Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 23-07-2008, pawel
Ja jeszcze w sprawie biltów WKD. Sprawdzilem, jest bilet miejski. http://www.wkd.com.pl/index.php/pl/article_constant/150Prosze wiec o merytoryczna odpowiedz....
Odpowiedź 28-07-2008

Szanowna Pani,
Informacja o braku taryfy miejskiej w cenniku biletów PKP WKD była prawdziwa. Po wyjaśnieniach udzielonych przez dział marketingu WKD okazało się, że bilet miejski istnieje jako osobna kategoria biletów i nie ujęto jej w cenniku ogłoszonym na stronie internetowej. Za błędną informację zawartą w poprzedniej odpowiedzi serdecznie przepraszam. Oczywiście zwróciłem się do WKD z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i wprowadzenie biletu miejskiego również na terenie Milanówka.

z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza

do góry strony
Pytanie 16-07-2008, pawel
Zauwazyłem, że WKD dyskryminuje mieszkancow Milanówka. Otóz w cenniku jest np. bilet miejski za 2 zl w relacji Podkowa Zach-Podkowa gł - Podkowa Wsch.Tymczasem za przejzd z Polesia do Grudowa WKD inkasuje 3,6. Z tego co wiem, gmina jest akcjonariuszem WKD. Czy moze Pan poruszyc problem na radzie nadzorczej?
Odpowiedź 21-07-2008

Szanowny Panie,
Zgodnie z cennikiem PKP WKD nie ma biletów wg taryfy  normalnej po 2 zł. Najtańszy bilet kosztuje 3,60 zł i tyle trzeba zapłacić również na trasie Podkowa Leśna Wschodnia - Podkowa Leśna Zachodnia.
 

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-06-2008, Piotr
Szanowny Panie Burmistrzu,czy planowane jest jakies dodatkowe polaczenie rangi drogi powiatowej pomiedzy Milanowkiem i Grodziskiem? Obojetnie jakie beda dalsze losy obwodnicy (obwodnic) na pewno przydalaby sie dodatkowy ciag komunikacyjny typu 3-Maja i Debowa, szczegolnie po drugiej stronie torow (odciazyloby to na pewno wiadukt). Ulica Ludna zdecydowanie nie spelnia takiej roli.Wprost idealnie na takie polaczenie nadaje sie natomiast ciag Slowackiego (w Godzisku) i Zamenhofa (w Milanowku). Na planie Grodziska widzialem, ze Slowackiego jest zaznaczona jako "planowana droga zbiorcza".Sa realne szanse na uruchomienie takiego polaczenia?Serdecznie pozdrawiamPiotr
Odpowiedź 13-06-2008

Szanowny Panie Piotrze,
W związku ze Stanowiskiem Rady Miasta dotyczącym dróg alternatywnych do drogi 719 (ul. Królewskiej) dopuszczającym: Trasę północną oraz „przebieg Trasy południowej jedynie  poza terenem Milanówka, tak aby droga ta była wspólnym, kompleksowym rozwiązaniem komunikacyjnym dla gmin: Grodzisk Maz., Milanówek, Brwinów, Podkowa Leśna, wyprowadzającym ruch tranzytowy, 
w szczególności ciężarowy, poza tereny tych miast”, dopiero po opracowaniu  projektowym powyższych dróg alternatywnych można będzie rozważać czy połączenie te są wystarczające dla właściwej obsługi komunikacyjnej i czy występuje konieczność dodatkowego połączenia  w postaci dróg powiatowych.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-05-2008,
Panie Burmistrzu, czytam info dot. obwodnicy i te mądre odpowiedzi ale ja zapraszam rano około 6.45 aby Pan spróbował pomóc mi wyjechac na ul,Królewska a po 17.00 dojechac do Grodziska Maz. Proszę nie pisac o północnej obwodnicy bo tam tez ludzie mieszkaja a odkąd pamiętam to zawsze mówiło sie o południowej .. szkoda mi ludzi którzy tyle lat nie mogli nic zrobić z własną ziemią.
Odpowiedź 19-05-2008

Szanowna Pani/Panie,
Rozumiem problemy z poruszaniem się po ulicy Królewskiej. Właśnie dlatego problem ten jest dla mnie jednym z priorytetowych. Toczą się dyskusje, konsultacje i uzgodnienia dotyczące możliwości odciążenia tej trasy. Wszelkie moje działania, a jest ich niemało, zmierzają właśnie w tym kierunku.
Przebieg trasy północnej pokazany na obecnym etapie, jedynie orientacyjnie, został przewidziany na terenach –w przypadku Milanówka – rolnych i niezamieszkałych. Na terenach gminy Brwinów trasa biegnie w nowym przebiegu przez tereny rolne a następnie wpisuje się w istniejące drogi. Na terenie gminy Grodzisk Maz. również przewidziano wprowadzenie trasy w istniejące drogi o wyższym stopniu obsługi niż drogi lokalne.
Nadal rozważane są również warianty przebiegu trasy południowej. Jeszcze w maju br. swoje stanowisko w sprawie dróg alternatywnych do drogi wojewódzkiej nr 719 ma przyjąć Rada Miasta Milanówka, co będzie przełomową decyzją w tej sprawie.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 03-03-2008, Ewelina Drwięga
Szanowny Panie!Jako studentka Uniwersytetu Warszawskiego a i mieszkanka Milanówka chciałabym zadac Panu pytania.Na początek: Kiedy przez Milanówek zacznie przejeżdżac SKM? Doszły mnie bowiem dziwne informacje o absurdalnym zachowaniu p.Burmistrza Brwinowa który rzekomo odmówił już w zeszłym roku dopłaty do tej inwestycji bo rzekomo nie korzysta z komunikacji kolejowej. Czy to prawda że odmówił? Jakie jest stanowisko Pana Burmistrza do zachowania "kolegi" z miasta sąsiadującego jeśli faktycznie odmówił dopłaty? Na chwile obecną mamy tylko do dyspozycji PKP i KM. Dojazd tymi środkami komunikacji do stolicy jest makabryczne. Nie dosc ze pociągi potrafią sie spóźniac, to przyjeżdżają po 1 składzie. Place za bilet miesięczny jako student prawie 54 zl i jeżdżę ściśnięta niczym sardynka w puszce. Szczególnie w godzinach rannych. Jeśli chodzi o powroty wieczorne z Warszawy do naszego miasta jest jeszcze gorzej. Od pewnej godziny tj 19 pociagi do Milanówka odjeżdżają prawie co 60 min!O weekendzie juz nie wspomnę! Tymczasem stojąc jak ten głupek po calodziennym pobycie w stolicy marzac o odpoczynku, mijaja mnie przynajmniej ze 2 pociagi SKM kierujące sie do Pruszkowa. Az zal serce ściska ze musze czekac az raczy przyjechac sklad KM czy PKP, kiedy moglabym to ja siedziec w SKm i wracac wczesniej. to jakis absurd ze my mieszkancy nie mozemy kozystac z tego tylko dlatego z jakis p.burmistrz powiedzial veto. A co na to Starostwo? Dlaczego SKM nie dojezdza do Grodziska MAz lub dalej? Co z mieszkancami Grodziska i Brwinowa? Tak samo mecza sie jak i my.Jestem tym narawdę zbulwersowana ze jeszcze nic w sprawie SKM nie zostało zrobione. Ja rozumiem ze obwodnica ważniejsza ale tak sie składa ze wielu mieszkańców i tak nadal będzie jeździc pociągami z różnych powodów a nie obwodnica. Może warto się więc zaintersowac także tym sposobem komunikacji??? Czy jest szansa żebyśmy My studenci, uczniowie i mieszkańcy w godnych warunkach dojeżdżali do Warszawy?Dziekuję za odpowiedzi :)
Odpowiedź 07-03-2008

Szanowna Pani,
Rozwój komunikacji do i w naszym mieście  jest przedmiotem mojej szczególnej troski. Niestety, w sprawie PKP i SKM niewiele mogę zrobić. Zwiększenie częstotliwości kursowania bądź przedłużenia trasy wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Warto wiedzieć, że jeden pociąg SKM kosztuje ok. 7,5 miliona złotych, a tylko zwiększenie liczby pociągów pozwoli na wydłużenie trasy i zwiększenie częstotliwości kursowania. Niemniej, prowadzone są rozmowy pomiędzy władzami SKM i samorządami lokalnymi wyrażającymi zainteresowanie rozwojem komunikacji kolejowej, w których aktywnie uczestniczymy.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 03-02-2008, rOBERT.W.
Szanowny Panie Burmistszu.Mam Prożbe,czy morze Pan Jako Burmistsz Milanówka wpłynoć.Żeby pszedłużyć SZYBKOM KOLEJ MIEJSKĄ DO GRODZISKA MAZ.PSZEZ MILANÓWEK,oraz,ŻEBY POWSTAŁ SPÓLNY BILET JAKĄ JEST KARTA MIEJSKA.Jak by mugł Pan PORUSZYĆ JAKOŚ TĄ SPRAWE,TO NAPEWNO BY MIESZKAŃCY MILANÓWKA BYLI WDZIĘCZNI.Jeżdzę do Pracy do Warszawy,jest taki tłok,że niema jak wejść do pociągu.Jak morze Pan Poruszyć,a morze coś ZROBIĆ W TYM TEMACJE.Wiem że to niejest proste.Nawet niech by kosztowała KARTA MIEJSKA DROŻEJ,ALE ŻEBY BYŁA JEDNA,a nie jak teraz jest,BILET OSOBNY MIESIĘCZNY Z MILANÓWKA DO WARSZAWY I Z POWROTEM MIESIĘCZNY KOSZTUJE 105 ZŁ.Napewno MIESZKAŃCY CHĘTNIE ZA BILET MIESIĘCZNY ZWANĄ KARTĄ MIEJSKĄ BY MORZNA ZAPLACIĆ 105 ZŁ.I NIC POZATYM.Z Gury DZIĘKUJE MIESZKANIEC PIĘKNEGO MILANÓWKA.
Odpowiedź 07-02-2008

Szanowny Panie,
W sprawie rozwoju sieci SKM nic się nie zmieniło od ubiegłego roku, informacje na ten temat  można znaleźć w odpowiedziach w kategorii „Komunikacja” w odpowiedziach Burmistrza na pytania mieszkańców na naszej stronie internetowej. Spółka posiada 8 pociągów i może obsługiwać tylko istniejące linie. O nowych zakupach nic mi nie wiadomo – w budżecie m.st. Warszawy nie przewidziano na ten cel pieniędzy, ale rozwój jest priorytetem działalności spółki.

 
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 24-01-2008, Suche nach Julia Müller
leider kann ich kein polnisch. ich suche meine Nichte Julia Müller. Die Mutter heißt Liliana Müller. Julia müsste jetzt ca. 30 jahre alt sein.Liliana Müller war vor vielen Jahren mit meinem Bruder Herbert Müller verheiratet und hat längere Zeit in der ehemaligen DDR in der Stadt Dessau gewohnt.Ich war im Jahre 1978 zur Taufe von Julia in Milanowek. Sollte der Wohnort von Julia bekannt sein, würde ich mich freuen wenn Sie mir diese mitteilen würden. Ich möchte gerne Kontakt mit ihr aufnehmen.Freundliche GrüßeDieter Müller
Odpowiedź 14-02-2008

Frau Julia

Sehr geehrte Frau, im Register des Milanoweker Stadtamtes gibt esleider keinen Namen Ihrer Nichte, es fehlen auch verwandte Kontakte, ich danke und grusse.

Mit herzlichen Gruessen
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-12-2007, Basia
Szanowny Panie Burmistrzu.Zarówno na łamach milanowskiego Biuletynu, jak i w internecie w dziale "Pytania do Burmistrza" wspomina Pan o przedłużeniu komunikacji miejskiej z Grodziska do Milanówka. Mówi Pan również, że na chwilę obecną sprawdza się realne potrzeby mieszkańców na taką komunikację. Moje pztania brzmą: 1). Jakie są realne potrzeby mieszkańców na taką komunikację? 2).Czy w planach uwzglednia Pan północną część miasta?
Odpowiedź 21-12-2007

Szanowna Pani,
Nie posiadamy jeszcze pełnej wiedzy na temat realnego zapotrzebowania na komunikację miejską w Milanówku. Nadal prowadzone jest rozpoznanie zarówno zapotrzebowania jak i technicznych problemów z określeniem tras. Oczywiście uwzględniamy cały obszar Miasta Milanówka.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-10-2007, Robert
Witam serdecznie Pana Burmistsza.Panie Burmistszu,chciałem się spytać,kiedy będzie ieżdzić SZYBKA KOLEJ MIEJSKA,i czy będzie można jezdzić na Karcie miejskiej?Drugie pytanie,czy pszyszłym roku 2008,będze remont psześcia pszez kładkę od Ul;Królewieckiej,tak Pan obiecał,jak były Wybory na Burmistsza.Trzecie pytanie,kiedy będzie zmordyzowany DWORZEC W MILANÓWKU,zZ PODJAZDEM NA WUSKI NA PERON,ORAZ POCZEKALNIE.Z Góry dziękuje Mieszkaniec Milanowka Pozdrawiam. R.
Odpowiedź 29-10-2007

Szanowny Panie,
W sprawie SKM znajdzie Pan moją odpowiedź w kategorii „Komunikacja”. Sprawa wydłużenia linii jest aktualna i powinna być w przyszłości załatwiona.
Remont kładki nad torami PKP na wysokości ulicy Przejazd od strony Warszawskiej i Kaprys od strony ulicy Krakowskiej jest uzależniony od przekazania tego obiektu miastu, ponieważ  obecnie jest własnością PKP i Miasto nie może ponosić nakładów finansowych na nie swój majątek. Sprawa jest jednak nadal aktualna i może być załatwiona pomyślnie najwcześniej w przyszłym roku.
PKP odpowiadając na pismo w sprawie remontu przejścia podziemnego zapewniło, że kompleksowa modernizacja przejścia wykonana będzie w ramach planowanej modernizacji linii kolejowej Warszawa – Łódź Etap II. Terminu planowanej modernizacji PKP nie podało.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 19-10-2007, Justyna Dziemska
Szanowny Panie Burmistrzu,Przepraszam za zamieszanie z pytaniem o komunikacje. Wlasnie zobaczylam,ze podobne pytanie zostalo juz zadane jakis czas temu.Czy moze rozeznanie potrzeb komunikacyjnych, o ktorych pisal Pan w odpowiedzi na podobne pytanie zadane przez inna mieszkanke Milanowka, zostalo juz przeprowadzone? Z jakim rezultatem i czy sprecyzowaly sie moze jakies plany dot. budowy sieci komunikacyjnej?Dziekuje i pozdrawiam,Justyna Dziemska
Odpowiedź 29-10-2007

Szanowna Pani,
Z dotychczasowego rozpoznania wstępnie wynika, że budowa nowego systemu komunikacji miejskiej wyłącznie dla Milanówka jest  z ekonomicznego punktu widzenia nieuzasadniona. Rozpatrywany jest natomiast wariant rozbudowy sieci komunikacji miejskiej w Grodzisku Mazowieckim na teren Milanówka. Sprawa ta będzie rozstrzygnięta najprawdopodobniej w przyszłym roku.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku