Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 13-01-2012, Tomasz Styliński
Szanowny Panie Burmistrzu,

jestem w trakcie budowy domu przy ul. Kochanowskiego. Proszę o informację kiedy planowane jest zakończenie budowy kolektora kanalizacji w tej ulicy. Muszę podjąć decyzję co do budowy szamba.
Z wyrazami szacunku
Tomasz Styliński
Odpowiedź 16-01-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Kochanowskiego  planowana jest na rok 2014.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 15-12-2011, Magdalena Sobczak
Witam,czy na poczatku przyszlego roku zostanie zainstalowana latarnia w ulicy uroczej? słup juz jest postawiony, a moje pytanie dotyczy domów przy uroczej 14 i 16. łącznie 4 rodziny, bardzo nam zalezy na oswietleniu poniewaz jest tu siedmioro dzieci w wieku szkolnym i młodsze. dzieci po ciemku wracaja ze szkoły a okolica całkowicie ciemna nie oświetlona, najbliższa latarnia w ulicy głowackiego.prosze o szybka odpowiedz. dziekuje
Odpowiedź 21-12-2011

Szanowna Pani,
Ponieważ nie tylko ulica Urocza nie posiada dostatecznego oświetlenia, wnioskowana przez Panią lampa zostanie zawieszona i podłączona do miejskiej sieci oświetleniowej po realizacji wszystkich innych planowanych na przyszły rok inwestycji i uzyskaniu oszczędności umożliwiających sfinansowanie tego zadania.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 14-12-2011, Robert Karczewski
Witam!!

Mam pytanie o plany kanalizacyjne na ulicy Teligi. Kiedyś wyczytałem o planach na 2014, później 2015, a obecnie już chyba całkowicie wypadliśmy z obiegu tego "mega" tematu - kanalizacji. Moje pytanie jest inne:

Dlaczego wszyscy płacimy podatki (od nieruchomości, czy pośrednio podatek od osób fizycznych) z tą samą podstawą jak wszyscy Ci, którzy mają wszystko to co cywilizowanemu cżłowiekowi jest niezbędne do życia: kanalizacji (wypompowanie szamba 1 raz w miesiącu to koszt 170 PLN - rocznie więc różnica w kosztach to ok. 1000 PLN, jeśli nie więcej), czy normalnych, utwardzonych dróg. Ja np. spodziewam się z żoną dziecka - pytanie ile razy zniszczę/zmienię wózek, opony w samochodzie zniszczyłem tylko w tym roku - 2 sztuki (mówię o dziurach od gruzu, drutów po zbrojeniach itp.). Co Pan na to Panie Burmistrzu? Rozumiem, że jest demokracja, ale nie bardzo rozumiem czemu jedni mając posesje warte 2-3 razy więcej niż te z naszej ulicy - nadal najzwyczajniej w świecie są dotowani z naszych pieniędzy? Ni jak mi tego zrozumieć. Jeśli nie podoba mi się płacenie za autostradę to nią nie jadę, jak market, czy usługodawca jest za drogi to z niego rezygnuję. Jeśli miasto staje się nieprzyjazne do życia, to co? Zmiana miejsca zamieszkania? Niestety Panie burmistrzu, czytując posty innych mieszkańców nasuwa się inne pytanie: czy miasto i jego zarząd jest w stanie coś nam, nierówno traktowanym mieszkańcom zaoferować w zamian tych niesprawiedliwie rozdzielanych wpływów do miejskiej kasy - oczywiście z naszych pieniędzy.
Odpowiedź 16-12-2011

Szanowny Panie,
Każdy człowiek płacący podatki ma swoje zdanie na temat ich zasadności i sprawiedliwości. Tym bardziej, że płacone są pod przymusem. Niestety, nie ma takiej możliwości, aby usatysfakcjonować wszystkich. Ponadto zwrócę Pana uwagę na pewną prawidłowość, zgodnie z którą nawet w przypadku rozdziału jakichkolwiek dóbr ktoś musi być pierwszy i ktoś ostatni. Nawiązuję tym do Pana zastrzeżenia, że jedni mają ulicę utwardzoną ze wszystkimi mediami, a inni tego po prostu nie mają. Jednak tylko z podatków można wybudować infrastrukturę miejską i dlatego należy je płacić. Być może nie usatysfakcjonuje to Pana, ale zapewniam o tym, że ulica Teligi, jak i wiele innych, jest w mojej pamięci i dołożę wszelkich starań, by zaległości cywilizacyjne nadrobić w jak najkrótszym czasie.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 18-11-2011, Lukasz

Panie Burmistrzu, miasto jest dość mocno
zadłużone, co więcej zadłużenie bezwzględne
do roku 2013 ma się jeszcze powiększyć. W planach rozwoju miasta do roku 2017 ważną rolę
odgrywają dotacje z Unii Europejskiej, której stan ekonomiczny stale się pogarsza i nie jest
wykluczone, że za 2 lata nie będzie ona już istnieć. Czy w razie takiego rozwoju wypadków
strategia rozwoju miasta jest zagrożona? Przecież deficyt właściwie nie może się już pogłębiać.

Pozdrawiam.
Odpowiedź 21-11-2011

Panie Łukaszu,
Nasz Wieloletni Plan Inwestycyjny na lata 2010-2017 legł w gruzach wkrótce po jego uchwaleniu, ponieważ w 2010 roku odczuliśmy kryzys finansów, skutkujący znacznym spadkiem dochodów- 6,5 mln zł w roku 2010 w stosunku do roku 2009 w 50 milionowym budżecie Miasta. Z WPI ostała się tylko rozbudowa systemu kanalizacji sanitarnej, jako branża niezbędna do realizacji, w celu zabezpieczenia Mieszkańcom odpowiedniego standardu życia. Na projekt rozbudowy systemu kanalizacji (całkowity koszt projektu przewidziany na lata 2008-2014 to 46 mln zł, zakres to 32 km kanalizacji w tym do dzisiaj wybudowaliśmy 14,5 km oraz budowa nowego ujęcia wody wraz ze Stacją Uzdatnia Wody przy ulicy Na Skraju) otrzymaliśmy wreszcie (umowę podpisaliśmy 09.11 br.) w tym roku dofinansowanie  do 24 mln zł z Funduszu Spójności Unii Europejskiej.
W strategii rozwoju Miasta na najbliższe lata opieramy się :
1)Na podpisanej umowie na dofinansowanie budowy kanalizacji ze środków Funduszu Spójności UE, która przynosi ulgę naszym finansom i powoduje na wstępie spadek zadłużenia z 68 do 56%, poprzez wyłączenie z długu kredytów zaciągniętych na budowę kanalizacji,
2)Na prognozie własnych dochodów na najbliższe lata, która wskazuje niestety na nieznaczny i powolny wzrost dochodów,
3)Na oszczędnościach w wydatkach bieżących (utrzymanie inflacyjnego ich wzrostu)  i inwestycyjnych (realizacja pełna parą tylko  branży kanalizacyjnej, natomiast cały czas nieznaczne wydatki na branżę wodociągową, oświetleniową, drogową i budowlaną) która powinna przynieść spadek bezwzględnego zadłużenia do końca kadencji, czyli do 2014 roku do poziomu 45%.
4)Będziemy oczywiście aplikować o środki unijne,  na zadania inwestycyjne  w kolejnym rozdaniu, jeśli takowe będą dostępne, ale na tym punkcie nie opieramy swoich założeń. To jest tylko element pomocniczy, w myśl zasady chcesz liczyć na innych, to w pierwszej kolejności licz na siebie.
Strategia rozwoju naszego Miasta nie jest więc zagrożona, ale czeka nas czas spowolnienia inwestycji i oszczędności przez najbliższe kilka lat.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki - Burmistrz Miasta Milanówka


 

do góry strony
Pytanie 29-10-2011, Anna Dunin
Do Pani Emilli Misiak,
Odpisała mi Pani na mojego maila (wszystko poniżej), że gmina nie ma teraz pieniędzy na place zabaw i skwery. Jak zwykle takie samo tłumaczenie.
O ile wiem Grodzisk Mazowiecki to ta sama gmina. Jak to się więc dzieje, że tam aż kipi od inwestycji i miedzy innymi powstają dwa skwery z placami zabaw?? Może komuś sie bardziej chce, może ktoś jest lepszym managerem? WIęcej już nie bedę korzystała z możliwości rozmawiania z Państwem poprzez te pytanie ponieważ zbywacie nas Państwo i nie podejmujecie nic z tego o czym ludzie piszą. Jedno jest pewne. Milanówek nie jest atrakcyjnym miejscem do życia. Stał się bardzo przeciętną podwarszawską sypialnią.

Z poważaniem Anna Dunin
Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, z przykrością muszę poinformować, że ze względu na ograniczone środki finansowe, gmina nie może sobie pozwolić w br. na tego rodzaju inwestycje.
Mogę jedynie obiecać, że jak tylko kondycja finansowa gminy się poprawi, na pewno przystąpimy do modernizowania istniejących placów zabaw oraz organizacji miejsc, w których będzie można miło spędzić czas wolny.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - kierownik Referatu Ochrony Środowiska

Panie Burmistrzu, odwiedzając często miasta i mniejsze miejscowości, nie można nie zauważyć w jak wielu miejscach powstają atrakcyjne nowoczesne place zabaw dla dzieci. Dlaczego u nas nic się w tym temacie nie dzieje? Trzy place zabaw, którymi się Urząd Miasta chwali są już niewystrczające bo trochę się podniszczyły ale przede wszystkim odbiegają znacznie standardem od tego co można zaobserwować w innych miastach. Mogę przytoczyć konkretne przykłądy jeśli Pan sobie zażyczy.To, że wielu mieszkańców ma własne ogrody nie oznacza, że nie powinniśmy stawiać na miejsca w których ludzie mogą się integrować i spędzać czas z dziećmi. Inna rzecz że blokó przybywa więc tymbardziej brakuje skwerów, parku i solidnego placu zabaw. Proszę o informację czy w tym kierunku zamierza Pan coś zrobić, czy też w dalszym ciągu aby spędzić miło czas z dzieckiem, będe musiała wsiadać w samochód i wyjeżdżać z Milanówka?
Odpowiedź15-04-2011
Odpowiedź 02-11-2011

Szanowna Pani,
Milanówek „to nie taka sama gmina” jak Grodzisk Mazowiecki, ale Miasto-Ogród, gdzie nie stawia się na działalność gospodarczą, ale na ochronę środowiska, stąd i dochody do budżetu Gminy są mniejsze. A pomysły czy uwagi Mieszkańców Milanówka odnośnie miasta są zawsze mile widziane i jeśli zachodzi taka możliwość również  wykorzystywane.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  kierownik Referatu Ochrony Środowiska 

do góry strony
Pytanie 28-10-2011, Marta
Witam, ja mam pytanie odnośnie budowy kanalizacji na ul. Nadarzyńskiej. W ostatnich dniach pojawiło się oznakowanie na jezdni, czy mogę wnioskować, że budowa kanalizacji niebawem ruszy? Jeśli tak, to czy obejmie całą ul.Nadarzyńską czy tylko do pewnego momentu, którego?
Odpowiedź 02-11-2011

Szanowna Pani.
Kanalizacja sanitarna zostanie wybudowana na całej długości ulicy Nadarzyńskiej.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Skłodowski - kierownik Jednostki Realizacji Projektu


 

do góry strony
Pytanie 26-10-2011, Justyna
Szanowny Panie Burmistrzu,
Powoływanie się w każdej odpowiedzi na deficyt budżetowy to efekt pasywnej postawy władz miasta. Przesyłam link jednej z podwarszawskich gmin, która znajduje dodatkowe środki na projekty podobne jak ratowanie willi Waleria, czy zagospodarowanie Amifiteatru. Bynajmniej nie tylko we własnym budżecie.

http://www.konstancinjeziorna.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=150&menu_id=213&page=3

Jakimi projektami infrastrukturalnymi dofinansowanymi z funduszy unijnych może poszczycić się Milanówek?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Justyna
P.S. Zatrudnienie operatywnej i efektywnej osoby na stanowisku odpowiedzialnym za pozyskiwanie funduszy unijnych byłoby dobrą inwestycją miasta nawet jesli wiązałoby się to ze zleceniem rekrutacji profesjonalnej firmie doradztwa personalnego...
Odpowiedź 28-10-2011

Szanowna Pani,
Milanówek aplikuje o wsparcie z funduszy unijnych.W załączeniu przedstawiam zestawienie najważniejszych projektów infrastrukturalnych, na które udało się pozyskać fundusze zewnętrzne.Jednocześnie należy wspomnieć, że Miasto w latach 2007-2010 aplikowało o środki w ramach RPO WM  na realizację poniżej wymienionych projektów, które nie uzyskały odpowiedniej liczby punktów, by znaleźć się na listach rankingowych:
- Rewaloryzacja i adaptacja zabytkowych willi Turczynek w Milanówku wraz z otoczeniem na Centrum Miast-Ogrodów, miejsce inicjatyw społecznych, turystyczno-kulturalnych i promocji dóbr kultury Mazowsza Zachodniego.
- Budowa publicznego przedszkola integracyjnego w Milanówku.
- Zagospodarowanie obiektu poprzemysłowego na siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku.
- Zagospodarowanie zabytkowej willi Waleria” na Centrum Kultury w Milanówku.


Od tego roku został zatrudniony pracownik na stanowisku ds. pozyskiwania funduszy unijnych. Mam nadzieję, że przyniesie to Miastu wymierne efekty w pozyskiwaniu środków zewnętrznych i rozliczaniu realizowanych już projektów.


Zestawienie projektów infrastrukturalnych, które otrzymały wsparcie ze środków unijnych w latach 2004-2011(pdf)


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska
p.o. Sekretarza Miasta

do góry strony
Pytanie 17-10-2011, maria koweńska
witam,
proszę o informację czy Gmina przy budowie kanalizacji w rejonie Łącznej korzystała ze środków Unijnych i dofinansowania.
z poważaniem
MK
Odpowiedź 18-10-2011

Szanowna Pani,
Roboty budowlane budowy kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Łącznej zostały sfinansowane wyłącznie ze środków własnych Gminy Milanówek. W realizację inwestycji nie były zaangażowane żadne środki pomocowe Unii Europejskiej.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Skłodowski - kierownik Jednostki Realizacji Projektu

do góry strony
Pytanie 12-10-2011, Robert Wrzesiński
Czy jest mozliwośc zrobienie takiej TABLICY JNFORMACYJNEJ NA UL;CZUBIŃSKIEJ?Taka tablica jak powstała,jak się jedzie ul;kosciuszki przy PARKU?By się pszydała taka tablica.Pozdrawiam.Robert.
Odpowiedź 20-10-2011

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że z uwagi na brak środków finansowych w najbliższym czasie nie przewidujemy umieszczenia miejskiej tablicy informacyjnej w okolicy ulicy Czubińskiej w Milanówku.
Informuję również, iż przy ewentualnym planowaniu zwiększenia liczby tablic informacyjnych na terenie miasta Milanówka, lokalizacja podana przez Pana zostanie wzięta pod uwagę.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Michał Piwek - kierownik Referatu Organizacyjnego


 


 

do góry strony
Pytanie 08-09-2011, Robert Wrzesiński
Szanowny Panie Burmistrzu.Mam 2 pyt.1 pyt.Czy jest jakaś możliwośc na zrobienie podjazdu chociaż na wuzki na KŁADCE PRZY UL;KRAKOWSKIEJ,A CZUBINSKIEJ.Naprawde by się pszydała.Dużo Rodziców jeżdzi z wuzkami,i odprowadza SDzieci do ZERÓWKI,PSZECZKOLA.My tesz zaprowadzamy,i jest mały problem,jesteśmy pszymuszeni do jechania wuzkiem do stscji do tunelu.A tu pszez kładke było by bliżej zaprowadzac,jak by mozna dorobić podjazdy na schodach na wuzki na KŁADCE,Ten sam problem jest dostanie na PERON W MILANÓWKU,TESZ JAK BY MOŻNA DOROBIĆ PODJAZDY NA WUZKI,NA PERON.A jest teraz możliwość,jak jest REMONT,ZŁODZI DO WARSZAWY.Albo niech Urząd Miasta coś z tym porblemem zrobi.Ciekawe kto odpowje,jak wysjadnie KRĘGOSŁUP RODZICOM,Z gury Dziękuje za POMOC.[Dzięki Panu INTERWENCIJ NIEMAMY JUSZ PSZCZÓŁ]DZIĘKUJEMY ZA POMOC.Z szacunkiem Robert Wrzesiński z Rodziną Pozdrawiamy Ciepło.
Odpowiedź 16-09-2011

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że ja także widzę potrzebę zamontowania podjazdów do kładki dla pieszych nad torami kolejowymi w rejonie ulicy Czubińskiej. Działania miasta w tej sprawie utrudniają jednak dwie kwestie. Pierwszą jest nieustalony stan własności kładki – nie możemy inwestować w nie swój majątek. Drugą jest możliwość przeznaczenia ok. 200 000 zł na ten cel. Mam jednak nadzieję, że zaistnieje taka sytuacja, w której miasto będzie mogło przejąć kładkę na swój majątek i jako właściciel zmodernizować ją. Nie stanie się to wcześniej jak w roku 2014, ponieważ do tego czasu większość środków finansowych zaangażowanych będzie w budowę kanalizacji sanitarnej, a inne, oczekiwane od lat inwestycje nie mogą być ciągle przesuwane na dalszy termin.
W sprawie budowy podjazdu na peron wielokrotnie już informowałem, że jedynym właściwym adresatem tego postulatu jest właściciel peronu i podziemnego przejścia, tj. PKP PLK S.A. Mimo naszych wniosków i monitów nic się nie rusza w tej sprawie. Powodem jest brak pieniędzy na takie roboty. Miasto nie może wykonać przebudowy, gdyż nie jest właścicielem tego obiektu.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony


Wersja do druku