Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 02-07-2016, waldemar
Witam panią droge mamy piekna pisze o ul partyzantów ale jest jedno ale jak długo taka będzie skoro brak jest obrzezy betonowych szambiarki i smieciarki załatwią cały ten piękny asfalt droga jest waska dwa samochody będą się mijały poboczami i pokruszą rant asfaltu a potem reszte może warto by było zainwestować jeszcze pare groszy i zrobić to obrzeze bo naprawdę szkoda tak pięknej drogi i wydanych na nia pieniędzy pozdrawiam waldemar
Odpowiedź 06-07-2016

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pańską wiadomość dotyczącą ul. Partyzantów uprzejmie informuję, że przedmiotowa inwestycja polegała na remoncie istniejącej nawierzchni z destruktu asfaltowego i od początku nie zakładała budowy krawężników, której koszt podwoiłby praktycznie inwestycję. Krawędź jezdni i zjazdy zostały dodatkowo pokryte destruktem asfaltowym, który częściowo ją zabezpieczy. Ponadto pragnę poinformować, że na przeważającym odcinku jezdnia ma szerokość ok. 5m, co powinno pozwolić  na minięcie się dwóch samochodów ciężarowych bez konieczności zjazdu na pobocze.
Ponadto planuje się dokładniejsze oznakowanie ograniczenia tonażowego do obowiązujących na większości dróg Milanówka 10 ton oraz uspokojenie ruchu poprzez budowę progów zwalniających.
Po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji drogowej, wytypowaniu ilości i lokalizacji progów zostanie wykonany i zatwierdzony projekt zmiany stałej organizacji ruchu wprowadzający to uspokojenie a następnie budowa progów w terenie. Realizacja zadania planowana jest w 3 kwartale br.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 28-06-2016, Milanowianin
Czy harmonogram utrzymania dróg, który jest na stronie internetowej miasta jest po prostu nieuzupełniany czy zaniechano jakiejkolwiek naprawy dróg?
Nieśmiało zwracam także uwagę na stan ulicy Lipowej. Czy jest przewidywane jej równanie w najbliższym czasie?

Pozdrawiam Serdecznie
Odpowiedź 04-07-2016

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pańskie pytanie dotyczące prac na ulicy Lipowej, uprzejmie informuję, że roboty związane z bieżącym utrzymaniem dróg gruntowych są w trakcie wykonywania. W aktualnie realizowanym etapie prac, którego zakończenie planowane jest na 8 lipca uwzględniona została m.in. ul. Lipowa.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - p.o. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 08-06-2016, Janusz
Sz.P Burmistrz
Czy mam szansę jeszcze pożyć w warunkach na miarę XXI wieku? Czy ul. Miła musi być udręką w codziennym życiu? Po każdym deszczu mazia po kostki. Po kilku dniach bezdeszczowych tumany kurzu.
I proszę mi nie pisać że stan dróg jest monitorowany , proszę się przejechać Miłą przy Uroczej.(gałęzie w pasie jezdni,co roku).W czasie przejazdu proszę spojrzeć w lusterko wsteczne.
Pozdrawiam i oczekuję owocnych działań
Odpowiedź 14-06-2016

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pańską wiadomość, uprzejmie informuję, że pracownicy Urzędu Miasta wielokrotnie w tym roku byli na ul. Miłej, zarówno w okresie zimowo-wiosennym, jak i w ostatnim czasie.
W Milanówku znajduje się łącznie ok. 40 km dróg o charakterystyce podobnej do ul. Miłej, tzn. nieposiadających nawierzchni twardej,  charakteryzujących się ciągłą degradacją pod wpływem warunków atmosferycznych i obciążenia ruchem oraz pyleniem w suchych okresach.
Ze strony Urzędu dokładamy wszelkich starań aby utrzymać te drogi w miarę możliwości w dobrym stanie technicznym i zminimalizować uciążliwości związane z korzystaniem z nich, jednak na niektóre zjawiska nie mamy wpływu.  
Informacja na temat gałęzi została przekazana odpowiedzialnemu za utrzymanie i regulację zieleni Referatowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 08-06-2016, waldemar
Witam pania ponawiam pytanie kiedy zacznie się kapitalny remont ulicy partyzantów i drugie pytanie kiedy zostanie wycięte suche drzewo na ul warszawskiej 28 czy czekacie państwo na nieszczęście już jedno w zeszłym roku spadło prawie na fiata uno czego byłem świadkiem pozdrawiam i czekam na odp.
Odpowiedź 14-06-2016

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pańską wiadomość w części dotyczącej ul. Partyzantów uprzejmie informuję, że umowa na prace remontowe nawierzchni ulicy została podpisana na początku czerwca tego roku. Aktualnie prowadzone są z Wykonawcą szczegółowe ustalenia dotyczące realizacji. Zgodnie z podpisaną umową przedmiot umowy powinien zostać zrealizowany do dnia 31 sierpnia 2016 roku, jednak prawdopodobnym terminem realizacji prac jest druga połowa czerwca lub lipiec 2016 roku.
W odniesieniu do poruszonej przez Pana kwestii drzewa do wycinki, informuję, że drzewo znajduje się w pasie drogi powiatowej w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg w Grodzisku Mazowieckim, który zajmuje się sprawą tego drzewa. Aktualnie trwa procedura formalna związana z wydaniem zgody na wycinkę.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 01-06-2016, Piotr Jackowski
Droga Pani Burmistrz, dokładnie cztery lata temu, zadałem pytanie Pani poprzednikowi:

Pytanie 27-05-2013, Piotr Jackowski
Witam.
Jestem mieszkańcem budynku przy ulicy Warszawskiej 40 (róg Warszawskiej i ulicy Smoleńskiego) . Od kilkunastu lat, kiedy zamieszkałem w Milanówku borykam się z problemem chodnika wzdłuż mojej posesji od ulicy Warszawskiej. Chodnik jest uszkodzony w kilku miejscach, położony poniżej trawnika, dlatego bardzo często po opadach są kałuże, które zimą zamarzają i stwarzają duże niebezpieczeństwo dla przechodniów. Zastanawiam się dlaczego, wszystkie chodniki w okolicy zostały naprawione, nawet chodnik na Warszawskiej, ale tylko do mojej posesji z obu stron. Moje pytanie brzmi: Dlaczego?
Pozdrawiam
Piotr Jackowski
508 00 44 77

Odpowiedź 03-06-2013
Szanowny Panie,
Wymiana chodnika wzdłuż ulicy Warszawskiej będzie trwała nadal, niestety z powodu zaangażowania dużych środków w budowę kanalizacji sanitarnej, wymiana robiona jest etapami.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta
Kierownik Referatu TOM

Minęło cztery długie lata i nadal odcinek około 40m jest w coraz gorszym stanie. Jest to ciąg komunikacyjny do osiedla TBS, dziennie przechodzi bardzo dużo osób, po deszczach kałuże w znaczny sposób utrudniają przejście. Zanim ktoś uprzejmy odpowie mi na zadane pytanie, niech uda się na wskazane miejsce i obejrzy chodnik, jak nadmieniłem w poprzednim zapytaniu wszystkie chodniki w około są wymienione, tylko na odcinku przy mojej posesji nie. Proszę o konkretną odpowiedź ze wskazaniem powodów dlaczego remont tego odcinka jest przez te wszystkie lata wstrzymywany.
Z poważaniem
Piotr Jackowski
508 00 44 77
Odpowiedź 01-06-2016

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pańską wiadomość dotycząca chodnika na ul. Warszawskiej, uprzejmie informuję, że na dzień dzisiejszy nie planuje się generalnego remontu tego chodnika. Zapewniam natomiast, że pracownicy Referatu Technicznej Obsługi Miasta w najbliższym czasie dokonają przeglądu tej lokalizacji i w przypadku wytypowania miejsc szczególnie zdegradowanych zlecą wykonanie napraw w ramach umowy na bieżące utrzymanie chodników na terenie miasta Milanówka.
 
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 30-05-2016, Rafał
Witam,

Czy jest jakaś możliwość lepszego oświetlenia przejścia dla pieszych przez ulicę Królewską przy dawnym Mifamie? Mimo najszczerszych chęci nocą przechodniów ledwo widać na tym przejściu.

Pozdrawiam,
Rafał
Odpowiedź 01-06-2016

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pańską wiadomość dotyczącą przejścia dla pieszych na ul. Królewskiej przy skrzyżowaniu z ul. Dembowskiej uprzejmie informuję, że problem przedmiotowego przejścia jest nam znany i podjęliśmy już działania w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa na nim. Ponieważ ul. Królewska jest drogą wojewódzką którą zarządza Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) zwróciliśmy się do nich przedstawiając problematykę przejścia. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w trakcie prowadzenia rozmów, na pewno w bieżącym roku zostanie poddane odtworzeniu oznakowanie przejścia. Ponadto pragnę poinformować, że w związku z faktem iż oświetlenie terenu w rejonie przejść dla pieszych leży w kwestii samorządu lokalnego, pracownicy urzędu zbadają możliwość doświetlenia przejścia dla pieszych.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 23-05-2016, krzysztof
Prosze o wyczyszczenie studzienek chłonych na ludnej bo niektóre są zamulone
Odpowiedź 25-05-2016

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pana postulat o wyczyszczenie studni chłonnych na ul. Ludnej pragnę poinformować, że w ul. Ludnej są istniejące trzy studnie chłonne, które zgodnie z harmonogramem będą czyszczone od 13 czerwca 2016 r. Na początku maja br. była wykonana inspekcja studni chłonnych w ul. Ludnej, która wykazała zamulenie w małym stopniu. Pozostałe istniejące wpusty uliczne nie maja studni chłonnych. Zostały odłączone i zakorkowane przez Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Milanówku, ponieważ odprowadzały wody opadowe bezpośrednio do kanalizacji sanitarnej. W celu uregulowania gospodarki wodnej w ul. Ludnej i zagospodarowanie wód opadowych zgodnie z obowiązującymi przepisami Gmina wykonała projekt kanalizacji deszczowej w ul. Ludnej z odprowadzeniem wód do rzeki Rokitnicy Starej. Pierwszy etap budowy kanalizacji deszczowej jest realizowany w ul. Lazurowej  od rzeki do ul. Ludnej.  Drugi etap będzie zrealizowany w przyszłości, po zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie Miasta.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 22-05-2016, Micha
Witam, dlaczego od długiego czasu nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic królewskiej i szkolnej? Czy miasto zrobiło jakiś krok w tym kierunku, czy ponaglało przyspieszenie naprawy w MZDW? Jeśli tak to kiedy? Ta sygnalizacja jest przy szkole, w końcu dojdzie tam do tragedii.
Odpowiedź 25-05-2016

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, jednostką odpowiedzialną za skrzyżowanie ul. Królewskiej (droga wojewódzka DW719) z ul. Szkolną (droga gminna), w tym za sygnalizację świetlną, jest zarządca drogi wojewódzkiej – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW). Tuż po stwierdzeniu uszkodzenia sygnalizacji sprawa została skierowana przez pracowników referatu Technicznej Obsługi Miasta do MZDW rejon Grodzisk Mazowiecki. Zaistniała sytuacja spowodowana była uszkodzeniem elektroniki sterującej sygnalizacją, która wymagała zakupu i wymiany uszkodzonych elementów. Naprawę uszkodzonej sygnalizacji przewidziano do 20 maja. Awaria została całkowicie usunięta dnia 23 maja.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 11-05-2016, krzysztof
OD lutego prosiłem o załatanie dziury na łączeniu ul słowackiego i ludnej i koscielna słowackiego do dnia 11. 05.2016 nie są wogóle załatane prosze równierz o sprzątniecie chodnika przy cmetarzu bo jest brudno
Odpowiedź 25-05-2016

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pańskie pytanie w części dotyczącej dziur, uprzejmie informuję, że remont cząstkowy we wskazanych lokalizacjach nastąpi do końca maja 2016r.
W odniesieniu do sprzątania chodników informuję, że z założenia są one czyszczone raz w miesiącu, a w uzasadnionych przypadkach częściej. Po Pańskim zgłoszeniu dokonano wizji lokalnej i uprzątnięcia chodników przy cmentarzu.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 29-04-2016, krystyna słowik
Kiedy i gdzie opublikowane będą korekty projektów renowacji ulic Grodeckiego, Parkowej, Spacerowej , Krasińskiego itd., wprowadzane po konsultacjach społecznych?
Odpowiedź 05-05-2016

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pytanie dotyczące wyników konsultacji społecznych ws projektowanych ulic Parkowej, Spacerowej, Grodeckiego, Krasińskiego i Północnej, uprzejmie informuję, że podsumowanie konsultacji wraz z wynikowymi koncepcjami projektowymi zostały opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta, w zakładce poświęconej ww. konsultacjom, pod adresem url: http://bip.milanowek.pl/2399,404
Link bezpośredni dostęp do podsumowania konsultacji to:
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/Podsumowanie%20konsultacji%2018%2003%202016.pdf
Link bezpośredni dostęp do poszczególnych rysunków wynikowych koncepcji projektowych to:
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/1p%C3%B3%C5%82nocna.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/2ul.%20P%C3%B3%C5%82nocna%20Rys.%202%202016-03-17.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/3Parkowa_syt-2.2.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/4Parkowa_syt-2.1.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/5Parkowa_norm-3.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/7Grodeckiego_syt-2.1.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/8Grodeckiego_syt-2.2.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/6Grodeckiego_norm-3.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/10Spacerowa_syt-2.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/9Spacerowa_norm-3.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/11ul.%20Krasi%C5%84skiego%20Rys.%201%202016-03-17.pdf
http://bip.milanowek.pl/pliki/2399/12ul.%20Krasi%C5%84skiego%20Rys.%202%202016-03-17.pdf


 Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony


Wersja do druku