strony
Pytanie 16-11-2017, Aleksandra
Dzień dobry Pani Burmistrz
Zwracam się do Pani z pytaniem czy będą podjęte jakiekolwiek działania mające ułatwić drogę pieszym do przedszkola Kasperek?
Chodzi mi o poszerzenie istniejącego pobocza lub zrobienie chodnika lub ścieżki rowerowej. Dyrektor przedszkola wspominał także o tym i mówił że występował do Urzędu z takowa prośbą.
Dziękuję za poświęcony mnie czas.
Z poważaniem
Mieszkanka
Odpowiedź 04-12-2017

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na zapytanie z dn. 16.11.2017 r. uprzejmie informuję, że ulice prowadzące do przedszkola Kasperek nie są w zarządzie Gminy Milanówek. Ulica Brwinowska na tym odcinku jest drogą powiatową. Ulica Królewska natomiast jest drogą wojewódzką. Niemniej jednak Urząd Miasta Milanówka planuje wykonać ciąg pieszo-rowerowy, w związku z powyższym zlecone zostało projektowanie i po uzyskaniu stosownych pozwoleń inwestycja zostanie zrealizowana, prawdopodobnie w 2019 r. Trzeba jednak przyjąć, że ze względu na fakt, iż droga nie pozostaje w zarządzie Gminy Milanówek, czas realizacji budowy może ulec wydłużeniu.


 


Z poważaniem


z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Dorota Niedzielska
Inspektor ds.transportu i utrzymania infrastruktury drogowej
Referat Technicznej Obsługi Miasta
     
 

     
 

do góry strony
Pytanie 11-11-2017, Milnan
Czy na ul.Lipowej planowane jąder położenie asfaltu ? W chwili obecnej droga jest cała w koleinach.
Odpowiedź 23-11-2017

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na pytanie z dnia 11.11.2017 r. uprzejmie informuję, że w 2018 roku planowana jest modernizacja ulicy Lipowej, polegająca na wyłożeniu nawierzchni drogi kostką betonową. Pragnę zapewnić, że do tego czasu ulica ta będzie poddawana cyklicznym zabiegom konserwacyjnym w ramach bieżącego utrzymania dróg gruntowych.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Dorota Niedzielska
Inspektor ds. transportu i utrzymania infrastruktury drogowej
Referat Technicznej Obsługi Miasta

     
 

do góry strony
Pytanie 09-11-2017, Maria Berlińska
Ilość wpisów dotyczących naszych milanowskich ulic jest zatrważająca. Dołączam kolejny raz prośbę o wyrównanie ulicy przy której mieszkam.Jest to ZAPOMNIANA ul. JAŚMINOWA. Nie była równana choć na ulicach równoległych coś próbowano zdziałać.Bez większych co prawda efektów.Nas nie zaszczycono odwiedzinami. Telefony do TOM-u nic nie znaczą.
Odpowiedzi,ze ulice będą wyrównywane w/g ustalonego harmonogramu nas nie zadowalają.
Czytając wpisy innych mieszkańców nasuwa mi się myśl,że Wasz referat nie radzi sobie z problemem i czas pomyśleć o radykalnych zmianach w zarządzaniu.
pozdrawiam z Jaśminowej.
Odpowiedź 21-11-2017

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 09.11.2017 r. uprzejmie informuję, że ul. Jaśminowa nie została pominięta w harmonogramie równań dróg gruntowych. W związku jednak z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi termin naprawy drogi został przesunięty. Opóźnienie równań dotyczy wszystkich przewidzianych w harmonogramie nr 9 (strona południowa) dróg. Pragnę jednak zaznaczyć, że do końca listopada br. ul. Jaśminowa oraz pozostałe ulice ujęte w powyższym harmonogramie zostaną poddane odpowiednim zabiegom konserwacyjnym.


                                                                                                          Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka,
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta
     
 


     
 

    
 


     
 

do góry strony
Pytanie 02-11-2017, Amelia
Witam, Mam pytanie odnośnie ulicy Skromnej przechodzącej w Barwną, czy ktoś się zajmie raz a dobrze??? Czy Pani Burmistrz widzi jaki jest stan drogi po " święcie zmarłych" Tragedia!! Zamiast utwardzić drogę przed tym świętem, została tylko zdarta nawierzchnia przez koparkę... Świetna robota... Proszę przejść się jutro tą ulicą i życzę powodzenia -
gwarantuję obuwie do wymiany. Ulica Daleka jest już po "remoncie" a co z tą ulicą?? Gdzie ruch jest zwiększony poprzez dojazd do cmentarza? I jest bardziej narażona na destrukcję. Skoro podjęła się Pani zrobieniu ulicy na Dalekiej, proszę o to samo na ulicy Skromnej i Barwnej. I tłumaczenia które nie raz były od Państwa, że za wąska droga czy coś w tym rodzaju, mnie nie interesują. Proszę o jak najszybszą interwencję, w innym wypadku będę musiała zgłosić sprawę gdzie indziej.
Odpowiedź 16-11-2017

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 02.11.2017 r. uprzejmie informuję, że stan nawierzchni na ul. Skromnej został zweryfikowany i nie stwierdzono nieprzejezdności drogi. Należy stwierdzić, że prace konserwacyjne przeprowadzane na drogach gruntowych nie mogą skutkować trwałą poprawą stanu nawierzchni. Powodem krótkotrwałego charakteru napraw jest specyfika dróg gruntowych, która dotyczy braku infrastruktury odwodnieniowej, warunków gruntowo-wodnych, braku konstrukcji drogowej oraz intensywności opadów. W związku z  powyższym drogi gruntowe muszą podlegać cyklicznym naprawom. Chciałbym zaznaczyć, że droga wzdłuż ul. Skromna jest poddawana regularnym zabiegom konserwacyjnym i w przypadku stwierdzenia jej nieprzejezdności zostanie ponownie wyrównana.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta

     
 

do góry strony
Pytanie 01-11-2017, Henryk
Czy rowy przeciwpowodziowe przy ul.Staszica były udrażniane przy okazji usuwania wody we wrześniu 2017 . Obecnie rowy są pełne stojącej wody a przed nami deszczowy listopad.
Pozdrawiam -mieszkaniec Staszica
Odpowiedź 15-11-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie z dnia 01.11.2017 r. uprzejmie informuję, że w listopadzie 2017 r. zostaną wykonane prace utrzymaniowe na rowie przydrożnym wzdłuż ul. Staszica. Pragnę zaznaczyć, że rów ten jest bezodpływowy. Ma natomiast odpływ umożliwiający jedynie odprowadzenie nadmiaru wód opadowych do ul. Dębowej. Pełny odpływ wód opadowych z rowu wzdłuż ul. Staszica będzie możliwy po wykonaniu udrożnienia rowu R-4 do rzeki Rokitnicy Starej. Obecnie jesteśmy na etapie przetargu nieograniczonego w celu wyłonienia Wykonawcy. Przedmiotowe prace zostaną zrealizowane w 2018 r., co umożliwi pełne udrożnienie rowu wzdłuż ul. Staszica.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Brzeziński
Główny specjalista ds. odwodnienia
Referat Technicznej Obsługi Miasta


     
 

do góry strony


Wersja do druku