Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 17-07-2014, Marcin
Proszę Państwa w dniu dzisiejszym z ulicy Głowackiego były zabierane czarne worki z odpadami . wystawiłem cztery worki z odpadami a w zamian dostałem dwa na kolejną zbiórkę. Jak tak dalej pójdzie to zabraknie mi worków na śmieci a rodzina liczy sześć osób. Chciałbym aby było to zgłoszone do firmy eko-hetman żeby przy następnym odbiorze odpadów zaplanowanym na 24 lipca firma dostarczyła większą ilość tych worków. Pozdrawiam.
Odpowiedź 21-07-2014

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana maila, uprzejmie informuję, że zwróciliśmy uwagę firmie, odbierającej odpady na to, aby zostawiali na wymianę taką ilość worków, jaką odbierają.
Przy najbliższym odbiorze otrzyma Pan odpowiednią ilość worków.
Jeżeli jednak zdarzyłaby się sytuacja, że nie otrzyma Pan na wymianę odpowiedniej ilości worków, proszę o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie skontaktujemy się z firmą, aby dostarczyła brakujące worki.
Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość pobrania dodatkowych worków do gromadzenia odpadów w Referacie Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią oraz w siedzibie Straży Miejskiej.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska - Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią 

do góry strony
Pytanie 25-06-2014, MIESZKANKA
Witam szanowny panie burmistrzu, chciłabym pogratulować bo w tym roku miasto naprawdę dobrze wygląda, kwiaty, chdniki itp. Pozdrawiam
Odpowiedź 26-06-2014

Szanowna Pani,
Dziękuję za pozytywną ocenę naszych działań.


 


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka


 


 

do góry strony
Pytanie 29-05-2014, Piotr
Panie Burmistrzu.
Dzisiaj zawiozłem trawę do punktu odbioru odpadów na Turczynku i zostałem poproszony o dowód wpłaty za odbiór śmieci. Płacę rachunki przez internet i nie mam dokumentu wpłaty w nośniku papierowym. Czy musimy wracać w 21 wieku do starych metod kontroli wpływu należności?
W tym rozwiązaniu nie widzę ekologii. A o to właśnie idzie batalia w tym miejscu.
pozdrawiam
Piotr
Odpowiedź 10-06-2014

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że oddając odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych trzeba okazać dowód wpłaty za odbiór odpadów komunalnych. Jest to konieczne dlatego, że wcześniej - gdy przy oddaniu odpadów wystarczyło okazać dowód osobisty - często zdarzały się sytuacje, że na PSZOK trafiały odpady od osób, które nie miały złożonej deklaracji śmieciowej lub od osób prowadzących działalność gospodarczą. Aby uniknąć takich przypadków, obecnie należy okazać dowód dokonanej opłaty za odbiór odpadów.


Z poważaniem
up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Łyszcz  - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią 

do góry strony
Pytanie 20-05-2014, Angela
Otrzymałam ulotkę podpisaną przez Pana dotyczącą obniżenia cen za śmieci. W moim przypadku będzie to 12 złotych od osoby. Dla 4 osobowej rodziny jest to prawie 50 zł miesięcznie. Za same śmieci. No cóż. Jesteśmy najdroższym miastem w regionie a może nawet i w Polsce! Nawet w Grodzisku cena oscyluje wokół 10 zł. A w Podkowie i Brwinowie jest jeszcze taniej! Panie burmistrzu na co idą w Milanówku te pozostałe złotówki? Bo mnie to bardzo zastanawia. Kiedy będziemy płacić normalne stawki? Takie jak ludzie w innych miastach? Jak dba Pan o nasze interesy?
Odpowiedź 23-05-2014

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że stawka opłaty za odpady została obniżona z 15 zł na 12 zł (w zabudowie jednorodzinnej przy segregowaniu odpadów). Niniejsza stawka będzie obowiązywać od dnia 01 lipca 2014 r.
W/w stawki po obniżeniu są porównywalne do stawek obowiązujących w okolicznych gminach, wobec czego Milanówek nie jest obecnie najdroższą gminą w kwestii pobieranych opłat za odpady.
Jednocześnie informuję, że podjęliśmy wszelkie możliwe kroki aby obniżyć opłatę za odpady dla Mieszkańców Milanówka. Zaszła ku temu możliwość, co odzwierciedlają nowe niższe stawki. 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Łyszcz Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 28-04-2014, klara
Odpowiedz w sprawie wycięcia topoli mnie nie zadowala. Rozumiem ,że pozwolenie na wycinkę państwo mieli ale czemu od razu wycinać????? Można było usunąć jemiołe , przyciąc koronę drzewa a nie wycinać całe drzewo. Milanówek jest przeludniony , traci swój charakter . Urzędnicy idą po najmniejszej linii oporu -wyciąć i po kłopocie. drzew z jemioła jest więcej w naszym mieście to co wszystkie wyciąć ?????Uważam , że podjęta decyzja była błędna. Zawsze trzeba najpierw ratować . To drzewo nie było w złym stanie . Stanowczo nie. Mam zdjęcia z wycinki . To było zdrowe drzewo . Beznadzieja
Odpowiedź 07-05-2014

Szanowna Pani
W odpowiedzi na Pani e-mail w sprawie wyciętej topoli, uprzejmie informuję, jak w poprzednim e-mailu, iż przedmiotowe drzewo było w złym stanie zdrowotnym i stwarzało poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia, w szczególności związane z jego lokalizacją (teren użyteczności publicznej, droga, parking). W ubiegłym oraz obecnym roku miejsce miało wyłamanie się konarów przedmiotowego drzewa. Z uwagi na zły stan zdrowotny, drzewo straciło swoją wartość przyrodniczo-krajobrazową i kwalifikowało się do usunięcia.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Łyszcz - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


 

do góry strony
Pytanie 28-04-2014, Łukasz
Witam,
Mam pytanie dotyczące tego gdzie trafiają liście odbierane tej wiosny przez firmę EKO HETMAN?
Odbiór w tym roku przebiegł wyjątkowo szybko i sprawnie - zauważyłem, że liście w workach trafiały do wielkiej śmieciarki, która je natychmiast zgniatała zwiększając pojemność samochodu, co z kolei przyśpieszało proces odbioru. Czyli z jednej strony sukces.
Z drugiej zaś, zastanowiło mnie czy w ogóle możliwe jest po takim sprasowaniu na kostkę jakiekolwiek oddzielenie worków od liści i czy przypadkiem wszystko to razem nie trafia po prostu na wysypisko, gdzie worki rozkładać się będą setki lat i kompost z zebranych liści nigdy nie powstanie.
Proszę więc o informację co dzieje się z tak odebranym materiałem biologicznie czynnym?
Serdecznie pozdrawiam,
Odpowiedź 29-04-2014

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że liście odbierane przez firmę EKO-HETMAN przekazywane są do instalacji przetwarzania selektywnie zebranych odpadów zielonych i bioodpadów (kompostowni) - Ziemia Polska Sp. z o.o. Ożarów Mazowiecki, 05-850 Ożarów Mazowiecki


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska- Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 22-04-2014, Danuta Paciorek
Dlaczego, pomimo tak ogromnych cen za wywóz nieczystości nie ujęto w umowie z firmą świadczacą usługi oczyszczania miasta wywozu np. resztek papy (opony są możliwe do odebrania).
Jakie są możliwości, aby w ramach opłaty za wywóz nieczystości została odebrana stara papa po remoncie? A może istnieje możliwość dodatkowo płatnego odbioru tych odpadów?
Jak można pomóc starszej osobie, która boryka się z tym problemem i sama nie jest w stanie sobie z tym poradzić, a papa zanieczyszcza okoliczne środowisko?
Odpowiedź 25-04-2014

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że papa jest odpadem niebezpiecznym, w związku z czym nie jest ona odbierana razem z odpadami komunalnymi. W celu pozbycia się papy, należy indywidualnie skontaktować się z firmą, świadczącą usługi w zakresie odbioru odpadów. Wykaz takich firm wraz z kontaktami  znajduje się na stronie internetowej Milanówka pod adresem: http://www.milanowek.pl/49,98,wywoz_odpadow_wykaz_jednostek


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska - Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


 

do góry strony
Pytanie 11-04-2014, Klara
Szanowny Panie dlaczego została wycięta stara topola przy piekarni Pana Witaszczyka?????Piękne stare drzewo , jakich coraz mniej w naszym mieście "ogrodzie" . Coraz mniej mam wrażenie starych drzew w naszym mieście , a to nadawało naszemu Milanówkowi specyficznego leśnego uroku. Ta topola była zdrowa ,piękna idąc od stacji stanowiła taki urokliwy symbol.
Odpowiedź 24-04-2014

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani e-mail, uprzejmie informuję, że opisywana przez Pana topola została wycięta po uprzednio otrzymanym zezwoleniu od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie. Przedmiotowe drzewo wycięte zostało z powodu zagrożenia jakie stwarzało dla bezpieczeństwa ludzi i mienia. Drzewo było w złym stanie zdrowotnym, jego korona w około 90% zaatakowana była przez jemiołę, posiadała około 35% suszu w koronie, ponadto na pniu u podstawy drzewo posiadało ubytek próchniczy wgłębny.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Parchan - Podinspektor w Referacie Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 09-04-2014, Mieszkanka M
Witam,

pomijając kwestię wysokości opłat za odbiór segregowanych odpadów - czy Gmina ma możliwość wyegzekwowania na odbiorcy odpadów powrotu do "grubszych" worków na szkło? Są to worki o pojemności 120l - wypełnione w całości są naprawdę ciężkie (nota bene, dużo cięższe niż 120l worki z liśćmi, których w całości wypełniać nam nie wolno...). Obecnie od dwóch miesięcy dostajemy worki wykonane z dużo cieńszej folii niż do tej pory - co sprawia, że rwą się przy ich wystawianiu w dniu odbioru. Wydawałoby się, że wysoka opłata za odbiór odpadów powinna odbiorcy zapewnić możliwość zaopatrywania mieszkańców w odpowiedniej jakości materiały do pakowania segregowanych odpadów.

Uprzejma prośba o próbę interwencję.

Z góry dziękuję!
Mieszkanka M
Odpowiedź 11-04-2014

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że będziemy rozmawiać z firmą, aby przy następnym zamówieniu worków na szkło, były one wykonane z grubszej folii. Jednocześnie informuję, że posiadamy w referacie ochrony środowiska i gospodarki zielenią worki 60 l, funkcjonujące w zeszłym roku, które obecna firma również odbiera. Także jeśli chce Pani je otrzymać to zapraszam do referatu.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - Inspektor w Referacie Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


  

do góry strony
Pytanie 26-03-2014, Sławomir Bączkowski
Czy gmina będzie brała udział w nowym projekcie NFOŚiGW (http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/programy/prosument-dofinansowanie-mikroinstalacji-oze/)?
Odpowiedź 28-03-2014

Szanowny Pani,
Na chwilę obecną Gmina Milanówek nie przewiduje udziału w programie „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii”
W części 4b programu „Prosument – linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii poprzez bank”, beneficjentami mogą być  osoby fizyczne posiadające prawo do dysponowania budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym albo prawo do dysponowania budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w budowie; wspólnoty mieszkaniowe zarządzające budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi oraz spółdzielnie mieszkaniowe zarządzające budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi.
Jeśli byłby Pan zaineresowany uczestnictwem w projekcie jako beneficjent, chętnie pomożemy Panu przy pisaniu wniosku oraz uzyskaniu potrzebnych załączników.
Chciałbym również dodać, iż 14.04.2014 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie uruchomi dwa programy dla osób fizycznych.
1.Zakup i montaż pomp ciepła.
2.Zakup i montaż kolektorów słonecznych.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Stępień - Kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych


 


                                                                                                                            

do góry strony


Wersja do druku